[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Pierwszy pocałunek, pierwszy seks: co i jak?

Spraw, żeby ten pierwszy zrobił wrażenie: masz tylko jedną, jedyną szansę. Ty i Twoje geny. 

seksowna kobieta fot. Shutterstock
Jej reakcja. Bo jak mówią badacze, pocałunek stanowi odpowiednik świadectwa lekarskiego. Kobieta podświadomie przeprowadza analizę, czy nadajesz się na ojca jej dzieci, korzystając z dostępnych danych, takich jak zapach oddechu, ciała, smak śliny. Nieudany pierwszy pocałunek dwukrotnie zmniejsza Twoje szanse na seks z tą właśnie kobietą.

Twoja reakcja. Mężczyźni wolą pocałunki bardziej mokre i głębsze niż kobiety. To dlatego, że męska ślina zawiera testosteron, który również u kobiet podnosi libido.

Zamieszaj w odczynnikach. Zasygnalizuj, że nie szukasz przygody na jedną noc. Wierz albo nie, ale naukowcy z niemieckiego uniwersytetu w Bochum zbadali, że pochylenie głowy w prawo, kiedy ją całujesz, sprawi, że będziesz odbierany jako facet czuły i troskliwy.

I, co Cię może zdziwi, przestrzegamy przed tik-takami. Na amerykańskim Uniwersytecie Albany wykazano, że zapachy „maskujące” są podświadomie odbierane przez kobiety jako sygnał choroby. Zamiast tego pij zieloną herbatę. Zawiera ona, jak dowiedziono naukowo, substancje, które neutralizują te smrodotwórcze bakterie w Twoich ustach.

REKLAMA

REKLAMA

prezerwatywa w ustach kobiecych fot. Shutterstock
Jej reakcja. Podczas seksu uwalnia się oksytocyna i wazopresyna – hormony odpowiedzialne za uczucia przywiązania, zaufania i zaangażowania.

Ale tu kryje się haczyk. Kobiecy hormon estrogen wzmaga działanie oksytocyny, podczas gdy męski testosteron w pewnym stopniu neutralizuje jego działanie. To dlatego, niestety, istnieje znacznie większa szansa, że po pierwszej nocy kobieta zakocha się w partnerze niż odwrotnie.

Twoja reakcja. U facetów sytuacja po seksie zmienia się dramatycznie. "Poziom dopaminy opada – mówi Marnia Robinson, seksuolog – a Ty szybko tracisz zainteresowanie seksem i nawet Twoja partnerka wydaje Ci się znacznie mniej atrakcyjna".

Jedyne, na co masz ochotę, to drzemka. U Ciebie te hormony "przywiązania" sprawiają, że czujesz się tak błogo i bezpiecznie, że nic tylko się zdrzemnąć.

Zamieszaj w odczynnikach. Spróbuj się powstrzymać od zaśnięcia po seksie. Zrób to, co lubi Twoja partnerka, czyli przytulanie, czułości i mówienie sobie, jak było fajnie. To wszystko podniesie poziom oksytocyny i zapobiegnie szybkiemu spadkowi poziomu dopaminy. Wkrótce będziesz gotowy do kolejnej akcji, a przy okazji wzmocnisz więź partnerską.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij