[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Seks analny

Dla niektórych obiekt gorących pragnień i fantazji seksualnych. Dla innych granica nie do przekroczenia. Dla wszystkich temat tabu. Czy rzeczywiście zasłużył sobie na miano perwersji i wyuzdania?

Seks analny fot. shutterstock.com
Znany ludzkości od wieków. Uprawiany i hołubiony przez największe cywilizacje naszego kontynentu. Wyklęty przez większość religii. Przedmiot zażartych dyskusji, kontrowersji i sporów. Często goszczący na internetowych forach przeznaczonych dla kobiet, a jeszcze częściej jako składniki męskich fantazji seksualnych. Dziś jego oblicze się zmienia, ale nie do końca udało się zerwać łatkę perwersji i tabu. Panowie! Przedstawiamy seks analny.

Zacznijmy od liczb. W 2008 roku, według badania przeprowadzonego przez profesora Zbigniewa Izdebskiego, na tę formę aktywności seksualnej zdecydowało się 18% badanych. Z kolei według anonimowej ankiety seksualnej przeprowadzonej jesienią 2015 roku na oficjalnym fanpejdżu Men’s Heath Polska na Facebook’u, współczynnik ten wynosił odpowiednio 42% dla kobiet i 43% dla mężczyzn. Czyżby przez 7 lat tak drastycznie zmienił się erotyczny profil przeciętnego mieszkańca kraju nad Wisłą? Być może. A może cała magia tkwi w zestawie słów „anonimowa ankieta”.

Jednego możemy być jednak pewni. O ile 20-30 lat temu nikt o zdrowych zmysłach nie przyznałby się do uprawiania miłości analnej, a tyle dzisiaj nie jest to rzadkością. Ba! W sieci znajdziemy setki stron instruujących, jak uprawiać ten rodzaj aktywności seksualnej. A na tych setkach stron tysiące komentujących. Co więcej – pojawiają się już witryny zachęcające kobiety do wzięcia sprawy w swoje ręce i przejścia z pozycji biernej na aktywną. Co kto lubi.

Oczywiście seks analny wciąż budzi kontrowersje i nie jest traktowany z taką pobłażliwością, jak choćby seks oralny.. Kryją się za tym obawy, głównie piękniejszej części społeczeństwa, natury higienicznej oraz lęk przed potencjalnym uczuciem dyskomfortu czy bólem. Możemy jednak zaryzykować stwierdzenie, że przy zachowaniu odpowiedniego poziomu higieny, właściwej technice, wsparciu lubrykantów i obopólnej chęci na tego rodzaju zabawę – może być tylko fajnie.

Istnieje również grupa kobiet, które uważają ten rodzaj seksu za upokarzający. Tutaj wypowiedzieć powinni się raczej psycholodzy. My możemy jedynie dodać ciekawostkę -  starożytni Rzymianie dokładnie taki sam stosunek mieli do sprawiania oralnej satysfakcji kobiecie – uznawali to za niegodne mężczyzny. Może jednak takie uprzedzenia nie pomagają?

Tutaj dowiesz się więcej o technicznej stronie seksu analnego.

REKLAMA

Komentarze

 (5)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij