Poranny seks: pobudka idealna

Nastawcie budzik, panowie! Badania wskazują, że poranny seks to najzdrowszy sposób na rozpoczęcie dnia. A skoro tak wskazują, to tak jest i kropka.

poranny seks fot. Kotin 2015/shutterstock
fot. shutterstock

Przygotowanie

REKLAMA

Do diabła ze spontanicznością, jeszcze nie ma siódmej! Przygotuj się wcześniej, aby obudzić się razem w dobrym nastroju.

  • Fachowcy twierdzą, że nie ma jak sen w pościeli z egipskiej bawełny. Utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała, co zapewnia dobre krążenie.
  • Miej pod ręką buteleczkę z miętowym olejkiem eterycznym. Kilka kropel roztartych na poduszce partnerki pomoże jej szybko się rozbudzić i zapobiegnie ewentualnemu: "Przeeestań. Nie teraz".
  • Zasłony zaciągaj tylko do połowy. Melatonina pomaga zasnąć, ale blokuje hormony seksu; poranne słońce obniża poziom melatoniny, co pomoże wprawić was w odpowiedni nastrój.
  • Połóż na nocnym stoliku odświeżacz do ust. Kobiece nosy są bardziej wrażliwe niż męskie. Zwłaszcza rano. 

Pobudka

Zsynchronizuj poranne parametry

Zegar biologiczny

Naukowcy z amerykańskiego Brigham and Women’s Hospital odkryli, że kobiecy cykl czuwania w czasie doby jest o sześć minut krótszy niż Twój. Nastaw swój alarm w telefonie na wibracje i włóż go pod swoją poduszkę, pozwalając jej obudzić się kilka minut później. 

Temperatura ciała

Jej temperatura ciała jest najniższa o godz. 4.00, a najwyższa ok. godz. 10.00. Badacze z McGill University wykazali, że w godzinach rannych kobiecie potrzeba około 10 minut, aby rozgrzać ciało tak, by możliwe było pobudzenie seksualne. Obudź ją, łagodnie przytulając się do niej na łyżeczkę - rozgrzejesz ją i fizycznie, i psychicznie. 

Testosteron

Poziom testosteronu rano jest o 30% większy niż w ciągu dnia. Ten wzrost poziomu hormonu dotyczy także kobiet. Podkręć erotyczne zasilanie swojej partnerki, pieszcząc palcami jej linię włosów. Tam mieści się mnóstwo zakończeń nerwowych, których stymulacja aktywuje ośrodek przyjemności w mózgu.

REKLAMA

REKLAMA

seks Lucky Business, shutterstock.com
fot. Lucky Business, 2015, shutterstock.com

Rozgrzewka

REKLAMA

Seks z Tobą to będzie pierwsza rzecz, o której ona pomyśli przed śniadaniem. 

1. W czasie gdy oboje się rozgrzewacie, wyskocz na chwilę z łóżka i rozsuń zasłony w oknie. Wróciwszy do partnerki, skop kołdrę w nogi łóżka. Naukowcy z Boston State Hospital (superfucha!) odkryli, że eksponowanie okolic genitalnych na promienie słoneczne może podnieść u niej poziom testosteronu o 200%.

2. A teraz zajmijmy się przyspieszeniem tętna Twojej partnerki. Ciśnienie krwi rano jest najniższe i zaczyna wzrastać dopiero po wstaniu z łóżka. To oznacza, że musisz trochę popracować, aby przyspieszyć jej oddech. Najpewniejszym na to sposobem jest delikatna pieszczota brodawek jej piersi.

3. Kolejny krok. "Umieść wskazujący i serdeczny palec po obu stronach jej waginy, a środkowy palec nieco ponad łechtaczką, aby przedwczesnym drażnieniem nie spowodować bólu" - radzi Lou Paget, autorka książki "Wspaniały kochanek". Pieść ją łagodnym ruchem w górę i w dół, czekając, aż zwilgotnieje. 

Pozycje poranka

Gwarantują maksimum przyjemności i minimum wysiłku. 

Od tyłu: rano, gdy ona jest jeszcze na wpół śpiąca, możesz próbować namówić ją na pozycje, których normalnie unika. Rozpocznij od pieska, a potem próbuj dalej. 

Misjonarska: w tej pozycji naciskasz lekko na jej pęcherz, i dobrze. Gdy kobieta próbuje kontrolować parcie na pęcherz, napina te same mięśnie, które biorą udział w orgazmie. 

Pod kątem: idealna pozycja dla porannych leniuchów. Zero wysiłku. Wszystko, co musicie zrobić, to tylko leniwie huśtać ciałem do przodu i do tyłu. 

MH 09/2012

REKLAMA