Problemy w związku: działaj zanim będzie za późno

Czujesz, że coś się zaczęło psuć w Waszym związku i nie jest już tak jak było kiedyś? To jak wygląda Wasza relacja, w dużej części od zależy Ciebie i wszystko możesz jeszcze naprawić. Zobacz, co zrobić, zanim będzie za późno i ona Cię zdradzi.

seksowna brunetka bart78, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Co najmniej 22% osób pozostających w stałym związku ma za sobą skok w bok. O ile mężczyźni zdradzają częściej i są to związki przelotne, o tyle zdrady kobiet mają charakter bardziej przewlekły.

REKLAMA

Psychologowie twierdzą, że są specyficzne typy kobiet, którym zdrada przychodzi łatwiej. Sprawdź, czy przypadkiem nie odnajdziesz tu swojej partnerki, i zobacz, jak najskuteczniej ją od tego odwieść.

1. Typ: kobieta sukcesu

Cztery z pięciu kobiet szukających seksualnego partnera w sieci to kobiety sukcesu. To te „żelazne damy”, które spotyka się na siłowni o godzinie 6.30 (gdybyś oczywiście wstał tak wcześnie). Ciężko pracują, żeby utrzymać się na topie – zarówno pod względem atrakcyjności, jak i sprawności zawodowej.

Uważaj na nią, gdy... pominęli ją przy awansie. Gdy kobieta sukcesu zorientuje się, że jej wpływ na rzeczywistość się kurczy, może pojawić się pokusa, aby dzięki nowej erotycznej fascynacji przywrócić zachwianą wiarę w siebie.

Neutralizacja. Pewność siebie to najlepsza forma obrony dla Ciebie. Inicjuj seks częściej niż zwykle i pokaż, że potrafisz być twardy i stanowczy, a zarazem optymistyczny i pozytywny. Oczywiście nie tylko w seksie. Siła osobowości dla tego typu kobiet jest najlepszym afrodyzjakiem.

2. Typ: narcyz

Badacze wykazali, że seksualnie atrakcyjne kobiety mają wyższy poziom estrogenu. Ta nosicielka dobrych genów nieustannie podświadomie komunikuje całemu męskiemu światu, że doskonale nadaje się na matkę ich dzieci.

Uważaj na nią, gdy... grupa jej platonicznych wielbicieli zaczyna się kurczyć. To typ kobiety, która bez męskiego zainteresowania czuje się tak, jakby jej odcięto jedno z podstawowych źródeł energii i poczucia własnej wartości. Z tego wszystkiego sama może zacząć prowokować flirty.

Neutralizacja. To może zabrzmieć absurdalnie, ale sam zapewnij jej męskie zainteresowanie. Ale w bezpiecznych ramach – to mogą być Twoi bracia, Twoi kumple (w szczęśliwych związkach). Zasada jest taka, że Twoi męscy znajomi są zawsze bezpieczniejsi niż jej znajomi. Oni nie czują lojalności w stosunku do Ciebie.

3. Typ: ryzykantka

Jej większa podatność na męski urok może wynikać z poziomu dopaminy – neurohormonu produkowanego przez mózg. Typy dopaminowe to ryzykanci – lubią wyzwania i szybko się nudzą. To ten rodzaj kobiet, które lubią się kłócić nie po to, aby rozwiązać problem, ale po to, aby coś się działo.

Uważaj na nią, gdy... Wasz związek przeżywa okres „małej stabilizacji”. A w piątkowe wieczory można Was spotkać przeważnie w okolicach kanapy i telewizora. Słowem – nuda. A nudzić się to ona bardzo nie lubi.

Neutralizacja. Rusz się z kanapy, i to już! I od razu mówimy, że wypad z nią do pubu się nie liczy. Ważne, by razem robić coś, co przyspiesza tętno. I dbaj o regularne dostawy bananów i migdałów do domu – zawierają bowiem tyrozynę, która podnosi poziom dopaminy.

4. Typ: drapieżnik

To kobieta z wysokim poziomem testosteronu, a to przejawia się w upodobaniu do sportu oraz silnym popędzie seksualnym. Ale nie licz na to, że wspólne oglądanie sportowego kanału w TV załatwi Ci grę wstępną.

Uważaj na nią, gdy... Wasz związek trwa co najmniej trzy lata. Gdy seks staje się bardziej przewidywalny, u osób z dużym libido pojawia się chęć wypróbowania czegoś nowego. Jak wynika z badań, kobiety, które czują się sfrustrowane życiem seksualnym, zdradzają trzy razy częściej.

Neutralizacja. Zacznij z nią erotycznie flirtować w publicznych miejscach – szepnij jej na ucho, co masz ochotę z nią zrobić, przejedź dłonią po jej biodrach, gdy stoicie w kolejce do kasy, pozwól sobie na śmielsze gesty w ciemniejszym zakątku klubu. To pomoże przywrócić ten erotyczny dreszcz z początku znajomości.

5. Typ: depresyjna

Większość kobiet ceni sobie związki monogamiczne oraz spokój i bezpieczeństwo, jakie z nich płynie. Ale gdy partner zaczyna się emocjonalnie oddalać, albo przynajmniej tak im się wydaje, pojawia się miejsce na bliskość z kimś innym.

Uważaj na nią, gdy... praca pochłania cały Twój czas i energię. A po przyjściu do domu nie masz już siły na rozmowy o uczuciach, romantyczne kolacje i całe to zawracanie głowy. A ona myśli, że pewnie masz kogoś w pracy, z kim wolisz rozmawiać. W takim razie nie pozostanie Ci dłużna.

Neutralizacja. Dla wrażliwej kobiety rozmowa i poczucie, że jest rozumiana przez partnera, jest kluczowa dla odczucia bliskości. Rozmawiając, używaj tych samych przymiotników, których użyła ona. Daje jej to poczucie, że w ten sam sposób widzicie rzeczywistość.

Dział Związki/Seks MH przypomina

Niektórzy naukowcy twierdzą, że monogamia to nie jest nasz naturalny stan. Ale z drugiej strony tylko taki związek zapewnia nam maksimum poczucia bezpieczeństwa i intymności. Dlatego warto dbać o związek i czujnie reagować, zanim pojawi się ktoś trzeci.

MH 06/12

REKLAMA