Kobieta od A do Z - część pierwsza

Kobieta jaka jest, każdy widzi: za każdym razem inna. Zrozum prawidłowości rządzące ich światem i wykorzystaj je, by Wasz seks był jeszcze lepszy. Oto pierwsza część naszej ściągi dla facetów w porządku alfabetycznym.

Yuri Arcurs 2009/shutterstock.com
Kiedy jesteś z kobietą, musisz być wyczulony na sygnały, jakie wysyła. Wszystkie wskazówki masz dosłownie pod nosem, trzeba tylko zwracać uwagę, na co i jak ona reaguje. (fot. Yuri Arcurs 2009/shutterstock.com)

 

REKLAMA
A jak antykoncepcja


Nie ma dziś już chyba dziewczyny na poziomie, która nie przykładałaby wagi do antykoncepcji. One oczekują, że weźmiesz czynny udział w planowaniu zabezpieczenia przed ciążą. To ich test na Twoją dojrzałość do trwałego związku.

Rada Men's Health: Pierwszy zapytaj, jak będziecie się zabezpieczać. Zawsze miej w pogotowiu prezerwatywy. Jeśli zdecyduje się na jakąś inną metodę, zaoferuj częściowe jej sfinansowanie. Dobra antykoncepcja to gwarancja, że będzie kochać się z Tobą częściej i chętniej.

B jak biust


Bywa powodem chluby, ale znacznie częściej - kompleksów i zawiści. A to za mały, a to niesymetryczny, a to obwisły, a to z rozstępami... Brodawki zawsze mogłyby być większe lub mniejsze... Znasz pewnie te teksty. Przygotuj się do tej wrażliwej kwestii, jeśli nie chcesz, by wasz seks odbywał się wyłącznie po ciemku lub pod kołdrą.

Rada Men's Health: Nigdy, przenigdy nie krytykuj jej biustu i nie porównuj do innych. Lepiej też by było, żebyś przy niej nie gapił się w dekolt innej. Na podstępne pytania odpowiadaj dyplomatycznie: "Twój biust jest dokładnie w moim guście". Zawsze zatrzymaj się na nim podczas gry wstępnej i jeśli tylko przejdzie Ci to przez gardło - komplementuj.

C jak całowanie


Pocałunki to gwarancja udanego seksu, szczęśliwego związku i dobrego samopoczucia. Dla kobiety są o wiele ważniejsze, niż dla facetów, i przypuszczalnie znacznie ważniejsze, niż Ci się wydaje. To dla niej nie tylko dowód Twojej miłości czy pożądania, ale też gwarancja poczucia bezpieczeństwa i psychologicznej akceptacji, która procentuje monogamią.

Rada Men's Health: Całuj ją nie tylko wtedy, gdy masz ochotę na seks. Jeśli chcesz, aby Cię pożądała mimo upływu czasu, całuj ją każdego poranka, na powitanie, na dobranoc. Całuj na wiele sposobów - erotycznie, czule, namiętnie i po ojcowsku. Ucz się całowania - obserwuj, jak i kiedy podoba jej się najbardziej.

D jak defloracja


Polskie dziewczyny, według badań prof. Zbigniewa Izdebskiego, tracą dziewictwo średnio w 19. roku życia i ten pierwszy raz ma dla nich duże znaczenie.

Rada Men's Health: Jeśli przytrafi Ci się dziewica (zazdrościmy, współczujemy...), wybierz pozycję klasyczną. Boli ją najmniej i przełamuje skrępowanie. Pamiętaj, że są cztery typy budowy błony dziewiczej i często krwawienie wcale się nie pojawia. Nie rób wtedy afery, że Cię okłamała. Czasami błona jest tak twarda, że wymaga interwencji chirurga.

 

REKLAMA

REKLAMA

Kobieta od a do z shutterstock.com
fot. shutterstock.com

 

REKLAMA
E jak emancypacja


Prawie każda młoda kobieta podpisuje się pod tą cechą, rozumianą jako pewien rodzaj wyzwolenia spod dominacji i kontroli samców. Emancypantka rości sobie prawo do tego, aby decydować, kiedy chce się kochać, jak długo, w jaki sposób i z kim. Ma także prawo odmawiać seksu, kiedy nie ma na niego ochoty. Zdziwiony?

Rada Men's Health: Nie krytykuj jej poglądów, ale daj jej złudzenie, że to ona ma kontrolę. Pozwól jej czasami udawać szefową, nie narzucaj swojej woli i nie bądź nachalny. Kiedy odmawia, nie pokazuj tego po sobie, choć jest Ci przykro lub jesteś wściekły. Ona naprawdę ma do tego prawo.

F jak feromony


Są to wonne substancje wydzielane przez różne gruczoły, po to by przyciągnąć i rozpalić osobnika płci przeciwnej. Mężczyźni wyczuwają je bardziej od kobiet (zwłaszcza w czasie ich owulacji). Jeśli oboje tak samo silnie reagujecie na sygnały zapachowe, w łóżku stworzycie duet doskonały. Zaufaj nosowi: gdy w pierwszych kontaktach jej zapach Ci nie pasuje, z czasem będzie gorzej.

Rada Men's Health: Zniechęcaj ją do używania silnie perfumowanych kosmetyków, bo one zabijają jej feromony, co obniża Twoje zainteresowanie seksem. Mało mięsa, dużo pikantnych przypraw = więcej feromonów. Siła przyciągania słabnie na skutek długotrwałego stresu.

