[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Nie marnuj szansy na seks

Zapewne bez problemu wskażesz cechy, których nie lubisz u kobiet. A wiesz, czego one nie znoszą u facetów? Najnowsze badania  dotyczące męskiej atrakcyjności przeprowadzone wśród Polek dają odpowiedź na to pytanie. Poznaj ich wyniki.

fot. Sasa Petkovic 2009/shutterstock.com
Na zlecenie kanału Discovery Science TNS OBOP przepytało blisko sześćset kobiet, aby dowiedzieć się, jakie cechy dyskwalifikują mężczyznę jako potencjalnego partnera seksualnego. Okazało się, że najmniejsze szanse na nawiązanie bliższej znajomości z kobietą ma facet nieprzestrzegający podstawowych zasad higieny i zaniedbujący swoje zdrowie.

Aż połowa z ankietowanych pań na pytanie "Co Pani zdaniem czyni mężczyznę mniej atrakcyjnym seksualnie?" za najgorszy uznała nieświeży oddech, a niewiele mniej wskazało na wyczuwalny zapach potu. Także tłuste włosy i braki w uzębieniu w opinii Polek nie są elementem zachęcającym do bliższego kontaktu - te cechy zaznaczyło odpowiednio 49 i 38% respondentek.

Te wyniki nie zaskakują seksuologów. "Seks jest największą z możliwych fizyczną bliskością między dwojgiem ludzi. Kobiety to najsurowsi krytycy estetyki, zarówno u innych kobiet, jak i mężczyzn. Z tego też względu wymagają one od partnera choćby minimum atrakcyjności fizycznej, na którą składają się czystość i higiena osobista" - mówi psycholog Anna Czyżkowska, adiunkt w Katedrze Seksuologii i Psychoterapii Wydziału Psychologii w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie.

REKLAMA

Dopiero na dalszych miejscach znalazły się męskie uchybienia dotyczące ubioru - 30% pań za nieatrakcyjne uznało niechlujne, pogniecione ubrania i zbyt luźne spodnie, a 14% zakładanie sandałów na skarpetki, czyli jedno z najpoważniejszych naruszeń zasad stylu. Zaskoczeniem może być z kolei fakt, że tylko co dziesiąta Polka uważa za nieatrakcyjne wąsy, do niedawna zdobiące twarz wielu Polaków, zwłaszcza starszego pokolenia.

A co z formą fizyczną? Tu panie okazały się dość tolerancyjne i łaskawe, z badania wynika bowiem, że tylko 15% z nich za odpychający uważa duży brzuch potencjalnego partnera, a 4% - zgarbioną sylwetkę (mamy nadzieję, że przez to nie spadnie Was zapał do trenowania).

Kanał Discovery Science, bazując m.in. na powyższym badaniu, przygotował program "Przepis na sekspil", w którym wyodrębni każdy element atrakcyjności fizycznej i zbada, kto rzeczywiście ma największe szanse na zwycięstwo w odwiecznej walce o najlepszego partnera. Premierowa emisja programu w piątek, 5 czerwca, o godz. 21.

 

 

MH

Komentarze

 (11)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij