O czym ona myśli, gdy jesteś nagi?

Co sądzi o Twojej bieliźnie? Czy podziwia Twoje mięśnie? Jak ocenia Twój tyłek? Jakiego oczekuje po Tobie kochanka? Sprawdzamy, co siedzi w głowie, gdy tak patrzy na Ciebie i zagadkowo się uśmiecha. Od tej wiedzy może zależeć wasze wspólne być albo nie być.

Wojciech Małkowicz
fot. Wojciech Małkowicz

Wreszcie jesteście razem, u Ciebie albo u niej, gra muzyka, jest nastrój i ogólnie wszystko wskazuje na to, że sytuacja zmierza do szczęśliwego finału w sypialni. Żarty się skończyły i za chwilę cała prawda wyjdzie na jaw. Jeszcze do niedawna można było ewentualne braki nadrobić strojem, poczuciem humoru i urokiem osobistym, a teraz stoicie przed sobą nadzy albo prawie nadzy i patrzycie na siebie.

REKLAMA

Zastanawiałeś się kiedyś, o czym myśli wtedy kobieta? Bo my tak i w tym celu przepytaliśmy prawie 100 pań, prosząc o przypomnienie sobie najczęstszych myśli, które przychodzą im do głowy w takiej sytuacji. Uspokajamy, nie jest tak źle - kobiety wcale nie są aż tak krytyczne. W każdym razie nie w takim stopniu, w jakim bywają krytyczne wobec siebie. Zobacz, o czym najczęściej myślą, gdy jesteście razem.

1. Zwolnij tempo

Ona: "Popatrz na mnie. Nie zdzieraj ze mnie od razu ubrania, pozwól mi to samej zrobić".

Dlaczego? Kobiety instynktownie wiedzą, że najbardziej seksowne jest oczekiwanie i drażnienie się, a to, co zakryte, bardziej działa na wyobraźnię niż to, co odkryte. Pozwól jej samej się rozebrać w takim tempie, jakie jej najbardziej odpowiada. Unikniesz beznadziejnego szarpania się z zapięciem jej sukienki. Przyjrzyj się, jak pięknie wygląda w seksownej bieliźnie. Powiedz jej to. Faza rozbierania to etap, w którym im więcej komplementów, tym lepiej.

Sam też się rozbieraj, niespiesznie dopasowując się do jej tempa. Pamiętaj, że najpierw zdejmujesz skarpetki, a potem spodnie. Golas w skarpetkach wygląda komicznie.

2. To, co niewidoczne

Ona: "O rany, co Ty właściwie masz na sobie? Znalazłeś to w kontenerze PCK?"

Dlaczego? Oczywiście to zdanie to wariant negatywny i mamy nadzieję, że Cię nie dotyczy, ale tak czy owak przed randką warto poświęcić uwagę swojej bieliźnie czy skarpetkom. Skoro Twoja partnerka jest w stanie wydać majątek na seksowną bieliznę, to uwierz, że natychmiast dostrzeże Twój brak starań. To, co wyłania się spod Twoich dżinsów, może być kluczowym elementem dalszego biegu wypadków. Fatalna męska bielizna to jeden z największych seksualnych killerów.

Jest jasne, że sprana i znoszona odpada, ale fason też się liczy. Przepytywane przez nas kobiety najwyżej oceniają krótkie, dopasowane bokserki, zwane też kolarkami. Są wygodne i większość facetów dobrze w nich wygląda. Najwięcej wrogów wśród kobiet mają slipy, luźne bokserki (doprawdy, powinni zakazać sprzedaży luźnych, wzorzystych bokserek i kusić ludzi, żeby dawali je kumplom w formie kretyńskiego prezentu) oraz, przepraszam, że o tym wspominamy - stringi. O ile nie pracujesz jako striptizer na wieczorach panieńskich, to jeżeli takie masz, spal je natychmiast.

