Kobieca mowa ciała: odczytaj jej pragnienia

Ona chce, żebyś ją rozumiał. Kobieta daje Ci wyraźne sygnały, lecz Ty zwyczajnie nie potrafisz ich odczytać. Bez obaw, MH przybywa z odsieczą! Przeczytaj nasze rady i przełącz się na odbiór jej podświadomych pragnień, aby zwiększyć swoje szanse.

bart78 2014/shutterstock.com
fot. bart78 2014/shutterstock.com

Jeśli chodzi o czytanie – i rozumienie – kobiecego ciała, 70% mężczyzn to beznadziejni analfabeci – tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Indiana w USA.

REKLAMA

Tak jak samce niektórych gatunków ptaków modyfikują swoje rytuały godowe, opierając się na precyzyjnych sygnałach samic, Ty również możesz nauczyć się tłumaczyć jej sekretny metajęzyk, aby zawsze kontrolować sytuację i być o jeden krok przed nią.

Nasi eksperci od języka ciała odszyfrowali jej najbardziej zagadkowe, subtelne i łatwe do przeoczenia gesty, abyś już nigdy nie popełnił złego ruchu.

1. Patrz przez palce

Kiedy wiosna nadchodzi, wykorzystaj fakt, że wokół coraz więcej kobiet odsłania stopy. Zdobądź przewagę poprzez sprawdzenie tzw. erekcji dużego palca, czyli czy jej palce u stóp są skierowane do góry. Wwedług psychologa Marca Pacori świadczy to o seksualnym zainteresowaniu.

2. Celuj w stopy

To są miejsca pełne zakończeń nerwowych (ponad 7500 na stopę), są Twoimi drogowskazami do jej zamiarów. "Jeśli jej stopy są skierowane w Twoją stronę, to oznacza, że ona ma Cię na swoim celowniku" – mówi ekspert języka ciała Robert Phipps.

3. Wzorowa postawa

Stres stymuluje centralny układ nerwowy, podnosząc tętno i napinając mięśnie, a w szczególności zwieracz. Jego zaciskanie sprawia, że ona automatycznie siada prościej. Tak nagła poprawa jej postawy to wyraźny znak, że nie jest zrelaksowana i czuje się niekomfortowo, gdy z nią fl irtujesz.

4. Biodra nie kłamią

Obdarzona takimi biodrami Shakira nie mogła się mylić. Według Phippsa biodra wysunięte do przodu sygnalizują postawę dominującą. To cenne ostrzeżenie dla Ciebie: ona jest zła. Jednak gdy przechyla biodro w jedną stronę, podkreślając swoją talię – manifestuje swoją kobiecość. To znak, że ona z Tobą flirtuje!

5. Podążaj za głosem

"Kłamcy są bardziej nerwowi i często dystansują się, stosując formy bezosobowe oraz obniżając ton" – twierdzi dr Richard Wiseman, psycholog z Uniwersytetu Hereford. Jej stale zniżony głos może znaczyć, że ona Cię uwodzi, jednak nagłe ściszenie wypowiedzi świadczy o jej nieszczerości.

REKLAMA

REKLAMA

kobieta, seks 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

6. Bierz pod włos

REKLAMA

Włosy kobiece mają swój zupełnie odrębny język. Jeśli rozmawiając z Tobą, ona mocniej ciągnie za włosy, odczytaj to jako: "jestem zakłopotana". Jednak delikatne okręcanie włosów wokół palców to pierwotny znak: "jestem Twoja".

7. Przeguby w górę

"Dotykanie uszu lub manipulowanie kolczykami zwykle oznacza jedną z dwóch rzeczy – zdradza Phipps. – Jeśli jej nadgarstki są skierowane do przodu, ona z Tobą flirtuje. Jednak jeżeli są obrócone w przeciwną stronę, to wyraźny znak, żeby się wycofać".

8. Czytaj z ruchu warg

Bez względu na to, co ona do Ciebie mówi, to tak naprawdę jej wargi do Ciebie przemawiają. Według Grega Hartleya, byłego śledczego wojskowego oraz autora książki "Jak rozpoznać kłamcę", presja w trakcie kłamania powoduje odpłynięcie krwi z okolicy ust. Jeśli więc ona całuje Cię w policzek zimnymi, bladymi ustami, to prawdopodobnie ma coś na sumieniu.

9. Uwaga na zmarszczki

Kobiety mają mocniejsze mięśnie jarzmowe twarzy (podnoszące kąciki ust), więc są lepsze w uśmiechaniu się od mężczyzn. Dlatego przyjrzyj się dokładniej. Najbardziej szczery uśmiech to ten tworzący zmarszczki wokół oczu. Gdy taki zobaczysz, wiedz, że jeśli będziesz chciał ją pocałować, dostaniesz zielone światło.

REKLAMA

seksowna brunetka bart78, shutterstock.com
fot. bart78, 2015, shutterstock.com

10. Pilnuj jej nosa

REKLAMA

"Mijanie się z prawdą sprawia, że zwiększa się ciśnienie krwi w najbardziej wysuniętych częściach ciała, takich jak nos" – mówi ekspert języka ciała i autor książki "Mowa ciała" Alan Pease. To powoduje mrowienie i potrzebę podrapania się. Jeśli ona nie ma kataru siennego, a często drapie się po nosie, to oznacza, że nie jest z Tobą do końca szczera.

11. Czułe miejsca

Przechylając głowę w prawo (czyli jej neuronowe, emocjonalne epicentrum) i odsłaniając szyję, ona daje Ci do zrozumienia, że jest Tobą zainteresowana. "Wykonując powolne ruchy głaskania szyi, porusza Twoją wyobraźnią tak, aby dotykać ją w miejscach najbardziej wrażliwych" – mówi Lorraine Adams, ekspert randek i związków, która wprowadziła speed dating w Wielkiej Brytanii.

12. Z zamkniętymi oczami

Mruganie oczami więcej niż 15 razy na minutę to jak kod Morse'a do nieuczciwości. "Kłamanie sprawia, że błony śluzowe wysychają, co powoduje mruganie" – mówi Hartley. Po upewnieniu się, że nic nie wpadło jej do oka, nadmierne trzepotanie rzęsami powinno wzbudzić Twoją czujność.

Chcesz bardziej zgłębić temat? Najpierw odkryj seks sekrety kobiecego ciała, a potem dowiedz się, gdzie jej dotykać, aby przyjemnie było i jej, i Tobie.

MH 05/13

REKLAMA

REKLAMA