REKLAMA

Kobieta od a do z shutterstock.com
fot. shutterstock.com

G jak punkt G


O jego istnienie do dziś trwają spory: dla jednych tzw. przestrzeń Graffenberga jest wymysłem, dla drugich - najważniejszym, po łechtaczce, odkryciem. Zdania kobiet w tej kwestii też są podzielone, ale wszystkie bardzo lubią, kiedy oddajemy się długo jego poszukiwaniom.

REKLAMA

Rada Men's Health: Magiczny punkt znajduje się w odległości 3-4 centymetrów od wejścia do pochwy, na jej górnej ścianie, i jest wyczuwalny tylko podczas podniecenia (ma postać zgrubienia wielkości ziarna fasoli). Poszukaj go palcem, stosując odpowiedni nacisk. Jeśli uda Ci się go znaleźć, najwięcej rozkoszy dasz jej w pozycjach, w których napierasz na górną ściankę pochwy. Pokombinuj.

H jak hormony


Jej apetyt na seks jest związany z cyklem miesięcznym. W 1.-4. dniu okresu jajniki już produkują estrogeny skłaniające do seksu, lecz zbyt intensywne krwawienie może być przeszkodą. Ale nie musi. W 5.-8. dniu cyklu ochota wzrasta, a między 9. a 14. dniem osiąga szczyt. Między 15. a 20. dniem pojawia się progesteron i żądze powoli chłodną. W 21.-28. dniu zrobiłaby może wyjątek dla Brada Pitta, a tuż przed miesiączką zaczyna się koszmar: lepiej jej wtedy nawet nie dotykaj.

Rada Men's Health: Jeśli faktycznie przez większość miesiąca nie możesz namówić jej na seks, warto pomyśleć o pigułkach lub plastrach antykoncepcyjnych: wyrównują gospodarkę hormonalną imasz jej humory z głowy. Czasami jednak permanentny brak ochoty może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Namów ją na wizytę u endokrynologa.

 

REKLAMA

REKLAMA

Kobieta, seks shutterstock.com
fot. shutterstock.com

I jak infekcja


Infekcje pochwy spowodowane grzybkami lub bakteriami to jedna z najczęstszych babskich przypadłości. Najbardziej są na nie podatne wiosną i jesienią: bakterie czyhają wszędzie - w wodzie, w powietrzu... Nie masz co machać ręką na ich problemy; jeżeli ona jest chora, Ty także, tylko o tym nie wiesz.

REKLAMA

Rada Men's Health: Musisz wraz z nią zażywać leki, bo Twoja infekcja może przebiegać bezobjawowo. Jeśli tego nie zrobisz, zarazisz ją znowu, jak tylko się wyleczy (teraz wystarczy kilka pigułek). W czasie infekcji wstrzymajcie się od seksu (także oralnego).

J jak jedzenie


Jedzenie kojarzy się z kobietami. To jasne, bo one zwykle nas karmią. Ale nie zdajemy sobie sprawy, że to, ile i co one jedzą, wpływa na ich kondycję seksualną. Niedobór cynku, magnezu, witamin E i A obniża popęd płciowy. Niedobór witaminy B3 upośledza zdolność do orgazmu, brak witaminy A i beta-karotenu powoduje suchość pochwy.

Rada Men's Health: Sam rób zakupy i domagaj się, by w waszej kuchni nie zabrakło "erotycznych" produktów. Niedobór magnezu uzupełnią kasza, soja i figi. Duże ilości cynku zawierają orzechy włoskie, ziarna zbóż, drożdże, owoce morza i pestki dyni. Działanie pobudzające mają także krewetki, homary, kawior oraz ryby: łosoś, sandacz, pstrąg, sola. Więcej wskazówek znajdziesz w tym artykule.

 

REKLAMA

Kobieta, seks shutterstock.com
fot. shutterstock.com

K jak komplementy


Wielkiej filozofii tu nie ma, bo prawda jest stara jak świat: najskuteczniejszym afrodyzjakiem jest komplement. Wszystkie lubią słuchać, jakie są piękne,mądre, seksowne, zaradne, zdolne itp. Tak więc sztukę prawienia komplementów powinien posiąść każdy, kto chce posiąść kobietę.

REKLAMA

Rada Men's Health: Mów, choćbyś prawił banały. Bez względu na inteligencję, kobiety pragną słuchać nawet najbardziej wyświechtanych pochwał. Tak więc nieważne, jakich lotów są Twoje komplementy, ważne, żebyś wypowiadał je z łatwością i z niewymuszonym uśmiechem.

L jak lubrykacja


Czyli nawilżanie pochwy. Jedne kobiety mają obfite wydzieliny, inne są suche jak pieprz. Czasami jest to kwestia cech indywidualnych, ale często też stanu nastawienia psychicznego, chorób, przyjmowanych leków (np. na alergie, krążenie), etapu cyklu albo... niedostatecznego starania z Twojej strony.

Rada Men's Health: To normalne, że ona jest bardziej sucha po zakończeniu miesiączki i po porodzie. Jeśli nie ma żadnych wydzielin, wtedy bez względu na etap cyklu i w trakcie stosunku odczuwa ból. To znak, że powinna zgłosić się na badania ginekologiczne. Najczęściej problem znika, kiedy przedłużasz grę wstępną. Używajcie też lubrykatorów dostępnych w aptece, np. żelu Feminum, K/Y, żelu Montavit, Intimelu.

  

REKLAMA

REKLAMA