Kobieta XXI wieku: jej seksualność, oczekiwania i pragnienia

Współczesna kobieta nie oczekuje od faceta absurdalnie drogich prezentów. Ona chce, żebyś jej udowodnił, że jesteś facetem jej marzeń. Jak to zwykle bywa, łatwiej powiedzieć, niż wykonać. Jednak mając w swoim arsenale całą paletę rad MH, sukces towarzyski masz gwarantowany.

Kobieta XXI wieku: jej oczekiwania i pragnienia shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Oczekiwania kobiet wobec mężczyzn zmieniają się znacznie szybciej niż oczekiwania mężczyzn wobec kobiet. Jak piszą Allan i Barbara Pease w książce „Dlaczego mężczyźni pragną seksu, a kobiety potrzebują miłości?”, wszystkie badania na przestrzeni ostatnich sześćdziesięciu lat dowodzą, że mężczyzna XXI wieku, dokładnie tak samo jak jego prapraprzodkowie, szuka w kobiecie tych, od razu dostrzegalnych walorów, świadczących o tym, że będzie ona zdolna do przeniesienia jego genów na następne pokolenia oraz że będzie się opiekować nim i jego potomstwem.

REKLAMA

Krótko mówiąc, uroda i ciało kobiety są dla mężczyzn atrakcyjniejsze niż jej inteligencja i zasoby. Kobiety natomiast podchodzą do sprawy, wbrew pozorom, bardziej rzeczowo. Szukają sygnałów świadczących o tym, że cechy partnera zapewnią trwałość związku we współczesnym świecie. Czasy się zmieniły, a niektórzy faceci jakby tego nie zauważyli. Zobacz, na czym naprawdę jej zależy.

I. Odwaga

Jak Ty to rozumiesz: Z licznych ankiet wynika, że mężczyźni w dalszym ciągu uważają, że na kobietach robią wrażenie zachowania ryzykowne i sporty ekstremalne.

Czego ona naprawdę oczekuje: Według psychologów sprawa jest bardziej skomplikowana. Brawura robi większe wrażenie na innych facetach. Współzawodnictwo w brawurze służy nastolatkom i młodym facetom do zdobycia lepszej pozycji w męskiej grupie.

A kobiety widzą rezultat, czyli faceta, który ma dobrą pozycję w grupie i to im się, owszem, podoba. Natomiast w chwili, gdy kobieta przestaje być nastolatką, nadmierna skłonność do ryzyka u faceta przestaje być pociągająca.

Tobie się wydaje, że ostra jazda samochodem i ściganie się z innymi kierowcami zrobi na niej wrażenie, a ona oczami wyobraźni widzi, jak wozisz wasze wspólne dzieci do szkoły, i wcale jej się to nie podoba. Kobieta oczekuje od Ciebie zachowań, które świadczą o tym, że będziesz jej obrońcą w trudnych sytuacjach.

Oczekuje od ciebie odwagi społecznej – że będziesz umiał publicznie bronić własnego zdania, że potrafisz się przeciwstawić opinii większości. Że nie będziesz lizusem i konformistą. To często trudniejsze niż skok ze spadochronem.

 

REKLAMA

REKLAMA

Kobieta XXI wieku: jej oczekiwania i pragnienia shutterstock.com
fot. shutterstock.com

II. Poczucie humoru

REKLAMA

Jak Ty to rozumiesz: Większość facetów ceni sobie dowcip agresywny, seksistowski albo seryjne opowiadanie kawałów.

Czego ona naprawdę oczekuje: Dla kobiety poczucie humoru jest wskaźnikiem inteligencji. Z wielu badań wynika, że kobiety wybierają bystrych facetów bez względu na to, czy szukają partnerów na stałe, czy też na jednonocną przygodę.

Inteligentny facet to lepsze geny i kobieta wie o tym nawet na poziomie fizjologicznym, bo bystrzak podnieca bardziej niż matołek. No dobrze, ale powiedzmy, że jesteś cholernie inteligentny, ale nie wiesz, jak jej to zaprezentować.

Bo w pierwszym kontakcie się peszysz i masz tendencję do robienia z siebie idioty. Np. solisz kawę, nie możesz sobie przypomnieć, jak się nazywa muzyk, o którym chcesz opowiedzieć, i generalnie wypadasz znacznie gorzej niż zwykle. Co robić? Śmiej się z siebie.

Badania psychologów z University of New Mexico dowiodły, że spośród wielu rodzajów dowcipu, który prezentowali mężczyźni w eksperymencie, najbardziej urocze wydawało się uczestniczkom żartowanie z samego siebie. Facetów, którzy żartowali z siebie, kobiety oceniały jako inteligentniejszych i uczciwszych od innych.

Coś w tym jest – wystarczy przyjrzeć się karierze Woody'ego Allena. Główna tematyka jego filmów to żarty z siebie, własnych kompleksów, neuroz, kłopotów z kobietami. A kobiety uważają go za tytana intelektu, a co więcej, za atrakcyjnego faceta, mimo że jest mały, chudy, brzydki i ma ze sto lat.

 

REKLAMA

Kobieta XXI wieku: jej oczekiwania i pragnienia shutterstock.com
fot. shutterstock.com

III. Seksowność

REKLAMA

Jak Ty to rozumiesz: Faceci mają do seksu podejście sportowe, albo może lepiej – techniczne. Liczą się dla nich parametry – wielkość, ilość, długość, częstotliwość. Im więcej, tym lepiej, i nie mogą zrozumieć, że dla kobiety nie ma to priorytetowego znaczenia w ocenie kochanka.

Czego ona naprawdę oczekuje: Faceci uprawiają seks z jednego podstawowego powodu – bo to lubią. Kobiety, jak piszą autorzy książki „Dlaczego kobiety uprawiają seks” – C. M. Mesten i D. Buss – mają 237 powodów.

Pomijając dziwaczne, jak „nudziłam się”, „było mi go żal” albo „chciałam zmienić temat rozmowy”, znakomita większość powodów obraca się wokół tego, że kobiety chcą się czuć pożądane i atrakcyjne. Tak więc kobieta oczekuje, że będziesz skoncentrowany przede wszystkim na niej, a nie na swoim fiucie.

 

REKLAMA

REKLAMA

Kobieta XXI wieku: jej oczekiwania i pragnienia shutterstock.com
fot. shutterstock.com

IV. Wygląd

REKLAMA

Jak Ty to rozumiesz: Poświęcasz wiele czasu, aby uzyskać atletyczną sylwetkę.

Czego ona naprawdę oczekuje: Z wielu badań wynika, że faktycznie kobiety preferują sylwetkę w kształcie litery V, ale z drugiej strony mężczyźni w znacznym stopniu przeceniają stopień umięśnienia, jaki podoba się kobietom. Podobnie z supermęskimi twarzami z kwadratową szczęką.

Współczesna kobieta preferuje mniej męski wygląd. Podświadomie wie, że supermęski wygląd oznacza dużo testosteronu. A nadmiar testosteronu może oznaczać zdrady, agresywność i kompletny brak zrozumienia dla partnerskiego podziału obowiązków.

 

REKLAMA

Kobieta XXI wieku: jej oczekiwania i pragnienia coka 2015/shutterstock.com
fot. coka 2015/shutterstock.com

V. Przywiązanie

REKLAMA

Jak Ty to rozumiesz: Robisz sceny zazdrości albo obrażasz się, że na FB wśród jej znajomych jest trzech jej eks.

Czego ona naprawdę oczekuje: Początkowo zazdrość pochlebia, później staje się kulą u nogi. Przesadna zazdrość o partnera jest sygnałem braku pewności siebie i jedną z głównych przyczyn rozpadu związków.

Dla kobiet sygnałem przywiązania jest, jasna sprawa, rezygnacja z kontaktów z innymi kobietami, ale też i drobne gesty, które świadczą o tym, że myślisz o niej wtedy, kiedy jesteście osobno (SMS-y bez okazji), lub że pamiętasz o tym, co ona lubi (np. trudno dostępna płyta wyszukana przez Ciebie na Allegro, którą Twoja partnerka bardzo chciała mieć).

 

REKLAMA

REKLAMA

Kobieta XXI wieku: jej oczekiwania i pragnienia shutterstock.com
fot. shutterstock.com

VI. Pieniądze

REKLAMA

Jak Ty to rozumiesz: Służą do tego, żeby się pochwalić zasobami przed innymi samcami i kobietami.

Czego ona naprawdę oczekuje: Dla kobiety fakt, że potrafisz zarabiać kasę, jest dobrym wskaźnikiem Twoich intelektualnych możliwości. Ale obnoszenie się z tym jest w złym guście. Większość kobiet uważa, że męska gadżetomania i puszenie się jest sygnałem niskiego poczucia właśnej wartości.

Oczywiście, jako młody facet jeszcze nie zdążyłeś pokazać, na co Cię stać, dlatego kobiety muszą raczej bazować na tym, co uważają za wskaźnik Twojego potencjału. Czyli na przykład wolą facetów wykształconych, energicznych, mających plany i chociaż częściowo je realizujących.

 

REKLAMA

VII. Miłość

REKLAMA

Jak Ty to rozumiesz: Mnóstwo seksu.

Czego ona naprawdę oczekuje: Mnóstwo czułości. Opiekuńczość, wsparcie, bezpieczeństwo. I seks na wyłączność.

Departament Statystyk MH podaje, o co im tak naprawdę chodzi:

89% kobiet z krajów europejskich i USA nie wyobraża sobie stałego związku bez miłości.

86% kobiet sukcesu nigdy nie związałoby się z partnerem, który odnosi mniejsze sukcesy niż one.

76% kobiet nie darowałoby swojemu partnerowi skąpstwa.

31% kobiet uważa, że ważne jest, aby partner wyglądał seksownie.

Dla porównania – tego samego oczekuje 60% facetów. 

MH 12/2010

 

REKLAMA

REKLAMA