Klątwa rozmiaru - co znaczą liczby w życiu facetów

Za jakimi facetami rozglądają się kobiety? Czym się kierują, szukając dla siebie partnera? Który rozmiar jest dla nich ważniejszy: portfela, bicepsa, penisa, IQ, czy może jakiś inny? Kobiety, posiłkując się naukowymi danymi, odkrywają przed nami całą prawdę na ten temat.

rozmiar penisa, wzrost

Panuje powszechne przekonanie, że kobiety lubią facetów w dużym rozmiarze. Prawda to, czy mit? Czy kobiety rzeczywiście tak źle znoszą to, że mężczyzna jest od nich niższy? Jak to właściwie jest? A zgadnijcie, co byśmy wybrały, mając do dyspozycji wysokiego faceta z małym penisem albo niskiego z dużym?

Oczywiście, to trywialne, a świat nie jest taki prosty. Ale z doświadczenia wiemy, że "kompaktowi" mężczyźni często bywają hojnie obdarzeni przez naturę. Dobre gatunkowo rzeczy sprzedają w małych opakowaniach, czyż nie? Kobiety, które przywiązują zbyt dużą wagę do wzrostu, dużo tracą. Ale do rzeczy: zobaczmy, co na ten temat mówi nauka.

Amerykańskie badania na 50 tysiącach mężczyzn i kobiet wykazały, że aż 85% pań w pełni akceptuje rozmiary penisów swoich partnerów.
 1.


Wysocy odnoszą sukcesy

Ewolucjoniści i antropolodzy kultury są zgodni - u płci przeciwnej pożądamy tych cech, które przekładają się na sukces reprodukcyjny. "Dla kobiet, szukających stałego partnera, najważniejsze są: status społeczny mężczyzny, jego dochody, wiek oraz wzrost" - mówi prof. Bogusław Pawłowski, antropolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Im jesteś starszy, tym większe prawdopodobieństwo, że się czegoś w życiu dorobiłeś. Jeśli jeszcze do tego nosisz garnitur szyty na miarę i grywasz w golfa w ekskluzywnym klubie - bingo! Jesteś chodzącą reklamą własnej zaradności i zasobów, które zapewnią byt rodzinie. Trochę inną rolę odgrywa tu wzrost. Wysoki facet = dobre geny = zdrowe potomstwo. Męska zaradność z kolei sprzyja udanemu życiu rodzinnemu. Czegoż kobieta mogłaby chcieć więcej?

 

 

 2.

Pieniądze to nie wszystko

Według badań partnerki mężczyzn o wysokim statusie materialnym i społecznym są wierniejsze. Wśród nich zdrada zdarza się średnio raz na sto.

Cóż, okazuje się, że jest jednak parę innych rzeczy, których kobieta potrzebuje do szczęścia. Mamy XXI wiek, możliwość zapłodnień in vitro - nie wszystkie panie poszukują kandydata na męża i ojca swoich dzieci. Wiele z nich wchodzi w niezobowiązujące związki albo - ujmując rzecz po imieniu - preferuje jednorazowe numerki. Zgadnij, kto najczęściej pada ofiarą ich "polowań"? Młodzi, przystojni, energiczni. I wcale nie muszą mieć luksusowego apartamentu w Monako ani willi z widokiem na jezioro Como.

Czym kierują się kobiety, wybierając właśnie takich facetów? Tu, niestety, liczy się rozmiar. Palca. Jak twierdzi prof. Pawłowski, im dłuższy jest Twój serdeczny palec w stosunku do palca wskazującego, tym bardziej ognisty temperament pokażesz w łóżku. Jest to bowiem związane z poziomem testosteronu.

Rozmiar penisa - o dziwo - nie odgrywa dla płci pięknej aż tak wielkiego znaczenia, jak myślą mężczyźni. Amerykańskie badania na 50 tysiącach mężczyzn i kobiet wykazały, że aż 85% pań w pełni akceptuje gabaryty swoich partnerów. Tylko co setna zwraca uwagę na długość członka. Tymczasem ledwie ponad połowa badanych panów jest OK z tym, co nosi w spodniach. Zapamiętaj to sobie dobrze, zanim po raz kolejny zastanowisz się nad jednym z tych spamerskich maili, które zalewają Twoją skrzynkę, zatytułowanym na przykład: "Are you satisfied with the size of your penis?"

 

 3.

Kobiety cenią poczucie humoru , bo to najbardziej rzucający sie w oczy przejaw inteligencji. A facet z wysokim IQ to najlepszy materiał genetyczny.

 Mały, bo pewny swego?

Brytyjski biolog Roger Short badał kiedyś różnicę między wielkością jąder u goryli i szympansów. Ogromne goryle mają o wiele mniejsze jądra niż cztery razy mniejsze od nich szympansy. Według teorii badacza małpy mają tym większe jądra, im mniej pewne są swoich partnerek. Żeby zwyciężyć w "wojnie plemników", muszą produkować jak najwięcej spermy i uprawiać seks z jak największą ilością partnerek. Ciekawe, prawda?

Czy to nie przypomina Ci czegoś ze świata ludzi? Im facet bardziej niepewny siebie, tym większy, bardziej wypasiony i jaskrawy musi mieć samochód. Z kolei długość penisa (która wydaje się mieć takie znaczenie dla mężczyzn) nie wpływa na sukces reprodukcyjny. Raczej kształt - niektórzy badacze twierdzą, że został tak skonstruowany przez ewolucję, aby działał jak tłok, który wysysa z pochwy spermę ewentualnego rywala.

 

 4.

Macho czy poeta?

Wiadomo, każdy ma swój "idealny typ" - jedni wolą brunetki, drudzy blondynki, jedni chudsze, drudzy te bardziej zaokrąglone. Nie inaczej jest z kobietami. Ale, co ciekawe, ich preferencje zmieniają się wraz z fazą cyklu miesiączkowego. W pierwszej, kiedy "rządzą" hormony żeńskie - estrogeny, do pań przemawia Twój testosteron. To jego silne natężenie sprawia, że niektórzy wyglądają jak Johnny Bravo: mocna szczęka, silne, szerokie ramiona, gęste brwi, postawna budowa ciała i skłonność do agresji. Właśnie tacy faceci w tych dniach są na celowniku znakomitej większości kobiet.

W drugiej fazie cyklu u kobiet zaczyna działać drugi hormon żeński - progesteron. I tu pojawia się szansa dla tych bardziej metro niż macho. Chłopięcy, szczupli faceci, z łagodnie zarysowaną szczęką i melancholijnym wyrazem twarzy (patrz: Johnny Depp), którzy lubią rozmawiać o książkach, wzbudzają teraz szczególne zainteresowanie kobiet.

Ewolucjoniści mają następującą hipotezę: kiedy kobieta jest w płodnej fazie cyklu, szuka zdrowego dawcy nasienia, którego geny gwarantują, że ich wspólne potomstwo będzie silne, waleczne i odważne. Później dochodzi do głosu kobieta-matka, która potrzebuje miłego, wiernego i łagodnego faceta, z którym razem będzie wychowywać dzieci. Cóż, kobiety od wieków wiedziały, że nie można mieć w życiu wszystkiego naraz.

 

 5.

Sami się zadręczacie

Z wielu badań wynika, że najgorszego wroga nosi się w sobie. Wyniki badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych wykazują, że ludzie w większości grubo się mylą co do tego, jak ich zdaniem są widziani przez innych. Kobiety uważają się za tęższe i cięższe niż są naprawdę. Ich zdaniem mężczyźni wolą je w szczuplejszej wersji niż to wynika z badań. W krajach zachodnich połowa populacji młodych kobiet o normalnej wadze jest przekonana, że ma nadwagę. Mężczyźni również sądzą, że ideałem ich partnerek jest sylwetka masywna i barczysta, podczas gdy ankietowane panie wolą umięśnionych, ale smukłych. Zgodnie, negatywnie, oceniają piwny brzuch.

 

 6.

To facetom chodzi o rozmiar

Nam, kobietom, zależy na wnętrzu. To, kim jesteś, interesuje nas znacznie bardziej niż to, jak wyglądasz. Najlepszy dowód to to, że mnóstwo wyjątkowo pięknych kobiet chodzi z brzydalami. W drugą stronę, niestety, to nie działa. Czy można sobie wyobrazić Micka Jaggera z nieciekawą, szarą myszą, mówiącego: Wiesz, kocham w niej jej wewnętrzne piękno? Nie można.

Dla faceta kobieta jest zdobyczą. Symbolem statusu. Podobnie jak absurdalnie drogie zegarki, samochody czy jachty. Piękna kobieta u boku winduje mężczyznę wysoko w męskiej hierarchii stada.

Sukces zwiększa libido. Działa tu też inna zasada. Awans, rosnące dochody, sukcesy sprawiają, że mężczyzna zaczyna mieć zwiększone libido. A przy wysokiej pozycji nie ma problemu ze zdobywaniem coraz młodszych i ładniejszych partnerek. Jak pisze prof. Pawłowski: "Liczba rozwodów wywołanych awansem społecznym jest szczególnie wysoka w takich państwach, jak Polska, które dopiero od niedawna zdążają do świata dobrobytu i gospodarki wolnorynkowej".

Sukces a wierność. Według badaczy partnerki mężczyzn o wysokim statusie materialnym i społecznym są wierniejsze. Zdrada zdarza się średnio raz na sto. Pechowcy o niższym statusie muszą liczyć się z tym, że zdrada kobiety zdarza się u 30% par.

 

Kobiety cenią poczucie humoru , bo to najbardziej rzucający sie w oczy przejaw inteligencji. A facet z wysokim IQ to najlepszy materiał genetyczny.
 7.


Oto lista "cielesnych" argumentów, które zdaniem badaczy są największymi atutami 
homo sapiens płci męskiej w staraniach o miejsce u boku przedstawicielek ładniejszej połowy ludzkości:Co zawsze działa?

• Symetryczna twarz. Nawet dzieci, mając do wyboru twarze naturalne i te same twarze komputerowo przerobione na bardziej symetryczne, wybierają te ostatnie. Instynkt mówi kobietom, że symetria oznacza zdrowe geny.

• Długie nogi. Badania wykonane w Instytucie Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego wykazały, że mężczyźni o nogach 5% dłuższych niż przeciętnie byli postrzegani jako atrakcyjniejsi.

• Silna szczęka. Taki zarys twarzy, jak pisze Helen Fisher w książce "Dlaczego kochamy", jest rezultatem działania testosteronu w okresie dojrzewania. Testosteron osłabia układ odpornościowy: skutki tego mogą znieść tylko wyjątkowo zdrowi nastolatkowie.

• Proporcjonalna sylwetka. Dobra wiadomość - wcale nie musisz wyglądać jak Apollo, ważne, żebyś trzymał proporcje. Atrakcyjny dla kobiet jest stosunek obwodu klatki do obwodu bioder, wynoszący 10:9, a obwód talii wynoszący 70-75% obwodu klaty.

• Pośladki. Małe i jędrne sugerują, że masz sprawne dokładnie te mięśnie, które są potrzebne w łóżku. Do czego? Chyba nie musimy tego wyjaśniać.

• Skoordynowane ruchy. Helen Fisher pisze, że kobiety lubią facetów, którzy mają dobrą koordynację ruchów. Jest to oznaka zdrowia, siły fizycznej i dobrej kondycji. Dlatego właśnie wysportowani mężczyźni są w cenie.

Facet wielkiego formatu

Kobiety zwracają uwagę na wygląd faceta nie dlatego, że są płytkie. Cechy zewnętrzne to tylko wskazówka, czy mężczyzna ma takie istotne dla nich cechy, jak:

  • Pewność siebie. Tacy mężczyźni mają większą szansę na osiągnięcie wysokiej pozycji społecznej i zawodowej.
  • Hojność. Ewolucjoniści tłumaczą, że instynktowne upodobanie do hojnych facetów wiąże się z tym, że taki mężczyzna będzie bardziej skłonny podzielić się zasobami z kobietą oraz z ewentualnym potomstwem.
  • Poczucie humoru. Tysiące lat prób i błędów nauczyły kobiety, że mężczyzna z wysokim IQ to najlepszy materiał genetyczny. Inteligentny poradzi sobie w każdej sytuacji. Poczucie humoru to najbardziej rzucający sie w oczy przejaw inteligencji, dlatego dowcipny facet może być wzrostu siedzącego psa, a i tak nie będzie miał problemów ze zdobywaniem kobiet.

Nawet jeżeli Twoje rozmiary są OK...

...to w dalszym ciągu musisz umieć robić dobre wrażenie. Oto co według kobiet może Cię spalić w ich oczach na pierwszej randce.

 

18% Jesteś niechlujny, niezadbany, widać, że się nie postarałeś.
17% Robisz seksualne aluzje, proponujesz seks.
12% Oglądasz się zupełnie jawnie za innymi kobietami.
11% Nie słuchasz, nie okazujesz zainteresowania, nie zadajesz pytań.
10% Przechwalasz się swoimi osiągnięciami albo majątkiem.
9%
Brakuje Ci tematów do rozmowy.
7% Pytasz: "To co teraz będziemy właściwie robić?".
5% Ani razu jej nie rozśmieszyłeś.
5% Nie masz inicjatywy, nie proponujesz następnego spotkania.

 

MH 09/2009

REKLAMA