Najsensowniejsze kolory męskiej bielizny to czarny, szary, biały i granatowy. Materiał? Oczywiście bawełna w najlepszym gatunku, ewentualnie z minimalnym dodatkiem lycry. Męskie gacie z samego sztucznego tworzywa są zakazane. Jedwab natomiast kojarzy się z imprezą w stylu lat 80. i "Gorączką sobotniej nocy".

Mówiąc krótko - jeżeli stać Cię na fajne ciuchy, nie żałuj również na dobrej jakości bieliznę. Już teraz, zaraz wywal do śmieci wszystkie sprane gacie i kup co najmniej 12 par nowych, doskonałej jakości. Najlepiej klasycznych, dobrze dopasowanych i bez głupich wzorków. To jest seksowne.

3. Nie musisz być kulturystą

Ona: "Ach, więc to tak wyglądasz. Ciekawe, czy to zasługa siłowni?"

Dlaczego? Spokojnie, na razie to ogólna ocena Twojej sylwetki. O ile oczywiście nie widziała Cię wcześniej na basenie. Warto wiedzieć, że kobiece standardy, jeżeli chodzi o męską muskulaturę, nieco odbiegają od tego, co wydaje się mężczyznom. To niesamowite, że ten stan niedogadania utrzymuje się od lat.

Z licznych badań psychologów wiemy, że kobietom wydaje się, że faceci wolą szczuplejsze kobiety niż w rzeczywistości, a mężczyznom wydaje się, że kobiety wolą bardziej umięśnionych. A okazuje się, że tylko 1 kobieta na 100 lubi kulturystów, tylko 1 kobiecie na 50 podobają się faceci potężnie zbudowani. Miażdżąca większość kobiet woli sylwetkę męską bardziej zbliżoną do średniej, czyli muskularną, ale bez przesady.

REKLAMA

REKLAMA

seksowna kobieta fot. Wojciech Małkowicz
fot. Wojciech Małkowicz

Przesadna muskulatura kojarzy się z godzinami spędzanymi na siłowni, a to kobiety odbierają jako nadmierną koncentrację na sobie. A facet poświęcający swojemu wyglądowi zbyt dużo czasu nie jest seksowny. Podobne wrażenie robi opalenizna rodem z solarium. Ponad jedna trzecia kobiet twierdzi, że to najbardziej niemęski zabieg kosmetyczny.

REKLAMA

MH pyta kobiety: Mężczyzna o jakiej budowie ciała wydaje Ci się najbardziej seksowny?

Sylwetka

Odsetek kobiet

Szczupły

6%

Umięśniony, ale bez przesady

69%

Kulturysta

1%

Potężnie zbudowany

2%

Nie przywiązuję do tego wagi

12%

źródło: badanie Onet dla MH

 

4. Najseksowniejsze elementy

Ona: "Obróć się do mnie tyłem, proszę, masz świetny tyłek".

Dlaczego? Ten czas na siłowni, którego skutkiem ubocznym są umięśnione pośladki, nie jest czasem straconym. Ponad jedna czwarta kobiet twierdzi, że kręci je zgrabny tyłek ich faceta. Dlaczego? Nauka jak dotąd nie znalazła przekonujących wyjaśnień. Ale ponieważ natura nie znosi próżni, więc tematyką pośladków zajęła się pseudonauka. Otóż istnieje coś takiego, jak rumpologia, czyli wróżenie z pośladków

Dzięki rumpologii dowiadujemy się, że faceci o pośladkach lekko spłaszczonych są samodzielni i potrafią sobie dawać radę w życiu, mają jednocześnie artystyczną duszę, ale potrafią być złośliwi. Posiadacze okrągłego tyłka są dobrymi kochankami i przyjaciółmi. Swoje zalety mają właściciele tyłu w kształcie gruszki - spokojni, wierni, stali w uczuciach. Najlepsze według kobiet - umięśnione pośladki - cechują facetów ambitnych, upartych i pracowitych, ale przewrażliwionych na własnym punkcie.

