Portale randkowe: jak oszukują kobiety?

40% mężczyzn zmyśla na portalach randkowych, podając swój wzrost, status oraz nazwę stanowiska pracy. Jak pokazują statystyki, dziewczyny szukające facetów w sieci jeszcze częściej naginają prawdę. Zobacz, co usiłują przed nami ukryć kobiety.  

Atrakcyjna kobieta robiąca sobie lightwavemedia 2014/shutterstock.com
lightwavemedia 2014/shutterstock.com

1. Wygląd

REKLAMA

Wyretuszować fotkę potrafi każdy. Dlatego zdjęcie to w 70% (lekko licząc) tylko pewna, niezbyt dokładna wskazówka. To samo dotyczy opisu wyglądu.

Uważaj: Specjaliści, czyli ludzie o wrednym charakterze, obliczyli, że kobiety na ogół są o 4,5 kg grubsze niż podają, a fota w 30% pochodzi z wakacji sprzed 3 lat. 

Analiza 80% zarejestrowanych na portalach randkowych kłamie w rubrykach: budowa ciała, waga, wzrost i wiek.

2. Status

Częste kłamstwa dotyczą związków - "singielka od roku" często oznacza, że rozstała się z facetem dwa miesiące temu i chce mu zrobić na złość.

Uważaj: Jeżeli temat "byłego" jest starannie pomijany, może to oznaczać, że teren nie jest do końca czysty. Możesz zostać wciągnięty w jakąś głupią grę, w której nie masz ochoty uczestniczyć. 

3. Zaimki zdradzają

Tematy "trefne", te w których mija się z prawdą, można rozpoznać po unikaniu zaimków "ja", "moje". Gdy człowiek kłamie, nieświadomie dystansuje się od tych treści.

Uważaj: Jeżeli widzisz w jej opisie dużo ogólników, np. "bieganie jest świetne" zamiast "ja biegam" (jak chcesz, wstaw sobie "seks" w miejsce biegania), to oznacza, że ona lubi te rzeczy tylko w teorii. 

REKLAMA

REKLAMA

Seks w sieci: erotyczny e-kodeks Simon Booth 2015/shutterstock
fot. Simon Booth 2015/shutterstock

4. Rubryka poglądy: puste miejsca

REKLAMA

Ludzie na ogół wolą unikać prezentacji swojego stosunku do tematów trudnych – np. do polityki czy religii. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i facetów. To może oznaczać, że koleżanka takimi pierdołami się nie zajmuje i jeżeli jesteś tego samego zdania, to OK. Ale może się również okazać, że ma jasno sprecyzowane poglądy, i to zupełnie różne od Twoich.

Uważaj: Jeżeli liczysz na coś więcej, lepiej dopytaj. Jak wynika z badań, związki osób różniących się pod względem spojrzenia na świat prawie nigdy się nie udają. 

5. Dziwnie spóźniony refleks

Czat trwa w najlepsze, aż tu nagle przerwa. To powinno nas zaniepokoić. Naukowcy z Brigham Young University udowodnili, że kiedy ludzie kłamią, odpowiedź na SMS czy inny komunikat tekstowy zajmuje im więcej czasu niż normalnie.

Uważaj: Jeżeli odpowiedź na Twoje pytanie zajmuje jej ponad 10% czasu więcej niż zwykle. Podejrzana też jest nietypowo krótka odpowiedź. 

MH Rada: Świadomość, że prawie wszyscy ściemniają, prezentując siebie w sieci, nie powinna nas powstrzymywać przed pisaniem prawdy o sobie i swoich oczekiwaniach. I to nawet nie z powodów moralnych. Prawda pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, energii i pieniędzy traconych na nieudanych randkach.  

MH 12/13

REKLAMA