Młodzi mężczyźni uprawiają mniej seksu [Paka newsów]

Badania wykazały, że jeden na trzech młodych mężczyzn w USA nie uprawiał seksu od co najmniej roku. Jak to?

seks, związki, erotyka shutterstock.com

Seks w odwrocie?

Najnowszy raport opublikowany na JAMA Nework Open prezentuje wynik badań opracowanych przez naukowców z Indiana University, dotyczących liczby partnerów seksualnych i częstotliwości aktywności seksualnej. Na potrzeby badania zebrano dane od 10 000 mężczyzn i kobiet na przestrzeni lat 2000-2018. Najbardziej zaskakującym wnioskiem jest znacząco zmniejszająca się aktywność seksualna wśród młodych mężczyzn w wieku 18-24 lat.

ZOBACZ: Dlaczego Polacy przestają uprawiać seks?

Otóż badania wykazały, że blisko co trzeci z nich w zeszłym roku ani razu nie uprawiał seksu. Jeszcze w 2000 roku do braku stosunku przyznawał się co czwarty ankietowany. Uczeni przyznali, że te zmiany mogą być częściowo związane ze stresem i brakiem czasu, które charakteryzują współczesny styl życia, oraz często przedkładanymi nad kontakt z drugim człowiekiem w realu rozrywkami dostępnymi online. Zatroskani przypominamy: seks to zdrowie.

Pozostałe newsy o seksie i związkach

365 dni wciąż na szczycie

Wg Forbes.com polska produkcja „365 dni” utrzymuje się na 4. miejscu międzynarodowej listy TOP 10 najpopularniejszych filmów na Netfliksie w 2020 r. Jednocześnie nie ustają głosy o szkodliwości społecznej tego „dzieła”. W MH też wolimy innej klasy filmy.

Czy spanie we dwoje jest zdrowe?

Gdy dowiadujemy się, że dana para nie śpi w jednym łóżku, od razu przychodzi nam na myśl, że coś jest między nimi nie tak. A przecież eksperci zalecają spanie osobno, gdy np. jeden z partnerów okropnie chrapie, strasznie się wierci lub np. wstaje wcześniej do pracy. A zatem spać razem czy nie? Najświeższe badania opublikowane na łamach „Frontiers in Psychiatry” przechylają szalę zwycięstwa jednak na rzecz wspólnego spania.

PRZECZYTAJ: 7 zalet spania razem

Badania międzynarodowego zespołu naukowców wykazały, że spanie razem zwiększa o 10% czas snu spędzony w fazie REM (czyli tej najgłębszej). Poza wyjątkowymi przypadkami naprawdę zdrowiej (i dla związku, i dla każdego z partnerów osobno) jest spędzać noc we wspólnym łóżku.

Zobacz również:
REKLAMA