REKLAMA

Mowa ciała - oznaki zainteresowania

Według Joe Navarro, eksperta od mowy ciała i autora międzynarodowego bestsellera „What Every Body is Saying”, bardzo łatwo jest błędnie zinterpretować zachowanie kobiety.

mowa ciała, flirt, uwodzenie shutterstock.com
Jedną z najczęstszych skarg kobiet jest zupełnie mylne interpretowanie ich zachowania przez płeć brzydszą. „Mężczyźni często uważają, że rozmawiająca z nimi kobieta właśnie flirtuje, podczas gdy ona po prostu często się uśmiecha, nawiązuje kontakt dotykowy i reaguje spontanicznie, śmiejąc się” – twierdzi Nawarro. Dla wielu mężczyzn oznacza to przepustkę to przeniesienia znajomości na wyższy poziom. Dla wielu kobiet to po prostu ich styl bycia. I powstają zgrzyty. 

REKLAMA

Kolejnym mylnie interpretowanym sygnałem jest przygryzanie warg. Bardzo często nie jest to czynność mająca zwrócić męską uwagę na usta i podkreślenie ich czerwonego koloru poprzez lekkie przygryzanie. „Ściskamy lub gryziemy usta, gdy coś nam przeszkadza lub sprawia, że ​​czujemy się niekomfortowo. To nie jest rodzaj seksualnego wabika. To raczej odpowiednik ssania kciuka u niemowląt. One to robią, żeby rozładować stres” – dodaje specjalista od mowy ciała.

Ponadto jest to całkowicie normalne. „Dotykamy ust, ponieważ  są one pełne zakończeń nerwowych, więc ich stymulacja może pomóc złagodzić stres lub dyskomfort” -  tłumaczy Nawarro. No dobrze, ale skoro to nie jest sygnałem, że wpadłeś jej w oko, co nim w takim razie jest?

Kontakt wzrokowy

„Nawiążemy stały kontakt wzrokowy z osobami, którymi jesteśmy zainteresowani” – mówi Navarro. Jest to najbezpieczniejsza i najprostsza droga do zwrócenia na siebie czyjejś uwagi. Dlatego jeśli w piątkowy wieczór w barze pewna młoda dama spojrzała się na Ciebie częściej i dłużej, niż na innych mężczyzn dookoła, może to oznaczać zielone światło. Z drugiej strony brak takiego kontaktu nie oznacza automatycznie, że dziewczyna, której Ty się przyglądasz, nie zauważa Twojego istnienia. Wiele kobiet jest nieśmiałych i uważa długi kontakt wzrokowy za zbyt intensywny lub wręcz wyzywający. A niekoniecznie za wyzywające chcą uchodzić.

Stroszenie się

Bazowo to słowo opisujące aktywność ptaków, które prostują się, wypinają do przodu pierś i czyszczą pióra, by przyciągnąć potencjalnych partnerów. Ale nie tylko ptaki tak robią. Ludzie robią dokładnie to samo, często nawet o tym nie wiedząc. Kobiety ponownie nakładają makijaż, poprawiają stanik, układają włosy i zakładają nogę na nogę. Mężczyźni z kolei wysuwają szczękę, wypychają klatę, wciągają brzuch lub poprawiają mankiety, zegarek, kołnierzyk – to wszystko często właśnie takie nieświadome stroszenie piór.

Odsłanianie „słabych stron”

Ponadto jest to całkowicie normalne. „Dotykamy ust, ponieważ  są one pełne zakończeń nerwowych, więc ich stymulacja może pomóc złagodzić stres lub dyskomfort” -  tłumaczy Nawarro. No dobrze, ale skoro to nie jest sygnałem, że wpadłeś jej w oko, co nim w takim razie jest?

Na koniec warto dodać, że nie zawsze i nie u każdej kobiety przytoczone powyżej sygnały w ogóle cokolwiek oznaczają. Bądź uważnym obserwatorem, ale jeszcze ostrożniej wyciągaj wnioski. Najlepszą radą jest włożenie trochę trudu w poznanie kobiety i jej reakcji. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA