Pierwszy pocałunek, seks, wyjazd: zdaj każdy test

Pierwsza randka, pierwszy pocałunek, pierwszy seks – nie da się tego powtórzyć. Jak najlepiej rozegrać wszystkie wasze pierwsze razy? 

Pierwszy seks, pocałunek, wyjazd shutterstock.com

1. Pierwsze spotkanie

Kobiety pytane o to, co sprawiło, że po tym pierwszym spotkaniu były następne, są zgodne – po prostu przy tym facecie poczuły się ładniejsze, swobodniejsze, dowcipniejsze. No po prostu fantastyczne. I to jest klucz. Lubimy tych ludzi, którzy nas lubią. Aby osiągnąć odpowiedni efekt, pamiętaj – skoncentruj się na niej, nie na sobie.

Nie popisuj się, nie gadaj bez przerwy, nie syp dowcipami, na to przyjdzie czas później. Teraz po prostu patrz na nią, uśmiechaj się, mów niewiele, słuchaj jej. Dobre wrażenie robi lekkie wychylenie ciała do przodu, kiedy zwracasz się do niej albo jej słuchasz. Kobiety pozytywnie reagują też na męski gest przygładzania włosów z tyłu głowy jedną ręką. Podobno ma to związek z uwalnianiem męskich feromonów. Spróbuj.

2. Pierwszy pocałunek

Kiedy? Na drugim spotkaniu. Tutaj gra na zwłokę kończy się porażką. Albo, chłopie, działasz, albo czeka Cię stanowisko najlepszego kumpla, któremu ona się będzie zwierzała ze swoich podbojów. Jak? Użyj rąk. Co prawda Twoje usta wykonują większość roboty, ale nie wolno zapominać o dłoniach. Gest delikatnego ujęcia jej twarzy obiema dłońmi jest romantyczny i bardzo emocjonalny.

Ręka na jej szyi to gest władczy, ale pełen pasji. Delikatne złapanie jej za włosy jest gestem mocno erotycznym. Obie dłonie wędrujące po jej plecach i niżej to już zaproszenie do dalszego ciągu. Nie mniej ważna jest lokalizacja. Aby pierwszy pocałunek był niezapomnianym przeżyciem, warto zadbać o miejsce, w którym do niego dochodzi. Im bardziej nietypowe, tym lepiej.

Zamiast jednak obmyślać pracowicie scenografię, czasami warto zdać się na okoliczności. David Strovny, ekspert seksualny z portalu www.askmen.com, twierdzi, że najwięcej punktów w ankiecie na najlepsze miejsce do pierwszego pocałunku zebrały: ruchliwy dworzec, parkiet taneczny, ulica w deszczu.

Publiczne miejsca są fajne, bo w pierwszym pocałunku chodzi przecież o namiętność i spontaniczność. Rozumiesz, to tak, jakbyś powiedział: „Mam gdzieś cały świat, teraz liczysz się tylko Ty”. Zaletą parkietu tanecznego jest natomiast to, że pocałunek tam jest efektem kilkugodzinnego uwodzenia tańcem siebie nawzajem. Co sprawia, że pocałunek jest wyjątkowo namiętny. Pamiętaj tylko, żeby nie przeciągać.

3. Pierwszy raz u Ciebie

Twoje mieszkanie dokładnie odzwierciedla Twój poziom higieny osobistej, więc upewnij się, że pachnie świeżo i ładnie. Zapomnij o odświeżaczach powietrza. Maskują nieprzyjemne zapachy najwyżej na 15 minut. Zamiast tego wyrzuć śmieci, zrób pranie, starannie odkurz i zostaw otwarte okno na co najmniej godzinę.

Nie od rzeczy jest też kupić świeże kwiaty i włożyć je do wazonu. Na jej cześć. Kiedy już przyjdzie, zaproponuj drinka, ale nie zmuszaj natychmiast do rozmowy. Daj jej czas, żeby spokojnie obejrzała sobie Twoje mieszkanie. Zostaw ją na chwilę samą, podczas gdy Ty otwierasz wino w kuchni.

W tym czasie ona robi szybki skan Twoich rzeczy – książki, płyty, czasopisma, zdjęcia – i wyciąga wnioski. Kiedy wrócisz, będzie swobodniejsza, bo znalazła już jakiś punkt zaczepienia do rozmowy.

