Kobieca zdrada: sprawdź jej wierność

W temacie wierności podobno już wprowadzono parytety. Skłonność do skoku w bok nie jest już głównie męską domeną. Zdziwiony? Obudź się, chłopie, bo chyba najwyższa pora. Oto system wczesnego wykrywania i przeciwdziałania zdradom. 

zdrada, wierność, kobieta fot. Martha Pavlidou
fot. Martha Pavlidou

1. Mówi, że ta Twoja opona jest seksowna

REKLAMA

Uwierz nauce – ona nie mówi tego serio. Nie wierzysz? Zastosuj prostą metodę, którą poleca profesor David Xu z Wichita State University. Spójrz jej w oczy, gdy to mówi - jeżeli mówiąc, prawie nie mruga, a gdy skończy, zaczyna trzepotać rzęsami – raczej mija się z prawdą.

Widzisz? Weź się za siebie, człowieku. Na świecie jest coraz więcej wysportowanych facetów. Konkurencja nie śpi, a opona sama się nie zrzuci.

2. Unika rozmów o swoich urodzinach

Dla większości kobiet rocznice są bardzo ważne. Znacznie ważniejsze niż dla Ciebie. A zwłaszcza takie, które się kończą na 0 lub 5. Wprawiają ją w smętną zadumę i skłaniają do refleksji, czy rzeczywiście jej życie uczuciowe to jest właśnie to, o co jej chodziło. Zostawienie jej samej z tymi rozważaniami to tak, jakby jej powiedzieć: "Idź, spotkaj się z tym miłym kolegą z pracy". Nie – Ty musisz aktywnie ją przekonać, że to był najlepszy krok w jej życiu.

REKLAMA

REKLAMA

shutterstock.com
fot. shutterstock.com

3. Awansowała, ale udaje, że to nieważne

REKLAMA

Bo nie chce Ci robić przykrości. A współczesna kobieta potrzebuje wyzwań. Chce być aktywna i odnosić sukcesy. Niestety, jak się okazuje, sukcesy (zwłaszcza finansowe) kobiet idą w parze z problemami w związku i większą skłonnością do zdrad – wynika z badań na University of Washington. I tu uwaga, panowie. Problem nie tkwi w kobiecie, tylko na ogół w jej facecie, który kiepsko znosi realizowanie ambicji przez partnerkę. Nie bądź małoduszny, tylko okaż jej, że jesteś z niej dumny, i świętuj wraz z nią jej sukcesy.

4. Mieszkacie razem i jest właściwie nieźle

Nieźle to fatalne słowo: kojarzy się z nudą i oczekiwaniem na jakąś zmianę. Krótko mówiąc, kojarzy się z momentem, gdy ludzie zaczynają się rozglądać wokół siebie i zauważać atrakcyjnych ludzi. W związku par, które mieszkają razem, przychodzi nieuchronnie taki moment, gdy trzeba coś postanowić – czy rozpocząć życie na serio (dzieci, kredyty, budowa wspólnego domu), czy... no właśnie, co? Bez jakiegoś wspólnego angażującego działania, o którym można porozmawiać przy kolacji i przeżywać wspólne emocje, związek skazany jest na nudę. I zdradę.

 

REKLAMA

Co kobiety myślą o seksie shutterstock.com
fot.

5. Ona podejrzewa Ciebie o zdradę

REKLAMA

 Jeżeli dawałeś jej jakieś powody do podejrzeń, nawet jeżeli nie masz nic na sumieniu – bądź czujny. Ona może chcieć się zemścić. Ludzka rzecz. Twoją rolą jest oczyszczenie atmosfery i rozwianie jej podejrzeń. Z badań wynika, że udawanie, że nic się nie stało (nawet gdy z Twojego punktu widzenia był to niewinny flirt) i obracanie wszystkiego w żart, w 8 przypadkach na 10 prowadzi do rozpadu związku. Ty byś lubił być traktowany jak głupek?

6. Zostajesz w tyle

Do zdrady wcale niekoniecznie dochodzi wtedy, gdy w Waszym związku przeżywacie okres nieporozumień i kłótni. Niebezpieczny z Twojego punktu widzenia może być moment, gdy Twoja partnerka stwierdza, że się rozmijacie. Ona idzie do przodu jak burza, rozwija się, awansuje, ma nowe pasje, a Ty tkwisz w miejscu i dobrze Ci z tym. 

MH 11/2012

 

REKLAMA

REKLAMA