Pokaż mi jej tatuaż, a powiem Ci kim jest

Tatuaże u kobiet od dawna nikogo już nie dziwią. Ale jak to z kobietami bywa, nie wiadomo do końca, o co w tym wszystkim chodzi. Mają być seksowne - to wiemy, ale dodatkowo są jakimś komunikatem dla otoczenia. Zobacz, jak je odczytać.

tatuaże, kobieta 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Kobiety są bardziej wrażliwe na punkcie swojego ciała niż faceci. Jeżeli kobieta decyduje się na tatuaż, to na ogół wybór motywu i miejsca jest starannie przemyślany. To ma być coś ważnego dla niej, co symbolizuje jakiś etap w życiu. Możesz się o niej wiele dowiedzieć, przyglądając się tym motywom. No chyba, że jest to pamiątka po pewnym wieczorze panieńskim z mnóstwem alkoholu. 

REKLAMA

1. Dla uważnych:  wytatuowane 1-9% powierzchni ciała

Małe, ale znaczące: 85% młodych kobiet myślało o zrobieniu sobie tatuażu. Większość jednak po wytatuowaniu małego delfinka daje sobie spokój. To raczej romantyczne dziewczyny, które traktują tatuaż jak pamiątkową biżuterię. Często ma to związek z aktualnym partnerem.

2. Seksy logo:  wytatuowane 10-15% powierzchni ciała

Jedna piąta spośród kobiet, które ozdabiają sobie ciało, nie decyduje się na rysunek pokrywający więcej niż 12% powierzchni ciała. Na ogół wybierają motywy, które mają podkreślić ich atrakcyjność seksualną, albo swoim umiejscowieniem kierować uwagę na seksowne fragmenty. Na pewno się nie obrazi, jeżeli w pierwszej rozmowie zapytasz ją o znaczenie tego motywu. To dobry pretekst.

3. Jak dzieło sztuki: wytatuowane 15%-25% powierzchni ciała

Jeżeli taki procent jej ciała pokrywają malunki, może to oznaczać, że los zesłał Ci miłośniczkę ryzyka. Badania opublikowane w magazynie „Th e Journal of Sexual Medicine” dowodzą, że kobiety z tatuażami pokrywającymi jedną czwartą powierzchni ciała dwa razy częściej rozpoczynały życie seksualne w bardzo młodym wieku. Takie tatuaże często są zakodowaną informacją o ważnych momentach w jej życiu.

4. Born to be wild: wytatuowane 15%-25% powierzchni ciała

Jeżeli jej ciało jest pokryte tatuażami w takim procencie, to – jak wynika z brytyjskich badań – bardzo ściśle koreluje z hedonistycznym stylem życia. Kobiety, które zdecydowały się tyle razy iść pod igłę, są również bardziej wyzwolone, jeżeli chodzi o seks, więcej piją i nie mają nic przeciwko rekreacyjnemu braniu narkotyków. Jeżeli cenisz sobie w życiu spokój i tradycyjne wartości, to lepiej daj sobie spokój.

REKLAMA

REKLAMA

tatuaże, kobieta 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

5. Może być problem: wytatuowane 50% i więcej powierzchni ciała

REKLAMA

To się oczywiście nie zdarza często, ale gdy spotkasz kobietę pokrytą w 50% rysunkami, to albo masz do czynienia z performerką, która dokumentuje swoje działania na YouTube, albo z osobą uzależnioną od tatuażu. Jedno zresztą drugiego nie wyklucza. Cóż, my generalnie nie popieramy uzależnień. A Ty rób, jak uważasz.

Najpopularniejsze motywy:

Gwiazdy i komety. Bardzo popularny motyw. Według psychologa Michaela Mantella często pojawia się, aby uwiecznić jakieś ważne wydarzenie z życia. Szczególnie gdy znajduje się na przodzie ciała. Wnętrze kompasu w kształcie gwiazdy według Mantella wybierają osoby poszukujące kierunkowskazu w życiu.

Kwiaty. Najpopularniejszy motyw wśród kobiet. Lilie, róże, małe bukieciki umieszczone na ogół na ramieniu lub nad kostką. To esencja kobiecości. Ale uwaga – Mantell twierdzi, że róża z kolcami często nieświadomie jest wybierana przez kobiety, które zostały w przeszłości przez kogoś zranione.

Serce. Motyw-ikona. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Jeżeli to serce w płomieniach, masz najprawdopodobniej do czynienia z kobietą pełną pasji. Serce ze skrzydłami wybierze osoba, dla której wolność jest bardzo ważna. Serce złamane – wiadomo.

Motyle. Według Mantella motyl symbolizuje przemianę. Ta kobieta prawdopodobnie przeszła jakąś drogę, wzmocniła się wewnętrznie – nowo zdobytej niezależności tak łatwo nie odda.

Delfiny. Wciąż bardzo popularny motyw. Kojarzy się z radością i przyjacielskim stosunkiem do ludzi. Na ogół wybierają go pozytywne osoby.

Chińskie litery. Oznaczają pewnie „sajgonki po seczuańsku” albo coś obraźliwego. Ale co z tego. Takie zagadkowe znaczki mają intrygować i stanowić pretekst do rozmowy.

REKLAMA

Co tatuaże mówią o kobiecie? Anna Maltseva 2014/shutterstock.com
fot. Anna Maltseva 2014/shutterstock.com

Gdzie, czyli miejsce też ma znaczenie...

REKLAMA

Biodra, czyli to jest dla Ciebie. „Tatuaże w tej okolicy sygnalizują na ogół, że właścicielka ma entuzjastyczne podejście do seksu” – mówi psycholog Michael Mantell. Często są dedykowane konkretnej osobie jako prezent-niespodzianka. Szczególnie erotyczny komunikat niosą takie rysunki, których tylko część jest widoczna, a reszta ukrywa się niżej.

Kostki, czyli pamiątka. Małe, dyskretne rysunki na kostkach jako jedyny tatuaż na ogół oznaczają tylko tyle, że właścicielka dobrze bawiła się na wakacjach. To raczej moda niż przesłanie dla świata. Możesz to odczytać tak – dziewczyna lubi się zabawić, ale ma swoje granice, których nie przekracza. Coś dla Ciebie, jeżeli przerażają Cię zbyt niekonwencjonalne, dzikie i skomplikowane osobowości.

Szyja, oznacza wolnego strzelca. Jeżeli ktoś zrobi sobie tatuaż w miejscu, którego nie da się ukryć, to z pewnością nie dlatego, że marzy o pracy w banku. To jednostka, która chce być wolna, gardzi wyścigiem szczurów i konwenansami. Jeżeli sam masz podobny stosunek do świata, zrób pierwszy krok.

Tors, czyli coś na próbę. Plecy, boki, brzuch – to były prawdopodobnie jej pierwsze tatuaże w życiu, bo najłatwiejsze do ukrycia przed rodzicami. Jak czytamy w „Personality Research Form Manual”, kobiety, które robią sobie widoczne tatuaże w tych okolicach, są niezależne, zdecydowane i w nosie mają normy społeczne.

Uda...wiem co lubisz. To tatuaż, który pełni podobną funkcję, jak piękna, jedwabna bielizna. Nie widać go, ale kobieta ma świadomość, że dysponuje czymś bardzo seksownym i podniecającym. Tajna broń, po prostu. Z takim tatuażem kobieta nawet porusza się bardziej seksownie.

Dekolt, czyli ciemna strona. To miejsce ekspozycji upodobały sobie kobiety, które mają „dzikość w sercu”. Nie spodziewaj się po niej banalnego seksu ani banalnego związku. Dr Reef Karim zwraca uwagę, że tatuaż umieszczony blisko serca jest nośnikiem szczególnie ważnych treści. Przyjrzyj się temu dokładnie – to jej motto życiowe.

MH 10/13

REKLAMA

REKLAMA