Oczywiście to żart i nie radzimy kierować się wskazaniami rumpologii w dokonywaniu wyborów życiowych. Obok pośladków równie istotne dla kobiet są barczyste - to już łatwo wyjaśnić - ramiona, które dają ochronę, kojarzą się kobietom z bezpieczeństwem. Co ciekawe, tylko 9% uważa sześciopak na brzuchu za najistotniejszy element męskiego seksapilu. Co siódma kobieta uważa, że najseksowniejsza w mężczyźnie jest twarz - symetryczna, z ładnie zarysowaną szczęką.

Podobny procent kobiet ceni sobie męskie dłonie. To zrozumiałe - patrząc na zadbane męskie dłonie z długimi palcami, wiele kobiet wyobraża sobie je na własnym ciele. Dlatego taki seksowny wydaje się facet sprawny manualnie, który umie wszystko naprawić.

MH pyta kobiety: Jakie zabiegi kosmetyczne w męskim wykonaniu wydają Ci się najbardziej niemęskie?

Zabieg

Odsetek kobiet

Używanie kremów do twarzy

2%

Używanie balsamów do ciała

5%

Manicure u kosmetyczki

37%

Maseczki do twarzy

21%

Opalanie w solarium

35%

źródło: badanie Onet dla MH

 

5. Włosy na plecach

Ona: "Jakby Ci tu powiedzieć, że masz włosy na plecach?

Dlaczego? Opinie kobiet na temat męskiej depilacji sa podzielone. Jedna trzecia sądzi, że ingerencja w naturę jest niepotrzebna. Nieco więcej pań lubi, gdy ich facet goli sobie pachy i - jak się okazuje - ten ostatni zabieg staje się coraz bardziej popularny wśród mężczyzn. Co piąta kobieta chciałaby, aby mężczyzna depilował sobie miejsca intymne. Rzecz jest jednak do uzgodnienia, bo duża część kobiet uważa, że odrastające tam włosy paskudnie kłują, więc albo trzeba to robić systematycznie, albo tylko je delikatnie przycinać.

96% pań nie ma nic przeciwko włosom na klatce piersiowej, uważając, że to męskie i fajne. Natomiast włosy na plecach już raczej nie. Zresztą to wszystko zależy od intensywności owłosienia. Jeżeli dysponujesz wyjątkowo gęstym zarostem na ciele, to lepiej będzie go trochę uporządkować. Technika dowolna - możesz to zrobić sam, może Ci pomóc partnerka, a możesz też pozbyć się jego nadmiaru w gabinecie kosmetycznym, za pomocą wosku. Trochę boli, ale za to masz spokój na całe lato.

MH pyta kobiety: Co według Ciebie mężczyzna powinien sobie depilować?

Część ciała

Odsetek kobiet

Pachy

32%

Klatkę piersiową

4%

Plecy

14%

Miejsca intymne

20%

Nic

30%

źródło: badanie Onet dla MH

 

REKLAMA

seksowna kobieta fot. Wojciech Małkowicz
fot. Wojciech Małkowicz

6. Twój zapach

REKLAMA

Ona: "Nie przeginasz z tymi perfumami?"

Dlaczego? Faceci przed randką często popełniają ten błąd i przesadzają z ilością perfum. A to wprawia zmysły kobiety w konsternację, bo trudniej jej wyczuć Twój naturalny zapach.

Czy nam się to podoba, czy nie, to według naukowców z uniwersytetu w Lozannie i uniwersytetu w Chicago naturalny zapach mężczyzny jest głównym czynnikiem decydującym, czy jest on atrakcyjny dla nowo poznanej kobiety. Chodzi o to, że zapach na poziomie czysto biologicznym jest sygnałem dopasowania genetycznego i podświadomie wpływa na poziom libido kobiety. Prysznic i dwa psiknięcia wodą toaletową zupełnie wystarczą.

7. Twój penis

Ona: "Czy ja powinnam Ci coś powiedzieć na jego temat? Co właściwie faceci chcą usłyszeć?"

Dlaczego? Z penisami jest podobnie jak z muskulaturą. Facetom się wydaje, że kobiety oczekują nie wiadomo czego. A kobiety z kolei wiedzą o tym, że faceci mogą być przewrażliwieni na punkcie swojego penisa. I uważają, że powinny jakoś zareagować na jego widok. W każdym razie te uprzejme osoby tak mają. Ale jej okrzyk albo wyraz zdziwienia może też być całkiem szczery, bo zawartość męskich spodni może być dla niej pewnym zaskoczeniem.

