Pierwszy pocałunek, pierwszy seks: co i jak?

Spraw, żeby ten pierwszy zrobił wrażenie: masz tylko jedną, jedyną szansę. Ty i Twoje geny. 

seksowna kobieta fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Jej reakcja. Bo jak mówią badacze, pocałunek stanowi odpowiednik świadectwa lekarskiego. Kobieta podświadomie przeprowadza analizę, czy nadajesz się na ojca jej dzieci, korzystając z dostępnych danych, takich jak zapach oddechu, ciała, smak śliny. Nieudany pierwszy pocałunek dwukrotnie zmniejsza Twoje szanse na seks z tą właśnie kobietą.

REKLAMA

Twoja reakcja. Mężczyźni wolą pocałunki bardziej mokre i głębsze niż kobiety. To dlatego, że męska ślina zawiera testosteron, który również u kobiet podnosi libido.

Zamieszaj w odczynnikach. Zasygnalizuj, że nie szukasz przygody na jedną noc. Wierz albo nie, ale naukowcy z niemieckiego uniwersytetu w Bochum zbadali, że pochylenie głowy w prawo, kiedy ją całujesz, sprawi, że będziesz odbierany jako facet czuły i troskliwy.

I, co Cię może zdziwi, przestrzegamy przed tik-takami. Na amerykańskim Uniwersytecie Albany wykazano, że zapachy „maskujące” są podświadomie odbierane przez kobiety jako sygnał choroby. Zamiast tego pij zieloną herbatę. Zawiera ona, jak dowiedziono naukowo, substancje, które neutralizują te smrodotwórcze bakterie w Twoich ustach.

REKLAMA

REKLAMA

prezerwatywa w ustach kobiecych fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Jej reakcja. Podczas seksu uwalnia się oksytocyna i wazopresyna – hormony odpowiedzialne za uczucia przywiązania, zaufania i zaangażowania.

REKLAMA

Ale tu kryje się haczyk. Kobiecy hormon estrogen wzmaga działanie oksytocyny, podczas gdy męski testosteron w pewnym stopniu neutralizuje jego działanie. To dlatego, niestety, istnieje znacznie większa szansa, że po pierwszej nocy kobieta zakocha się w partnerze niż odwrotnie.

Twoja reakcja. U facetów sytuacja po seksie zmienia się dramatycznie. "Poziom dopaminy opada – mówi Marnia Robinson, seksuolog – a Ty szybko tracisz zainteresowanie seksem i nawet Twoja partnerka wydaje Ci się znacznie mniej atrakcyjna".

Jedyne, na co masz ochotę, to drzemka. U Ciebie te hormony "przywiązania" sprawiają, że czujesz się tak błogo i bezpiecznie, że nic tylko się zdrzemnąć.

Zamieszaj w odczynnikach. Spróbuj się powstrzymać od zaśnięcia po seksie. Zrób to, co lubi Twoja partnerka, czyli przytulanie, czułości i mówienie sobie, jak było fajnie. To wszystko podniesie poziom oksytocyny i zapobiegnie szybkiemu spadkowi poziomu dopaminy. Wkrótce będziesz gotowy do kolejnej akcji, a przy okazji wzmocnisz więź partnerską.

REKLAMA