Nowy związek: czy jej przeszłość to problem?

Każdy z nas dźwiga życiowy bagaż. I, nie oszukujmy się, nie zawsze jego zawartość jest powodem do dumy. Dotyczy to również tej ślicznej i czarującej dziewczyny, z którą próbujesz stworzyć związek. Zobacz, jak sobie poradzić z tym, co ciągnie się za Twoją nową partnerką.

Nowy związek shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Kiedyś była z Twoim kumplem idiotą

REKLAMA

I jakoś siedzi Ci to w głowie. Przecież raczej mogłeś założyć, że zanim Cię poznała, była już z kimś. Gdyby to był jakiś obcy facet bez twarzy, to mniej by Ci to przeszkadzało niż fakt, że była z Twoim kumplem? A może denerwuje Cię to, że była z facetem, o którym nie masz najlepszego zdania (w końcu jest Twoim kumplem, więc chyba wiesz)? Nie osądzaj jej na tej podstawie. Kobiety dostrzegają w facetach zupełnie inne rzeczy niż faceci w swoich kumplach.

Co robić?

Wykorzystaj sytuację, aby lepiej rozegrać swoją partię. Dowiedz się, dlaczego się rozstali, i przyjrzyj się gościowi, a zdobędziesz dogłębną wiedzę o tym, czego unikać, aby się wam udało. Taki model pod ręką będzie służył jako system wczesnego ostrzegania.

Kiepski ruch

Uwagi typu: „Jak mogłaś być z takim idiotą”. To jest wyjątkowo raniące, bo nasze wybory są częścią nas samych. Nie wpędzaj jej w poczucie winy czy wstydu, bo rozpoczniesz psychologiczną wojnę, w której kobiety zwykle są lepsze. Wszystkie Twoje byłe są takie super? 

REKLAMA

REKLAMA

Nowy związek shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Nie poprzestaje na lampce wina

REKLAMA

Głupio Ci za nią, bo znowu przegięła na imprezie, wypiła wiadro wina i zrobiła cyrk. Zastanów się, jak często się to zdarza i w jakich okolicznościach. Raz na pół roku? Na każdej imprezie? Czy pije również w domu? Czy pije wyraźnie więcej niż reszta towarzystwa? Zresztą wszystko jedno. Jeżeli czujesz się zaniepokojony, to zaufaj swoim odczuciom. Dzieje się coś, co może rozwalić wasz związek. Osoba, która nadużywa alkoholu, to tykająca bomba zegarowa. Możesz sobie nie dać z tym rady.

Co robić?

Pora na „twardą miłość”. Umów się z nią na poważną rozmowę. I nie, nie przy lampce wina – na trzeźwo. Poproś ją o to, aby spróbowała sobie wyznaczyć granice. Łagodnie i bez oskarżania przypomnij jej ostatnie sytuacje, w których zachowała się ewidentnie okropnie, będąc pod wpływem. Powiedz, że będziesz ją wspierał.

Kiepski ruch

Tolerancja. Jak ludzie są razem, to się o siebie troszczą. Ale wpędzanie się w rolę opiekuna niesfornej pijaczki to też jest błąd. Jeżeli ona sama nie potrafi się kontrolować, potrzebuje profesjonalnej pomocy. 

REKLAMA

Nowy związek shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Jest śliczna, ale zbyt surowa dla siebie

REKLAMA

Przyjrzyj się jej. Czy to już obsesja? Niestety, z badań wynika, że nawet 90% kobiet ma jakieś zastrzeżenia co do swojej urody. Ale pomiędzy realistyczną samooceną („Mam świetne nogi, ale może trochę za dużą pupę”) a zamartwianiem się każdą drobną niedoskonałością jest przepaść. Obsesja na punkcie wyglądu, katowanie się dietami, gimnastyką, zadręczanie innych dookoła może wpłynąć negatywnie na wiele aspektów życia - przede wszystkim na wasz związek i życie seksualne.

Co robić?

Zastosować manewr zwany bombardowaniem komplementami. Tylko żeby nie wyczuła lipy – jeżeli faktycznie ma kilka centymetrów więcej w biodrach, to nie wmawiaj jej, że jest szczupła. Ani, uchowaj Boże, że „lubisz trochę ciała”. Dobry, przekonujący komplement to informacja, że jesteś absolutnym psychofanem urody swojej kobiety i że uważasz ją za megaseksowną.

Kiepski ruch

Nie porównuj jej z innymi (nawet w dobrej wierze). Upewnij ją, że jest dla Ciebie wyjątkowa. 

REKLAMA

REKLAMA

Nowy związek shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Jej były chłopak śledzi was na FB

REKLAMA

Zastanów się, czy to naprawdę taki problem dla Ciebie? Większość ludzi zagląda od czasu do czasu na konta swoich byłych na mediach społecznościowych (Ty nigdy tego nie robiłeś?). Jeżeli jej eks poprzestaje tylko na okazjonalnym „lajku” albo niewinnym poście, to nie ma w tym nic, co podpadałoby pod stalking. Ale jeżeli zauważyłeś, że Twoja partnerka podejrzanie silnie reaguje na jego facebookowe zaczepki, to może coś być na rzeczy. Być może jeszcze się nie wyleczyła z dawnej miłości.

Co robić?

Możesz mieć ochotę na konfrontację z tym gościem, ale na początek wybierz bardziej pacyfistyczną formę. Po prostu zajmij jej czas. Wypełnij jej kalendarz atrakcyjnymi wydarzeniami. Jest w końcu lato, więc tym więcej masz możliwości. I mów jej o tym, co planujesz. Ludzie, którzy patrzą w przyszłość i oczekują na przyjemne wydarzenia, mniej koncentrują się na przeszłości.

Kiepski ruch

Sceny zazdrości. Po pierwsze, ona nie odpowiada za to, co robi jej były. Po drugie, czy naprawdę chcesz pokazać, jaki jesteś niepewny siebie?

REKLAMA

Nowy związek shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Jest nosicielką opryszczki

REKLAMA

Doceń ją za to, że Ci powiedziała, że jest zarażona wirusem opryszczki narządów płciowych. To naprawdę świadczy o dojrzałości i o Tym, że poważnie Cię traktuje. I jeszcze o tym, że się regularnie bada i leczy, co jest istotną informacją. Zorientuj się, czy uprawialiście seks w ciągu sześciu miesięcy od zakażenia. To jest okres, w którym prawdopodobieństwo zarażenia wirusem opryszczki narządów płciowych jest najwyższe. Jak twierdzą specjaliści, ryzyko zakażenia z czasem maleje.

Co robić?

To częstsze niż myślisz. Szacuje się, że nawet jedna na sześć osób może być nosicielem tego wirusa. Na razie nie ma skutecznych leków na opryszczkę, natomiast farmakologicznie można złagodzić jej objawy. Unikajcie seksu w czasie nawrotów choroby, a już na pewno stosujcie prezerwatywy. I dbaj o nią. Generalnie nawroty opryszczki są spowodowane obniżoną odpornością organizmu.

Kiepski ruch

Wypominanie jej przeszłości. Do zakażenia wystarczy jeden facet, wcale nie musiały być ich tłumy.

REKLAMA

REKLAMA