Raport MH: światowa mapa seksu

Przepytaliśmy ludzi w 30 krajach i już wiemy, jak się kochają, jak często, ilu mają partnerów, czy lubią zabawki, co ich kręci i co najważniejsze – jak na tym tle wypadamy my sami. Te odpowiedzi pomogły nam stworzyć seksualny przewodnik po świecie.

światowy seks, seks, kobiety shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Życie seksualne polskich facetów można scharakteryzować tak: nie rozpraszamy się, stawiamy na jakość, nie na ilość. Mamy mniej partnerek niż światowa średnia, ale za to nasze życie seksualne jest bardzo intensywne i urozmaicone. Skąd to wiemy?

Przepytaliśmy mężczyzn w 30 krajach na świecie. Zadaliśmy pytania dotyczące ich życia seksualnego, preferencji, upodobań. I wyciągnęliśmy wnioski. Zapytaliśmy również kobiety, między innymi o to, jak oceniają swoich partnerów. I dobra wiadomość: Polki najrzadziej udają orgazm.

Jest pewna uniwersalna prawda o mężczyznach. „We wszystkich krajach mężczyźni są bardziej pobudliwi, mają bardziej liberalne podejście do seksu i cenią atrakcyjność w większym stopniu niż kobiety” – mówi dr Richard Lippa, psycholog z Kalifornijskiego Uniwersytetu Stanowego.

Ale są i różnice – pod względem strategii na podryw, upodobania do gry wstępnej, ulubionych pozycji seksualnych. Przepytaliśmy ekspertów seksuologów z wielu krajów na świecie, jak sprawić, żeby pod każdym względem dobijać do czołówki światowej.

Z miłością czy bez

Kobiety z całego świata zgodnie twierdzą, że najważniejszą dla nich rzeczą w seksie jest poczucie więzi z partnerem. Proporcje układają się mniej więcej tak jak u Polek – 39% twierdzi, że bliskość jest najważniejsza. Dla porównania: na swój orgazm wskazało tylko 6,3%, tyle samo na orgazm partnera.

Co ciekawe, coraz więcej mężczyzn ma podobne podejście do tematu. 35% Polaków też uważa, że w seksie chodzi o bliskość. Dla 23% rodaków natomiast priorytetem jest orgazm partnerki, podczas gdy na własnym orgazmie już im tak specjalnie nie zależy: tylko 5,3% uważa go za główny cel pójścia do łóżka z kobietą.

Możemy się zastanawiać, czy przez mężczyzn przemawiała polityczna poprawność, czy to efekt edukacji seksualnej, ale faktem jest, że podobną opinię wyrażają faceci od Kazachstanu, przez RPA, po Brazylię.

 

światowy seks, seks, kobiety shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Gdzie one lubią, gdy patrzysz

Angielki, jako wyluzowane kobiety nie mają problemów z odsłanianiem biustu w miejscach publicznych. Także masturbowanie się przy partnerze nie jest dla nich jakimś wielkim przekroczeniem granic. U nas tylko 9% kobiet twierdzi, że lubi się masturbować, gdy ich partner patrzy.

Szkoda, bo nie ma lepszej metody, aby nauczyć się, jak Twoja partnerka lubi być dotykana. Już nie wspominając o tym, że to bardzo podniecający widok. Jeżeli ona ma opory, żeby to zrobić przy Tobie, namów ją, aby pieściła się z zamkniętymi oczami. Połóż swoje ręce na jej dłoniach albo pozwól, aby własnymi rękami prowadziła Twoje, nadając im rytm i siłę nacisku.

24 godziny dookoła seksu

1.Poranny seks = Australia

Słońce wschodzi tam ok. 4.45, tak że leniwy numerek pod prysznicem o godzinie 6.00 wydaje się całkiem OK. Ma to sens, bo o tej porze Twój poziom testosteronu jest najwyższy. Dlatego ci goście mają jeszcze energię, żeby sobie posurfować przed robotą. A jak się chwilę spóźnią, to dwa słowa – seks i surfing – podobno załatwiają problem. Potwornie im zazdrościmy.

2. Popołudniowy seks = Wielka Brytania

Podobno słynna herbatka o piątej ustąpiła miejsca seksowi. To oczywiście jest możliwe, gdy człowiek sobie dobrze zorganizuje czas. Seks po pracy doskonale relaksuje i pomaga zrzucić z siebie skórę obowiązkowego pracownika. Wstajesz z łóżka jak nowy, wskakujesz pod prysznic i masz przypływ sił witalnych. A teraz – do miasta na kolację albo do klubu.

3. Wieczorny seks = Hiszpania

W niektórych krajach traktuje się seks jak deser po kolacji. Natomiast Hiszpanie uważają, że nic tak dobrze nie zaostrza apetytu, jak wcześniejsza gimnastyka w łóżku. Zwłaszcza że kolację jada się tam późno – około 22.00 – i jest zwykle obfita oraz podlana winem, więc po takiej wieczornej biesiadzie już nikt nie miałby siły na figle.

4. Nocny seks = Turcja

W Turcji pary przeważnie czekają, aż dzieciaki zasną, i dopiero wtedy sami zamykają się w sypialni. I raczej starają się być tam cicho. Brzmi nudziarsko, chociaż można z tego zrobić zabawę. Powiedz partnerce, że dostanie klapsa, jeżeli wyda z siebie dźwięk, i zrób wszystko, żeby jęczała z rozkoszy.

 

światowy seks, seks, kobiety shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Seks w plenerach świata

Holandia, czyli namiot

Holendrzy są światowymi championami pod względem częstości uprawiania seksu na campingu. Lubią podróżować i nie lubią przesadnie szastać kasą na hotele, co w rezultacie skutkuje seksem w camperze albo w namiocie. Holendrzy poza tym wierzą, że na wakacyjnym wyjeździe można poznać partnera na dłużej. A jak nie, to na krócej. Też fajnie. Dlaczego to fajne?

Nawet jeżeli wyjeżdżasz ze swoją stałą partnerką, możesz przywołać smak wakacji pod namiotem w liceum. Gdy się kochacie, odsłoń namiotowe okno: to doda trochę ekshibicjonistycznego pieprzu do waszego seksu. Boisz się, że was słychać? A co się przejmujesz, jutro będziecie już gdzie indziej.

Indie, czyli Taxi

Człowiek się naoglądał amerykańskich filmów i już miał pogląd na seks w wielkim mieście, a teraz ze zdumieniem się dowiaduje, że to nie Amerykanki, a Hinduski wiodą prym w niegrzecznym seksie w taksówce. Robią to 6 razy częściej niż ich koleżanki z USA. Ale w Indiach system kastowy sprawia, że kierowca, zazwyczaj z niskiej kasty, nie liczy się jako świadek.

Dlaczego to fajne? Co za pytanie? Fajne, bo zakazane. Ale uprzedzamy: jest to wykroczenie w świetle polskiego prawa (art. 140 kodeksu wykroczeń – nieobyczajny wybryk, albo art. 51 par. 1 kodeksu wykroczeń – wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym). Ale pieszczoty ręką to już inna sprawa...

Chorwacja, czyli wszędzie, byle poza łóżkiem

Chorwaci przepadają za seksem w miejscach publicznych – baseny, łąki, parki, samochody zaparkowane w ciemnej ulicy. Ale myli się ten, kto uważa ich za oszalałych ekshibicjonistów. Mnóstwo młodych Chorwatów mieszka z rodzicami i po prostu nie ma warunków mieszkaniowych.

To podobnie jak u nas, tylko warunki klimatyczne nie te, ale i tak 60% z nas uprawiało seks w samochodzie, a 43% na łące. Nie jesteśmy gorsi. Dlaczego to fajne?

Nawet ze stałą partnerką możesz podnieść sobie poziom ekscytacji, kochając się w nowym miejscu. Ale przyda się element zaskoczenia. Planowanie: „A teraz, kotku, pójdziemy do parku się pokochać” sprawia, że czujecie się śmieszni.

 

światowy seks, seks, kobiety shutterstock.com
fot. shutterstock.com

3 ulubione miejsca na podryw

Polska: poznajmy się na domówce

82% Polaków poznaje się poprzez wspólnych znajomych. Ale bez obaw: wcale nie jesteśmy pod tym względem wyjątkowi. Spotkanie zaaranżowane przez wspólnych znajomych to najpopularniejszy sposób na poznanie kogoś we wszystkich krajach na świecie: od Rosji, przez Niemcy, Francję, USA, po Singapur.

Bonus: Wspólni znajomi to idealne miejsce w oczach kobiet, ponieważ na dzień dobry daje Ci to coś w rodzaju referencji. Szanse, że jesteś seryjnym mordercą, spadają do minimum, a poza tym wspólni znajomi stanowią doskonały temat do pierwszych rozmów i chronią Was przed niezręczną ciszą. 

Hiszpania: skocz do baru po drugą połówkę

W większości krajów, jak wynika z ankiet, poznawanie się w barze jest obciążone negatywnymi skojarzeniami. Krótko mówiąc – jest OK w sytuacji, gdy chodzi o romans na jedną noc, natomiast poważniejsze znajomości lepiej nawiązywać w innych miejscach. A w Hiszpanii większość życia towarzyskiego, i to przez cały rok, toczy się w barach. Możesz tu zresztą spotkać ludzi z całego świata.

Bonus: Możesz być tak wyluzowany i nieoficjalny, jak dusza zapragnie. Zapomnij o standardowej triadzie pytań: jak masz na imię, skąd pochodzisz, co robisz. Zabaw się w zgadywanie – zabawa zawsze wciąga.