Pierwszy seks, pocałunek, wyjazd shutterstock.com

4. Pierwsze humory

Nagle dostrzegasz, że Twoja partnerka jest jakaś obrażona. Nie masz pojęcia dlaczego. Milczy, smutno patrzy, czyli – według Ciebie – robi cyrk. Wiesz, kobiety zazwyczaj oczekują od partnera, że będzie czytał w ich myślach. Tobie to się nie udaje, więc tylko pogarszasz sprawę nietrafionymi domysłami.

Masz dwa wyjścia – zostawić ją samą albo wysłuchać. Pierwsze ma szanse powodzenia, jeżeli jeszcze się za bardzo nie wkręciłeś. Oddalasz się pod jakimś pretekstem, a gdy widzicie się następny raz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że już nie będzie pamiętała, o co chodziło.

Ale jeżeli już się wkręciłeś, najlepszym wyjściem będzie po prostu jej wysłuchać. Mówisz „Opowiedz mi, kochanie, co jest nie tak. Chcę wszystko wiedzieć”. Niewiele jest kobiet, którym wygadanie się nie poprawi humoru. Od razu zapunktujesz jako wdzięczny słuchacz

5. Pierwsze spotkanie z jej koleżankami

Nie zdajesz sobie sprawy, jak ważne jest, żebyś wypadł fantastycznie na spotkaniu z Olą, Basią i Agnieszką. Póki one nie „klepną” Twojej kandydatury, partnerka nie będzie do końca pewna swojego wyboru. Chodzi o to, żeby Cię polubiły, a przede wszystkim, żeby jej Ciebie zazdrościły. Jeżeli więc zależy Ci na dziewczynie, wysil się trochę, żeby zrobić niezapomniane wrażenie.

Po pierwsze: strój. Tu mamy jedną radę – zdaj się na jej gust. Po drugie: CV. Przygotuj kilka atrakcyjnych tekstów na swój temat. Zapytany, czym się zajmujesz, nie odpowiadaj szczerze „A, wiecie, robię coś bardzo nudnego – jestem księgowym w CTR”, tylko – „Zajmuję się finansami takiej spółki medialnej”. Brzmi? No, właśnie. A oprócz tego zaprezentuj doskonałe maniery.    

Pierwszy seks, pocałunek, wyjazd shutterstock.com

6. Pierwszy seks – na trzeźwo

Co tu będziemy się czarować. Większość par idzie pierwszy raz do łóżka, wypiwszy wcześniej nieco „na odwagę”. To się oczywiście też liczy, ale kluczowy jest ten seks bez promili. W blasku poranka, że tak to ujmiemy. Kiedy obudzicie się obok siebie i i jest to fajna pobudka, wtedy poranny seks będzie bardzo przyjemny.

Szczególnie dla kobiety jest to kluczowy moment. Wczoraj wieczorem była w swoim najlepszym wydaniu – makijaż, fryzura, bielizna, perfumy, więc to zrozumiałe, że Cię pociągała. Ale teraz musisz udowodnić, że dalej jest dla Ciebie atrakcyjna. Poranny wzrost poziomu testosteronu ułatwi Ci zadanie. I pamiętaj – w porannym seksie nie chodzi o wyczyny. Ona oczekuje od Ciebie dużo czułości i komplementów.

7. Pierwszy wspólny wyjazd

Przebywanie ze sobą przez 24 godziny to niezła próba dla związku. Nagle człowiek dowiaduje się ze zdumieniem, że można siedzieć w łazience półtorej godziny albo z powodu malutkiego pajączka zrobić aferę na cały hotel. Zresztą, ona też się dowie o Tobie kilku rzeczy, które wcale nie muszą się jej podobać. Jak wrócić z wyjazdu z najlepszymi wspomnieniami?

Przede wszystkim – miej plan. Kobiety na ogół oczekują od swojego mężczyzny, że będzie silny, męski, zdecydowany i zdejmie im z głowy mnóstwo problemów związanych z załatwianiem spraw z innymi ludźmi. Nawet kobiety pozornie zdecydowane i silne tego oczekują.

Pierwszy wspólny wyjazd powinien być raczej krótki. Optimum to dwa dni. Niezbyt daleko, tak, żeby męcząca podróż nie zdominowała całego wyjazdu. I do Ciebie należy przygotowanie atrakcji. Najlepiej zrobisz, jeżeli zabierzesz ją w miejsce, które, w przeciwieństwie do niej, dobrze znasz. To Ci da pewność siebie i znajomość rzeczy bywalca, co robi fantastyczne wrażenie na kobietach. Czują się wtedy otoczone opieką i bezpieczne. 

REKLAMA