Pierwsza randka: obserwuj i zdobywaj

Musisz być jak agent FBI. Oszczędzisz sobie wielu kłopotów, jeżeli nauczysz się sztuki obserwacji, analizy i wyciągania właściwych wniosków z ludzkich zachowań. Szczególnie pożyteczna to umiejętność podczas randkowania. Bystry wzrok powie Ci o niej więcej niż 1000 słów.  

pierwsza randka fot. Monkey Business Images 2015/shutterstock
fot. shutterstock

Obejrzałeś już wystarczająco dużo odcinków kryminalnych seriali amerykańskich, aby wiedzieć, że praca agenta FBI polega głównie na obserwacji i analizie śladów, a nie na bieganiu i strzelaniu.

REKLAMA

John Navarro, były agent tych służb, a obecnie autor poradników i szkoleniowiec, jest zdania, że wiedza, jaką posiadł, fantastycznie przekłada się na sukcesy w życiu - od randkowania po grę w pokera. Tym razem radzi nam, jak rozpracować kobietę, z którą właśnie umówiłeś się na pierwszą randkę.

Uśmiecha się

Mężczyźni często popełniają błąd, uważając, że skoro ona się uśmiecha, to jest istotą pogodną i łagodną. Tymczasem charakterystyczny, napięty uśmiech, który w minimalny sposób porusza policzki i kąciki ust, może wskazywać na wysoki poziom testosteronu. Czyli masz przed sobą kobietę agresywną i dominującą. Dla Ciebie lepszy będzie uśmiech szeroki, podczas którego kąciki ust wędrują w kierunku oczu.

Je jak ptaszek

Jest niemal regułą, że kobiety nie obżerają się na randce. Z drugiej strony – bez przesady. Mając do czynienia z kobietą, która podczas świetnej kolacji, na którą ją zaprosiłeś, zjada tylko dwie marchewki i listek sałaty, masz prawo się zaniepokoić. Bo to oznacza, że bardziej zależy jej na pozorach niż na tym, żeby nie zrobić Ci przykrości. Szukaj kobiet, które mają normalny, zdrowy apetyt, będący sygnałem, że umieją cieszyć się życiem.

Trudny wiek

Pisaliśmy wielokrotnie, że kobiety po trzydziestce dysponują tą najbardziej ekscytującą erotycznie mieszanką wysokiego libido, doświadczenia i mniejszych zahamowań. Z drugiej strony z badań wynika, że w wieku 37 lat wiele kobiet przechodzi poważny kryzys związany z doświadczaniem "tykającego zegara". Jeżeli masz ochotę na przelotny romans, to lepiej to dogadajcie, bo ona może mieć nadzieję na coś więcej. 

Coś kręci

Doświadczeni agenci szczególnie czujni są na ruchy dłoni wokół szyi. "Podczas akcji poszukiwania uzbrojonego przestępcy weszliśmy do domu jego matki – mówi Navarro. – Za każdym razem, kiedy w rozmowie z nią padały słowa »syn« i »dom«, ona dotykała szyi. I faktycznie, syn ukrywał się w jej domu". Ten ruch niekoniecznie świadczy o kłamstwie – raczej o tym, że poruszany wątek jest dla niej z jakichś powodów niewygodny. 

Gdzie lubi siedzieć

Jeżeli wcześniej nie zarezerwowałeś stolika, pozwól jej wybrać miejsce w restauracji. To gdzie zazwyczaj siada, może Ci wiele o niej powiedzieć. Kobiety pewne siebie zwykle miejsce w centralnej części sali, twarzą lub bokiem do wejścia. Perfekcjonistka i męczydusza przesiądzie się jeszcze ze dwa razy, bo tu wieje, a tam ma zły widok. To może być sygnałem, że nie zaznasz w tym związku spokoju.

Znaki czasu

Nawet na stosunkowo młodych twarzach dominujący stan ducha żłobi swoje ślady. Jeżeli dostrzeżesz na jej czole, między brwiami, pionowe zmarszczki, to oznacza, że Twoja nowa znajoma jest często zdenerwowana i zestresowana. Lekkie bruzdy dookoła ust mogą świadczyć o tym, że miała ostatnio ciężkie przejścia. Najbardziej przyjaznym dla Ciebie sygnałem są zmarszczki śmiechu przy oczach i dołeczki w policzkach. 

Tipsy czy pazury

Dziwaczne, długie, doklejone paznokcie są międzykulturowym sygnałem: "Jestem na tyle bogata, że nie muszę pracować, tylko leżeć i pachnieć". Jeżeli nie planujesz zapewnić jej właściwego statusu finansowego, lepiej w to nie brnij. Ale niepokojące są też obgryzione paznokcie. Mogą oznaczać kłębowisko nierozładowanego gniewu, co przejawia się w autoagresji. Lepiej uważaj, żeby nie stać się obiektem jej gwałtownych emocji. 

Spójrz na jej nogi

Oprócz oczywistej chęci oceny ich walorów estetycznych, warto przyjrzeć się, jak układa nogi, kiedy siedzi. Kobiety, które siadając w nieprawdopodobny sposób oplatają nogę wokół nogi, charakteryzują się bardzo niską samooceną. A z kolei te, które zakładają nogę na nogę i machają uniesioną stopą, można posądzać o arogancję i niecierpliwość. Najbardziej przyjaznym dla Ciebie sygnałem będą nogi lekko skrzyżowane w kostkach.

Memo: Podczas randki zwróć też uwagę na ruchy jej rąk. Zdzieranie nalepki z butelki, bawienie się woskiem ze świeczki albo robienie origami z serwetek może świadczyć o dwóch rzeczach: albo masz do czynienia z właścicielką modnego schorzenia zwanego ADHD, albo też rozmowa z Tobą strasznie ją nudzi. Spróbuj dla odmiany zadawać jej pytania – może uważa, że mówienie jest zabawniejsze niż słuchanie. 

MH 09/2011 

REKLAMA