Wygląd, długość i grubość penisa nie ma związku z rozmiarami reszty ciała. Potężny facet może mieć penisa mniejszego niż facet niski i drobny. Ale norma jest szeroka. Badania Kinseya wskazują, że 7,5 cm do 10 cm w spoczynku i 12,5 cm do 17,5 cm we wzwodzie stanowi pewną normę, ale długość penisa we wzwodzie może wynosić też od 9,4 cm do 24 cm.

Ale nie przejmuj się tym tak bardzo. Jedynie co siedemnasta kobieta twierdzi, że penis to najbardziej seksowna część męskiego ciała, a jeszcze mniej ma jakieś określone preferencje co do jego wyglądu. Najważniejsza dla kobiet jest jego postawa. Krótko mówiąc, czy erekcją wykazujesz entuzjazm dla jej urody. Jeżeli nie jesteś jeszcze w pełni gotowy, odwróć jej uwagę pieszczotami.

MH pyta kobiety: Co według Ciebie decyduje o tym, że mężczyzna wydaje się być atrakcyjny?

Cecha

Odsetek kobiet

Osiągnięcie sukcesu zawodowego

11%

Posiadany majątek

4%

Atrakcyjność fizyczna

17%

Pozycja lidera w otoczeniu

10%

Realizowanie swoich pasji

38%

Towarzyskość

20%

źródło: badanie Onet dla MH

 

8. Nie musisz być wyczynowcem

Ona: "Podobam Ci się, powiedz coś do mnie, niech nie będzie tak cicho. Czuję się trochę spięta".

Dlaczego? To wasz pierwszy raz i ona czuje się trochę niepewnie. Prawdę powiedziawszy, to Twoje wątpliwości na temat tego, co ona o Tobie myśli, są niczym w porównaniu z jej obawą, jak sama zostanie oceniona przez Ciebie. Możesz być pewny, że parę godzin wcześniej wykonała całe mnóstwo zabiegów kosmetycznych - depilacja, peeling, samoopalacz, balsam do ciała. Ale nawet obiektywnie piękne kobiety zawsze mają sto tysięcy wątpliwości na temat swoich ud, pośladków, piersi.

Jej samokrytycyzm to największa przeszkoda w szybkim osiągnięciu podniecenia. Nie ociągaj się, tylko mów jej, jak bardzo Cię podnieca, jaka jest piękna, jakie ma piękne ciało, jak fantastycznie pachnie. Mów jej to podczas pieszczot i gdy się z nią kochasz. Im kobieta jest pewniejsza własnej urody, tym jest lepszą kochanką. Nie myśl w tym czasie o popisywaniu się i byciu wyczynowcem.

Ideał kochanka dla prawie połowy kobiet to facet, który koncentruje się na przyjemności kobiety. Tylko co dziesiąta chce przedłużania w nieskończoność gry wstępnej, tylko co setnej zależy na tym, aby wypróbować wszystkie pozycje Kamasutry. Nie bądź przy tym taki serio. Ponad 30% kobiet zwraca uwagę, że dobry kochanek powinien umieć traktować seks jak dobrą zabawę - umiejętność rozluźnienia atmosfery to połowa sukcesu. 

MH pyta kobiety: Które zdanie według Ciebie najlepiej opisuje kobiecy ideał kochanka?

Zdanie

Odsetek kobiet

Jest zawsze gotowy do seksu

8%

Koncentruje się na mojej przyjemności

44%

Przedłuża w nieskończoność grę wstępną

11%

Natychmiast przechodzi do rzeczy

1%

Zna wszystkie pozycje Kamasutry

1%

Jest wirtuozem seksu oralnego

3%

Traktuje seks jak dobrą zabawę

32%

źródło: badanie Onet dla MH

 

MH 07/2012

Zobacz również:

REKLAMA

REKLAMA