[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Męska antykoncepcja - prezerwatywa

Nie wszyscy je lubią, ale bezwzględnie wszyscy powinni być im wdzięczni za ochronę, jaką dają podczas seksu. Oto prezerwatywa i jej skuteczność mierzona wskaźnikiem Pearla.

Prezerwatywy, kondomy Niezobowiązujący seks bez prezerwatyw może naprawdę źle się skończyć. Wpisz w wyszukiwarkę "kiła trzeciorzędowa" i sam się przekonaj.

Najlepszy przyjaciel faceta

Prezerwatywa Najczęstsza i naszym zdaniem najlepsza (chociaż nie najskuteczniejsza) metoda na zabezpieczenie się. Cieszymy się, że jest też najpopularniejsza. Dzięki temu świat jest piękniejszy, bo choroby przenoszone drogą płciową potrafią dawać naprawdę nieprzyjemne estetycznie objawy.

Nie będziemy zamieszczać takich zdjęć w magazynie, bo niektórzy lubią czytać przy jedzeniu, ale jeśli akurat nie jesz, a masz dostęp do internetu pod ręką, to wpisz sobie w wyszukiwarkę zdjęć hasło „kiła trzeciorzędowa” i jesteśmy dziwnie przekonani, że po zobaczeniu, jak to wygląda, już nigdy nie zapomnisz o gumce, gdy trafi Ci się niespodziewana okazja na seks z nieznajomą (nie otwieraj przeglądarki przy dzieciach!).

REKLAMA

Prezerwatywa jest jedynym sposobem antykoncepcji, który chroni również przed takimi okropieństwami. Ups, nie jedynym – jest jeszcze celibat. Owszem, gumka ma swoje wady – jest zapakowana tak, że otwarcie pudełka zajmuje cenne kilkadziesiąt sekund, następnie wydobycie jej z opakowania kolejne kilkanaście, podczas których temperatura w łóżku opada (nie ona jedna zresztą) i często trzeba powtarzać rozgrzewkę.

Niektóre pachną niezbyt przyjemnie, czasami uczulają (na szczęście są też dla tych, co mają alergię na lateks), bywa, że pękają, ale jeśli chodzi o zabezpieczenie się przed chorobami – są niezastąpione.

Seks bez zabezpieczeń i jego konsekwencję mogą być naprawdę bardzo opłakane. Przeczytaj, jakie choroby weneryczne mogą Cię dopaść, jeśli zapomnisz gumki.

Jak używać?

Wprawdzie w każdym opakowaniu jest instrukcja, ale jak wiadomo, faceci instrukcje czytają tylko w ostateczności. Oto krótka ściąga od MH. Zacznijmy od tego, żeby sobie przygotować prezerwatywę wcześniej. Zdejmij tę cholerną folijkę zawczasu, wyjmij gumkę i połóż gdzieś w zasięgi ręki albo po prostu do kieszeni spodni (będą gdzieś w pobliżu).

Po drugie, zakładasz ZANIM wprowadzisz członka do pochwy. Badania wykazały, że aż 43% studentów najpierw baraszkuje, a po gumkę sięga dopiero pod koniec, gdy już czuje, że nadchodzi pora. Gdy już chcesz ją założyć, zwróć uwagę, którą stroną.

Aż 30% studentów przyznaje się, że zdarzyło im się wybrać nieodpowiednią stronę i gumka nie chciała się rozwinąć. Jeśli jesteś już mocno podniecony, istnieje minimalne ryzyko, że plemniki z preejakulatu przetrwają na zewnętrznej części prezerwatywy, a nie o to przecież chodzi w antykoncepcji. Zanim ją nałożysz, przytrzymaj palcami czubek tak, by wycisnąć z niej powietrze – to zmniejsza ryzyko pęknięcia.

No i na koniec, gdy już będzie pełna uwięzionych plemników, wyjmij członek zanim zwiotczeje, przytrzymując gumkę, żeby się nie zsunęła i nic się nie wylało. Zawiąż, zawiń w chusteczkę i wyrzuć. Nie zostawiaj tego dziewczynie, bo nie będzie zachwycona.

Wskaźnik Pearla:

– idealne stosowanie: 2

– typowe stosowanie: 15 (18) 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij