[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Pierwsza randka: jak się zachować?

Rozwiązujemy chemiczne zagadki podrywania. Teraz dowiesz się, jak sprawić żeby kolacja była w pakiecie ze śniadaniem. I deserem. Kolejność dowolna.

randka fot. Shutterstock
1. Pierwsza randka

Twoja reakcja. Ona wchodzi do baru, a Twój żołądek robi hops. Czujesz się trochę jak w górskiej kolejce. Mieszanina błogości i zdenerwowania, którą niekiedy nazywa się w romantycznych komediach motylami w brzuchu. A jest to wywołane skokiem fenyloetyloalaminy.

Jej reakcja. Oboje, ale zwłaszcza ona, jesteście ofiarami gwałtownego skoku hormonów stresu. Pytania: „Co on sobie o mnie pomyśli, czy się spodobam, czy nie wyglądam grubo w tych spodniach…” krążą w jej głowie, powodując ogromne napięcie. Zbyt duży stres powoduje wyłączenie mniej niezbędnych funkcji w tym momencie, takich jak głód czy pożądanie. Popatrz, jak ona dziabie jedzenie na swoim talerzu. Nic nie znika, prawda? No widzisz.

Zamieszaj w odczynnikach. Amerykańskie badania na Lafayette College wykazały, że pieszczoty i pocałunki obniżają poziom kortyzolu – hormonu stresu. Przyjacielski całus w policzek ociepli i rozluźni atmosferę. To dzięki skokowi oksytocyny, która działa tonizująco. Z drugiej strony lekka nerwowość nie jest szkodliwa.

Zgodnie z badaniami na Stony Brook University erotyczne podniecenie od zdenerwowania dzieli bardzo wąska granica. Wygląda to tak: czujemy niepokój, pobudzenie nerwowe i w zależności od sytuacji (siedzi w końcu przed nami atrakcyjna kobieta) możemy je zinterpretować jako podniecenie erotyczne.

Możesz też spróbować podnieść jej poziom fenyloetyloalaminy poprzez kontakt wzrokowy. Z badań harwardzkiego profesora psychologii Zicka Rubina wiemy, że zakochane pary spoglądają sobie w oczy podczas rozmowy przez 75% czasu jej trwania.

Patrz jej w oczy, a jej mózg dokona szybkiego skojarzenia: Ty = miłość (a w każdym razie coś bardzo przyjemnego).

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij