[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

SMS, czyli jak pisać z kobietami

Znasz to: bierzesz od niej numer, dzwonisz, wysyłasz zabawne sms-y i w końcu idziesz na randkę. Niestety niektórzy odpadają na etapie wiadomości tekstowych, bo, wbrew pozorom, zwykłym sms-em możesz sporo ugrać lub stracić.

SMS

1. Więcej znaków

Rozsądnie zrobisz, jeżeli będziesz pamiętał o fundamentalnej różnicy między męskim a kobiecym stosunkiem do technologii. Badania na uniwersytecie w Sheffield wykazały, że faceci używają SMS-ów głównie do przekazywania krótkich komunikatów organizacyjnych („Będę 10 min później”, „Spotkanie odwołane”), natomiast kobiety do podtrzymywania emocjonalnych kontaktów („Co u ciebie, kochana?”).

Zrób to lepiej: Kobiety wysyłają dłuższe, wielowątkowe i bardziej emocjonalne komunikaty. Twoje krótkie wiadomości wyglądają w jej oczach jak sygnał braku zaangażowania. Wysil się trochę i napisz coś obszerniejszego, odnosząc się do wszystkich wątków jej wiadomości, oraz zadaj kilka pytań dla podtrzymania konwersacji.

REKLAMA

2. Czytaj między wierszami

„SMS-y są bardzo często błędnie interpretowane – mówi Kristin Byron, która bada zasady komunikacji elektronicznej na amerykańskim uniwersytecie w Syracuse. – Co więcej, możesz nawet nie mieć pojęcia, że ktoś źle zrozumiał Twoją wiadomość i na przykład czuje się urażony”.

Zrób to lepiej: Na wszelki wypadek nie zakładaj, że ona doskonale wie, o co Ci chodzi, gdy dostaje od Ciebie trzywyrazowego SMS-a. „Sprawdź jej reakcję, jeżeli długo nie dostajesz odpowiedzi – radzi Byron. – Zapytaj, czy jest zdenerwowana, albo smutna”. Używaj znaków interpunkcyjnych, a zwłaszcza pytajników. Ich brak może kompletnie zmienić sens zdania. Byron twierdzi, że dobrze też działa naśladowanie języka mówionego, np. „To był dłuuugi dzień”.

3. Sekstekst

Piłkarze i rockmani na bok. Kobietę najlepiej uwodzi się słowem. Co więcej, one też chętniej flirtują za pomocą wiadomości tekstowych – przy użyciu telefonów komórkowych lub internetu.

Zrób to lepiej: Unikaj w swoich wiadomościach dosłowności i dosadności. Wspomniane już badania wykazały, że ponad 60% kobiet reaguje lepiej na dowcipne i pełne subtelnych aluzji średniej długości komunikaty. I nie wystrzelaj się od razu z amunicji. Licz się z tym, że dla kobiet flirt oznacza wysłanie mnóstwa wiadomości. W każdym razie na pewno dwa razy więcej niż Ty uważasz za wystarczające. Samo powiedzenie „dobranoc” to dla niej średnio sześć SMS-ów. I pamiętaj, że to ona pierwsza kończy serię. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij