Masaż: 4 kroki do mistrzostwa

Kiedy chcesz dostać trochę przyjemności, najpierw daj coś od siebie. Zapewnij jej totalny relaks, używając swoich dłoni. Ich ruch powinien przebiegać płynnie przez całą długość jej mięśni. Gotów? 

Masaż shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Przygotuj ją

REKLAMA

Niech ona zrzuci szlafrok i położy się na łóżku (oczywiście brzuchem do dołu). Naciesz się widokiem, a następnie przyciemnij światło. Wyciśnij na dłonie trochę olejku lub oliwki do masażu i potrzyj, by go rozgrzać.

2. Bądź delikatny

Zacznij rozmasowywać mięśnie karku, następnie przejdź do ramion. Delikatnie szczyp (bierz skórę między kciuk a resztę palców) i ugniataj jej ciało. Jeśli się wzdrygnie, odejmij trochę siły. Powinna być całkowicie zrelaksowana.

3. Kontynuuj

Wróć do karku, ale następnie zjedź do dolnej części jej pleców, wykonując płynne, koliste ruchy. Użyj tej samej techniki, co przy ramionach, ale łap większe partie skóry – szczególnie po bokach pleców.

4. Zakończ mocno

Na koniec pougniataj rozpostartymi palcami dół jej pleców i pośladki. Cały masaż powinien trwać około 45 minut, ale jeśli będziesz bardzo dobry, może przedłużyć się o kolejne kwadranse – w różnych konfiguracjach...  

 

Zobacz również:
W dzisiejszym świecie energia do działania potrzebna jest nam od rana do wieczora. Nie ma zmiłuj. Co zapewni nam jej największą dawkę? Dobry trening czy pilnowanie diety? Zapytaliśmy eksperta. 
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA