Kobiecy wytrysk i związki na odległość - seks damskim okiem

Na męskie pytania o seks i związki odpowiada nasza zaprawiona w damsko-męskich bojach ekspertka. Tym razem na tapecie kobiecy wytrysk, związki na odległość oraz słynne damskie "nie". 

Seks damskim okiem shutterstock.com

Nigdy nie wiem, czy gdy dziewczyna mówi „nie”, To oznacza, że „absolutnie nigdy w życiu, spadaj”, Czy może chodzi o to, żebym się bardziej Postarał. A bardziej – to znaczy jak?

„Nie znaczy nie” (No means no) było głównym hasłem zachodnich kampanii społecznych przeciwko gwałtom. Generalnie chodziło o to, żeby wyjaśnić facetom, że jeżeli kobieta coś mówi, to należy traktować to poważnie, zamiast (jak do tej pory) zakładać, że tak naprawdę to chce być mo lestowana, tylko się droczy, żeby faceta bardziej nakręcić.

Ale jako że relacje męsko-damskie nie są takie proste, to zasada ta ma jednak mnóstwo ograniczeń. Z pewnością zawsze działa w przypadku, gdy usiłujesz zdjąć majtki świeżo poznanej kobiecie. Ale dwoje ludzi, którzy są w fazie romantycznej, zwykle prowadzi między sobą grę w „przyciąganie i uciekanie”.

I tak, bardzo często kobieta oczekuje od faceta, że się będzie bardziej starał. A to oznacza częstsze telefony, ot tak, bez okazji, fajne pomysły – niespodzianki na randki, komplementy. Tak, tak. To w XXI w. wciąż działa.

Mam propozycję wyjazdu za granicę do pracy na pół roku z możliwością przedłużenia pobytu, ale boję się o swój związek. Co robić?

Nie ma uniwersalnych recept. Wszystko zależy od tego, jak ważny jest dla Ciebie ten związek i ta praca. Ze statystyk wynika, że rozłąka trwająca dłużej niż rok nie służy relacjom. Niektórzy seksuolodzy dla podtrzymania więzi zalecają częsty seks na odległość przez Skype’a.

I pewnie jest to jakiś pomysł, ale sam w sobie cudów nie zdziała. Z badań wynika, że największe szanse mają te pary, dla których związek jest priorytetem, mają dokładnie zaplanowany czas rozłąki oraz plany na życie po powrocie.

I bardzo istotne jest utrzymywanie więzi (dużo ważniejsze niż Skypeseks), czyli regularne rozmowy na każdy temat. Nawet gdy Ci się nie chce i padasz z nóg, to zadzwoń, pogadaj, opowiedz, co Ci się przydarzyło, nawet jeżeli to wydaje Ci się błahe. 

Seks damskim okiem shutterstock.com

O co chodzi z tym kobiecym wytryskiem? Moja dziewczyna niczego takiego nie doświadcza. Czy to jakaś miejska legenda?

To prawda – istnieje pewien procent kobiet, które w chwili dużego podniecenia, chociaż niekoniecznie w samym momencie orgazmu, doświadczają czegoś w rodzaju wytrysku. Pojawiający się płyn (od kilku do kilkudziesięciu mililitrów) produkowany jest w gruczołach otaczających cewkę moczową, będących anatomicznymi odpowiednikami męskiej prostaty.

Szczęściary, które tego doświadczają, twierdzą, że ta sensacja pojawia się w wyniku jednoczesnego stymulowania punktu G oraz łechtaczki. Co ciekawe, wytrysk u kobiet pojawia się częściej podczas masturbacji, co oznacza, że musisz się dokładnie przyjrzeć, jak ona to robi.

Moja była dziewczyna kilka razy wysłała mi na prv wiadomość: link do „naszych” piosenek. Czy to coś znaczy?

No weź nie bądź dziecko – pewnie, że znaczy. Znaczy to, mianowicie, że od czasu do czasu tęskni za Tobą i nie chce, żebyś o niej zapomniał tak szybko. Istnieje kilka możliwych wyjaśnień. Np.:

1. Ona jest typem „psa ogrodnika”, co to sam nie zje, ale drugiemu też nie pozwoli. Już Cię nie chce, ale podpatrzyła na FB, że z kimś jesteś, i postanowiła zamieszać. To syndrom powszechny (co prawda częściej występujący u facetów), że wszystkich byłych traktujemy trochę jak naszą własność i nie lubimy się nimi dzielić.

2. Ona jest typem dobrej gospodyni, która „zawsze coś ma w zapasie”. Na wypadek, gdyby coś jej się nie udało w obecnym związku, chciałaby utrzymywać swoich byłych w rezerwie, dając im cień nadziei w regularnych odstępach czasu.

3. Ona uważa, że byłeś miłością jej życia i żałuje rozstania.

4. Ona się nudzi.

A co Ty powinieneś zrobić? 100 razy już to mówiłam: nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. W 99 przypadkach na 100 czeka was rozczarowanie.  

REKLAMA