• Men's Health
  • Sex
  • Pierwszy raz w późnym wieku, pora na ślub, namawianie na trójkąt: faceci pytają

Pierwszy raz w późnym wieku, pora na ślub, namawianie na trójkąt: faceci pytają

O seksie i o relacjach z kobietą rozmawia się trudno. Dlatego wiele osób myśli, że ich problem jest jakiś wyjątkowy i nie do rozwiązania. A w rzeczywistości tysiące facetów przed Tobą już to przerabiały.

seks związki okiem kobiet rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

Mieszkamy osobno, oboje studiujemy. Myślałem, że dzielimy się na pół rachunkami. Ale ona ewidentnie oczekuje ode mnie prezentów, płacenia za nią itp. 

Czy Ci się to podoba, czy nie, Twój stosunek do pieniędzy jest dla kobiety ważną wskazówką. Na przykład – czy jesteś odpowiedzialny, czy nie, czy jesteś wspaniałomyślny, hojny czy małostkowy.

Tu najszybciej można wykazać klasę albo jej brak. Jesteś pewien, że ona oczekuje od Ciebie drogich prezentów? Myślę, że chodzi jej raczej o drobiazgi, które świadczą o tym, że się starasz i o niej myślisz.

Że wiesz, co ją interesuje i zadałeś sobie trochę trudu, żeby czegoś takiego poszukać. I to wcale nie musi być drogie. Swoją drogą naprawdę jesteś w takiej sytuacji, że nie stać Cię na to, żeby ją od czasu do czasu gdzieś zaprosić? A nie myślałeś o tym, by podjąć jakąś pracę?   

seks związki okiem kobiet rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

Planowaliśmy ślub, przygotowania w toku, ale sytuacja mnie trochę przerosła. Chciałbym się wycofać. Z nią sobie jakoś poradzę, ale jej rodzina mnie zabije, to pewne. Co robić? 

Ciekawa jestem, czy ktoś kiedyś obliczył, ile nieudanych związków zostało zawartych tylko dlatego, że sprawy zaszły za daleko i głupio się było wycofywać. Przerwij to natychmiast, bo czas działa na Twoją niekorzyść. Jeżeli do tego dojdą jakieś wydatki, to nie chciałabym być w Twojej skórze.

Wyciągnij z tej historii wnioski i w przyszłości, zanim podejmiesz jakieś zobowiązania, przyjrzyj się dobrze rodzinie narzeczonej. Jeżeli masz podejrzenia, że konflikt z nimi mógłby się fatalnie dla Ciebie skończyć, uciekaj, gdzie pieprz rośnie. Albo zabierz ją i wyprowadźcie się do Australii. Albo dalej. 

seks związki okiem kobiet rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

Tak się składa, że mimo że mam 24 lata, pierwszy raz mam wciąż przed sobą. Mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni. Jakieś wskazówki? 

Może doda Ci otuchy informacja, że specjaliści ostatnio obserwują taką tendencję w krajach rozwiniętych. Szczególnie jest to widoczne w Japonii. Według „Washington Post” ponad 40 proc. Japończyków w wieku 18-34 lat nigdy nie miało partnera seksualnego (w realu, oczywiście). Ale na ogół wszyscy sobie radzą, gdy już przyjdzie co do czego.

Wskazówki? Otóż pamiętaj, że w realu kobiety rozgrzewają się wolniej i wymagają znacznie więcej czułości, pocałunków i pieszczot niż w pornolach. Czy jej mówić, że to Twój pierwszy raz? Wydaje mi się, że udawanie doświadczonego i tak Ci nie wyjdzie. Boisz się, że za szybko eksplodujesz? Pomoże wcześniejsza masturbacja. 


seks związki okiem kobiet rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

Moja dziewczyna ma przyjaciółkę. Świetną. Niesamowicie mnie kręci. Fantazjuję o trójkąciku, ale nie wiem, jak namówić na to dziewczyny. 

Trójkącik z dwiema kobietami to nie tylko męska najpowszechniejsza fantazja. Według seksuologów bardzo duża część kobiet miewa od czasu do czasu fantazje o seksie z inną kobietą, o trójkącie, o podglądaniu partnera, który kocha się z inną kobietą.

Ale to fantazje, a tych się nie ocenia, nie trzeba się z nich tłumaczyć, bo nikomu nie szkodzą i nikogo nie ranią. Istnieją pary, które przenoszą to do realu, ale to jest naprawdę niewielki procent ludzi. W rzeczywistości wpuszczanie innych do łóżka jest poważnym naruszeniem intymności i może nieodwracalnie zmienić waszą relację.

A czy w drugą stronę – ona, Ty i Twój przystojny kumpel – byłoby to dla Ciebie akceptowalne? Będę zgadywać – nie za bardzo, prawda? Zresztą, co Ci będę tłumaczyć – powiedz swojej partnerce, że śniło Ci się, że znaleźliście się w łóżku we trójkę. Jej reakcja będzie dla Ciebie oczywistą wskazówką. 

REKLAMA