Australia: masz wiadomość

Australijczycy są rozproszeni na ogromnym terytorium, więc nic dziwnego, że dla nich Internet stanowi idealny i naturalny sposób komunikowania się. Większość Australijczyków poszukujących partnera jest zalogowanych na portalach randkowych.

Bonus: W Polsce 17% osób liczy na znalezienie kogoś dla siebie poprzez sieć. Jak wynika z badań portalu C-Date.pl, aż 29% kobiet największą uwagę zwraca na to, jak komunikuje się potencjalny partner. Jest to nawet ważniejsze niż zdjęcie. Zatem przyłóżcie się do opisu swojej osoby, tak by był barwny, zabawny, inteligentny i bez błędów ortograficznych.

  

światowy seks, seks, kobiety shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Czego według kobiet z różnych krajów powinien dotyczyć pierwszy komplement?

Oczy = Polska + Chiny + Niemcy + Holandia + Rosja + RPA + Hiszpania + Wielka Brytania + USA

Uśmiech = Australia + Niemcy + USA + Polska

Twarz = Chiny + Indonezja + Filipiny

Pośladki = Ameryka Południowa

Biust = Indie + Tajlandia + Wietnam

A co z seksem oralnym?

Włochy

Mężczyźni, którzy najbardziej lubią pieścić partnerkę oralnie to Włosi.  Dla Włochów pieszczenie partnerki oralnie to absolutny standard. 78% z nich ma do tego stosunek entuzjastyczny (dla porównania – 69% Polaków też twierdzi, że to uwielbia). Ale według seksuologów w tym wszystkim głównie chodzi o męskie ego.

„Wiele Włoszek narzeka na męską technikę stosunku – mówi Gaia Polloni, seksuolog z Mediolanu. – Tylko 48% z nich ma orgazm podczas penetracji”. Dlatego dobry kochanek powinien się ćwiczyć w sztuce oralnej. „Często słyszę od kobiet, że wolałyby, aby partner pieścił je nie tylko językiem, ale też palcami. One lubią jednoczesną stymulację łechtaczki i wejścia do pochwy”.

Kolejna skarga – faceci nie zwracają uwagi na sygnały jej ciała. Gdy kobieta jest podniecona, zaczyna poruszać biodrami. Dostosuj się do jej rytmu, gdy jej ruchy stają się szybsze – Twoje pieszczoty również powinny być szybsze.

Brazylia

Kobiety, które najbardziej lubią pieścić partnerów oralnie to zdecydowanie Brazylijki. Na przykład Amerykanki częściej odpowiadają: robię to, bo on to lubi. Niezbyt zachęcające, prawda? A 60% Brazylijek deklaruje: uwielbiam to (dla porządku informujemy, że twierdzi tak też 47% Polek).

„Seksuolodzy z wielu krajów często słyszą od kobiet, że uważają pieszczoty oralne za formę męskiej dominacji i dlatego tego unikają. A Brazylijki przeciwnie – pieszczenie swojego mężczyzny sprawia im frajdę, bo czują się wtedy paniami sytuacji – to od nich zależy jego satysfakcja” - mówi dr Abdo.

To nie przypadek, że według raportu Durex Brazylijczycy mają najwięcej satysfakcji z seksu. Jak sprawić, żeby Twoja partnerka bardziej polubiła tę pieszczotę? „Dobra komunikacja to podstawa – mówi dr Aldo. – Wyjaśnij jej, że dla Ciebie to akt miłości i oddania z Twojej strony. Że gdy Cię pieści, czujesz się, jakbyś oddawał się w jej władanie”. 

 

światowy seks, seks, kobiety shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Trzy łyki statystyki, czyli seks w liczbach

82% Brazylijczyków chętnie świntuszy w łóżku. „Świntuszenie sprawia, że seks staje się bardziej dziki, prymitywny, podniecający, z elementami podległości i dominacji” – mówi dr Carmita Abdo, psychiatra z Uniwersytetu w São Paulo.

2 razy częściej niż inne Europejki Rosjanki utożsamiają miłość z seksem. O ile na przykład dla Amerykanki, Holenderki czy Niemki dobry związek to taki, w którym partnerzy się kumplują, o tyle Rosjanki stawiają na namiętność i romantyzm. Tak twierdzi antropolog i seksuolog dr Victor de Munck. Chcesz uwieść Rosjankę? To czekają Cię spacery przy świetle księżyca, wspólne czytanie poezji, a kto wie, może i wspólne oglądanie spektaklu baletowego.

63% Amerykanek czasem udaje orgazm. Może to jest wynik tego klimatu perfekcjonizmu – musisz być we wszystkim najlepsza, a brak orgazmu jest uważany za porażkę. Więc się go udaje. Ale kłamstwo rodzi frustrację. Lepiej zaakceptować, że czasami po prostu się nie udaje. Dobra wiadomość dla Polaków: 57% kobiet twierdzi, że nigdy nie udawała orgazmu. 

MH 09/2013

  

REKLAMA