Pierwsza randka: pokonaj stres

Jeżeli na samą myśl o nadchodzącej randce nabierasz ochoty na półroczną misję badawczą na Antarktydzie, to znaczy, że musisz opanować nerwy. Sprawdź jak pokonać stres, aby ta i wszystkie inne randki okazały się sukcesem.

randka Kzenon, shutterstock.com
fot. Kzenon, 2015, shutterstock.com

1. Zrelaksuj się

Przeznacz przed randką parę chwil tylko dla siebie. Wykorzystaj ten czas na rzeczy, które Cię relaksują. To może być przesłuchanie ulubionej płyty, spacer z psami, partyjka w squasha czy nawet rąbanie drewna.

Dr Bartosz Zalewski, terapeuta par, uważa, że można pójść na randkę po lekkim treningu, będąc trochę zmęczonym. Zaprezentujesz się wtedy jako osoba aktywna i pewna siebie.

Sekrety dobrej randki Ammentorp Photography
fot.shutterstock.com

2. Posprzątaj mieszkanie i samochód!

Pamiętaj, że tak samo, jak poświęcasz czas na przygotowanie siebie, musisz zadbać o swoje otoczenie. Jeśli ona zjawi się w Twoim mieszkaniu, gdzie w miejscu kanapy znajduje się sterta ubrań, a dno Twojego zlewu nie było widziane od trzech miesięcy, ten wieczór może nie zakończyć się tak spektakularnie, jak tego oczekujesz.

Uwolnij też swój samochód od pustych puszek po izotonikach i innych śmieci. Będzie Ci głupio, gdy ona usiądzie na pustej torbie po fast foodzie na wynos.

Ammentorp Photography 2013/shutterstock.com
fot. shutterstock.com

3. Zaplanuj gdzie pójdziecie na randkę

Nie wiesz, czy zdecydować się na głośny bar czy spacer w parku? „Najlepiej połączyć obie rzeczy na jednej randce. Zmienność jest naszym sprzymierzeńcem. Dobrze być otwartym na to, co lubi druga osoba” – twierdzi dr Zalewski.

Jeśli zdecydowałeś się na kolację, nie licz, że w sobotni wieczór w magiczny sposób będzie czekał na Ciebie wolny stolik. Przygotuj się: sprawdź wcześniej restaurację, do której ją zabierasz, wybierz ustronny stolik i zrób rezerwację.

Jeżeli chodzi o płacenie rachunku, to pamiętaj - naukowcy dowiedli, że mężczyzna płacący rachunek wysyła informację, że chce zainwestować w tę znajomość.  

Kate Powers (Rodale Images)
fot. Kate Rogers

4. Znajdź tematy do rozmów

Czas zmierzyć się z największym wrogiem na randce – ciszą. Przed spotkaniem warto wyszperać z internetu ostatnie wydarzenia. Takie wiadomości zawsze przydadzą się w sytuacji, gdy nagle w trakcie kolacji słychać tylko mlaskanie.

„Pogoda i wakacje to tematy dobre na start, ale potem warto być po prostu zainteresowanym drugą osobą” – podpowiada dr Zalewski.

randka BlueSkyImage, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

5. Nie przejmuj się porażkami

Jeżeli nie udało Ci się umówić na drugą randkę – nie przejmuj się. „Warto w sobie wypracować to, żeby się nie poddawać. Jeśli mamy odbyć pięć nieudanych randek, żeby szósta była udana, a znajomość rozwijała się pomyślnie, to niech tak będzie” – zauważa dr Zalewski.

pierwsza randka fot. Monkey Business Images 2015/shutterstock
fot. shutterstock

6. Flirt czyni mistrza

Nie bój się porażek, zbieraj doświadczenia, a z każdym kolejnym spotkaniem będziesz czuł się spokojniejszy. Częste flirtowanie redukuje stres, ponieważ sytuacja staje się bardziej znajoma, oswojona i naturalna.

Potraktuj flirtowanie jak trening. Odbywaj go często i regularnie, aby wyćwiczyć mięsień flirtu, a wkrótce będziesz mógł nazywać siebie mistrzem.

MH 04/2013

REKLAMA