Pierwsze wspólne wakacje - plan na udany urlop

Sześć rzeczy, o których trzeba pamiętać, aby pierwsze wspólne wakacje miały dalszy ciąg. 

Planowanie urlopu we dwoje shutterstock.com

Pierwszy wspólny wyjazd to najlepszy test dla związku. Wystarczy kilka wspólnych dni, abyś wiedział o niej więcej niż dzięki miesiącom randkowania i wspólnym nocom z soboty na niedzielę. Nie da się przez 24 godziny na dobę udawać kogoś lepszego niż się jest. Dowiesz się, jak naprawdę ona radzi sobie z drobnymi niewygodami. Czy jest zaradna, czy umie tworzyć fajną atmosferę, jak znosi nudę podróży.

REKLAMA

Czy oczekuje, że to Ty będziesz wszystko załatwiał i organizował, czy przeciwnie, zorganizuje Ci czas co do sekundy, tak jak sama uważa za stosowne. Wspólny wyjazd pozwala lepiej dostrzec wady, ale także zalety partnerki. Nie chcemy powiedzieć, że ujawnienie ewentualnych różnic ma przekreślać wszystko. Ludzie się zmieniają i docierają. Ale żeby się dotrzeć, trzeba najpierw dobrze się poznać. Zanim jednak wybierzesz się z nią w nieznane, przeczytaj nasz wakacyjny przewodnik dla tych, którzy pierwszy raz wyjeżdżają we dwoje.

Krok 1: Nie szalej na początek

Nie bądź zbyt ambitny, planując wyjazd. Jeśli wasz związek to sprawa dosyć świeża, lepiej wybierzcie się na krótszą wyprawę. Zamiast planować wspólne dwa tygodnie w Tunezji, lepiej pojechać gdzieś bliżej i na krócej.

Najlepsza strategia. Jedźcie w miejsce oddalone nie więcej niż 4 godziny drogi samochodem. Wyobraź sobie te godziny ciszy, którą oboje będziecie się starali zapełnić rozmową. Przecież to może wykończyć nawet Szymona Majewskiego! Długie i drogie wakacje są zbyt zobowiązujące. A świadomość, że zainwestowaliście i nie możecie, ot tak sobie, wrócić do domu, jeśli coś zacznie zgrzytać – jest dosyć denerwująca.

Krok 2: Porozmawiajcie o oczekiwaniach

Zanim spakujecie walizki, pogadajcie, czego się oboje spodziewacie po wycieczce. Nie, to nie ma być dyskusja o przyszłości waszego związku, tylko normalna rozmowa o wymarzonych wakacjach. Wiemy, że „świeże” pary mają skłonność do ujednolicania swoich upodobań i zakochana kobieta może nie przyznać się, że hobby partnera, czyli łowienie ryb, śmiertelnie ją nudzi.

Ale jak sobie poopowiadacie o najfajniejszych wakacjach z przeszłości, to prędzej czy później uświadomicie sobie, co naprawdę sprawia wam frajdę. I nie ma co tu się wykłócać o jedynie słuszny sposób spędzania czasu, tylko tak urządzić wakacje, aby każde z was dobrze się czuło.

Najlepsza strategia. Kieruj się w miejsca, w których można robić wiele różnych rzeczy – pływać łódką, opalać się, zwiedzać etc. W ten sposób każde z was będzie miało szansę robić to, co lubi. 

REKLAMA

REKLAMA

Planowanie urlopu we dwoje shutterstock.com

Krok 3: Zaprowadź demokrację

REKLAMA

W każdej parze jest naturalny lider. Ktoś, kto najczęściej podejmuje decyzje dotyczące waszych wspólnych spraw. Dogranym parom na ogół to pasuje, bo chociaż lider dominuje, w zamian zrzuca z barków partnera ciężar odpowiedzialności. Zanim jednak taki układ sił się ustali w związku, przez pewien czas panuje bardziej lub mniej ukryta walka o władzę.

Każda ze stron sprawdza, na ile może sobie pozwolić. Co tu dużo ukrywać – pierwszy wspólny wyjazd łatwo może się stać polem bitwy o dominację. I zamiast spędzać fajnie czas, udowadniacie sobie wzajemnie, że np. nie umiecie prowadzić samochodu, nie macie orientacji w terenie, nie będziecie oglądać zabytków, bo to nudne itp. Coś strasznego!

Najlepsza strategia. Ustalcie, że na przykład dzisiaj ona wymyśla, co będziecie robić, a Ty nie marudzisz, a jutro odwrotnie. W jedną stronę ona prowadzi samochód, a Ty pilotujesz, a w drugą stronę odwrotnie itd.

Krok 4: godzina dla siebie

Nie ma co się czarować – każdy potrzebuje chwili dla siebie. Taka dawka obecności nawet bardzo kochanej osoby może zmęczyć. Warto to sobie jasno uświadomić, a nawet powiedzieć na głos, żeby potem nikomu nie było przykro.

Najlepsza strategia. Wybieraj miejsca, gdzie nie będziecie zdani tylko na siebie. Siedem dni w namiocie w środku lasu to nie musi być najlepszy pomysł. Nie musicie robić cały czas tego samego. Jeżeli ona wybiera się na zakupy albo na plażę, Ty w tym czasie możesz pobiegać w lesie przez godzinę.

Krok 5: Rozwiąż sprawę kasy

Omawianie podziału wydatków jest trudne, nawet dla par z dłuższym stażem, ale im wcześniej zaczniecie traktować tę sprawę normalnie, tym mniejsze konflikty was czekają w przyszłości. Wybieraj taki wariant wycieczki, aby nie była wielkim problemem dla żadnej ze stron. Jeżeli masz większe możliwości finansowe niż ona, nie staraj się zaimponować jej drogim wyjazdem.Będzie się czuła zbyt zobowiązana.

Najlepsza strategia. Przed podróżą podliczcie, koniecznie wspólnie, ile Was to będzie kosztowało. Jasno określcie, jaką kwotą dysponuje każde zwas, czyli na jaki standard was stać. Ile możecie przeznaczyć na przyjemności ekstra. Wszystko będzie jasne.

Krok 6: Pamiętaj o seksie

Seks na wyjeździe jest najlepszy. Bo jest lato, jesteśmy opaleni, nagrzani słońcem, z daleka od domu i obowiązków. Nie marnuj okazji.

Najlepsza strategia. Zapakuj do torby coś ekstra: zabawki erotyczne, film DVD, komplet bielizny dla niej. Niech to będzie dla niej niespodzianka. 

REKLAMA