[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Prezerwatywa: najlepszy przyjaciel zdrowego penisa

Rozumiemy, że możesz mieć wiele powodów, by prezerwatyw zwyczajnie nie lubić. Ale istnieje również całą masa powodów, by sztandary niezgody zwinąć, a prezerwatywy rozwinąć. Oto przyczyny, dla których zawsze warto mieć pod ręką popularne "gumki".

Prezerwatywa: najlepszy przyjaciel zdrowego penisa fot. Wojtek Małkowicz
3. Przerwa na reklamy

To chyba najbardziej irytujący element telewizji – oglądasz film, bohater właśnie ma wejść do komnaty, w której czekają na niego poszukiwane od lat skarby, a tu... przerwa na reklamy.

REKLAMA

W seksie jest podobnie – według wspomnianych wcześniej badań, aż 28% facetów traci erekcję, gdy musi się skupić na otwieraniu tego cholernego opakowania, sprawdzaniu, czy zakłada dobrą stroną i jeszcze musi pamiętać o wyciśnięciu powietrza ze zbiorniczka na końcu.

Co niezbyt zaskakujące, kobiety też nie przepadają za tą przerwą. Aż 1/3 z nich skarży się, że w tym momencie ich podniecenie opada, jakby zostały polane zimną wodą. Rozwiązanie? Zrób z zakładania osłony element zabawy.

Zaproponuj, żeby to ona otworzyła paczuszkę i ona go naciągnęła. Dotyk jej rąk pozwoli Ci utrzymać erekcję, a i dla niej widok dumnie prężącego się skarbu też będzie jak komplement.

Seks za granicą

Zobacz, gdzie w Europie lepiej nie ryzykować seksu bez zabezpieczeń. Oczywiście, lepiej stosować prezerwatywy zawsze, ale w niektórych krajach jeszcze lepiej. Zobacz, gdzie statystyczne szanse na złapanie rzeżączki, chlamydii czy HIV są największe. I tam zachowaj szczególną ostrożność.

Wielka Brytania

Wprawdzie te staromodne choroby weneryczne przez ostatnie kilkadziesiąt lat mogły być lekceważone, bo łatwo poddawały się leczeniu, jednak ostatnio rzeżączka i kiła wracają, i to w zdecydowanie brzydkim stylu.

Jak informuje Europejskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, nie dość że liczba zachorowań na kiłę i rzeżączkę w Europie rośnie w tempie 20% rocznie, to na dodatek coraz częstsze są przypadki zakażenia bakteriami odpornymi na stosowane dotychczas antybiotyki.

Na rzeżączkę uważaj szczególnie w: Wielkiej Brytanii (15 osób na 100 tys. mieszkańców), na Łotwie, w Irlandii, Skandynawii i w Czechach. Kiła panoszy się w: Bułgarii, Danii, na Litwie, w Rumunii i w Hiszpanii.

Szwecja

Objawy chlamydiozy częściej występują u kobiet, ale dla facetów też potrafi ą być nieprzyjemne: od zapalenia cewki moczowej, przez bóle stawów, aż po naprawdę bolesne zapalenie prostaty. Najwięcej zakażeń chlamydią w Europie wykryto w Szwecji, Wielkiej Brytanii i w Danii. Uwaga: zakażeń jest tam 300 razy więcej niż w Polsce!

Estonia

Po okresie paniki, kiedy ludzie przerażeni widmem HIV albo rezygnowali z seksu, albo zabezpieczali się jak mogli, nastąpił okres odprężenia. Zakażenie HIV można utrzymać w ryzach, więc ludzie zaczęli lekceważyć zagrożenie. Niesłusznie. HIV wciąż jest groźny i wciąż zabija. Największe ryzyko zakażenia jest w: Estonii, na Łotwie, w Belgii i UK.

Prezerwatywy kontra tabletki:

Prezerwatywy

plus Chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nie w 100%, ale

znacznie zmniejszają ryzyko zakażenia.

plus Dają Ci kontrolę nad sytuacją. Nie musisz się zastanawiać, czy ona na

pewno wzięła pigułki, czy może zapomniała.

minus Szczególnie dla mniej doświadczonych mogą być nieco uciążliwe w użyciu. Nie masz doświadczenia? Poćwicz.

Tabletki

minus Nie chronią przed kiłą, HIV, rzeżączką i kilkoma pozostałymi plagami grzeszników.

plus Jeśli jesteście w stałym związku, to bardzo wygodna dla Ciebie opcja. Pod warunkiem że jesteście sobie wierni.

minus Część kobiet niezbyt dobrze znosi dodatkowe hormony. Jeśli Twoja dziewczyna nie chce ich brać, nie naciskaj.

Rynek producentów prezerwatyw oferuje naprawdę urozmaiconą gamę produktów. Dzisiejsze gumki nie służą już tylko do zapobiegania ciąży. Sprawdź, które prezerwatywy do zadań specjalnych przypadną Tobie i Twojej partnerce do gustu.

MH 07/2014

STRONA 2 z 2

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij