[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Sex

  • Miłosne lubrykanty: krótki poradnik dla początkujących

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Miłosne lubrykanty: krótki poradnik dla początkujących

Już starożytni odkryli, że jeśli seks przyprawić odrobiną oliwy z oliwek, staje się on jeszcze lepszy. Dziś oliwy raczej się już nie używa, jest za to wiele skuteczniejszych i bezpieczniejszych środków. Tak wiele, że aż łatwo się pogubić. Oto Twój przewodnik.

seksowna brunetka fot. bart78, 2015, shutterstock.com
Podwórkowi mędrcy mówią, że jeśli kobieta jest „tam” sucha, to znaczy, że nie jest podniecona. Niekoniecznie. Owszem, dłuższa gra wstępna często może pomóc, ale czasami przyczyna leży gdzie indziej.

Niedostateczne nawilżenie okolic intymnych u kobiet może występować szczególnie przed menopauzą, po porodzie i podczas karmienia piersią, ale zdarza się, że wysuszająco działają również leki przeciwalergiczne i preparaty na przeziębienie.

REKLAMA

1. Lubrykanty na bazie oleju

Wazelina, oliwki dla dzieci, balsamy do ciała, oliwa z oliwek, a nawet bita śmietana te wszystkie lubrykanty zawierają tłuszcze. Możesz ich śmiało używać, ale pod jednym warunkiem – że jesteś w stałym związku i nie korzystasz z prezerwatyw.

Bo jeśli korzystasz – lepiej ich unikaj. Tłuszcz powoduje zmniejszenie elastyczności lateksu i po pierwsze - plemniki mogą wydostać się na zewnątrz, a po drugie – do wewnątrz mogą dostać się wirusy.

2. Lubrykanty na bazie wody

Tych jest najwięcej, są też najtańsze. Mają dwie podstawowe zalety: nie osłabiają prezerwatyw i można je dość dowolnie modyfikować. Dlatego spotyka się lubrykanty smakowe, pobudzające, zapachowe.

Wady? Dość szybko wysychają i pozostawiają na skórze kleistą powłokę, która zamiast zwiększać przyjemność, raczej ją zmniejsza. Wówczas trzeba albo dodać kolejną porcję, albo po prostu wody. Nawilżacze na bazie wody nie nadają się też do seksu w wannie czy pod prysznicem – woda łatwo je rozpuszcza i zmywa z ciała.

3. Lubrykanty na bazie silikonu

Najnowsza generacja lubrykantów to żele na bazie silikonu. Są wprawdzie najdroższe, ale też najwydajniejsze. Nie wysychają tak szybko jak te na bazie wody i nie uszkadzają prezerwatyw.

Świetnie nadają się również do zabaw pod prysznicem. Jedyny minus - niespecjalnie sprawdzają się z silikonowymi zabawkami dla dorosłych. Składniki tych żeli mogą bowiem rozpuszczać powierzchnię silikonowych zabawek i zwiększać ich porowatość, co utrudnia ich umycie.

Departament Zdrowia MH przypomina: testuj! Niektóre lubrykanty zawierają składniki, które mogą wywołać reakcję alergiczną. Dlatego zawsze najpierw wypróbuj żel na mniej wrażliwym miejscu.

MH 04/12

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij