Jesień – najlepsza pora na nowy związek?

Nie warto zamartwiać się tym, że letni romans dobiegł końca. Okazuje się, że to nie lato, a jesień jest najlepszym momentem na nowy związek. Dlaczego?

seks, kobiety, związki shutterstock.com

Gdy za oknem szaro i ponuro, wiele osób samotnych dotyka tzw. syndrom zimnej kołdry. Objawia się on tym, że wraz z rozpoczęciem jesieni ludzie chętniej łączą się  w pary, by uniknąć samotnego spędzania coraz dłuższych i zimniejszych wieczorów. Dochodzą do tego dane z Boston University School of Medicine, gdzie badacze wykazali, że jesienią i mężczyźni, i kobiety mają wyższy poziom testosteronu.

ZOBACZ: Seks jesienią sposobem na chandrę [Badania]

A to oznacza większy apetyt seksualny. Jeśli więc jesteś singlem, rozejrzyj się  za kimś, z kim byłoby miło spędzić najbliższe miesiące.  Może znajoma, która  dotychczas trzymała Cię  w friendzone, da się  zaprosić na randkę?

Podkręć atmosferę

Jesienna dieta może zwiększyć apetyt  na miłosne uniesienia. Zadbaj o odpowiednie menu na kolację,  a spotkanie zakończysz dopiero po śniadaniu.

Pestki dyni

Nazywane są naturalną viagrą, bo to kopalnia cynku, magnezu, wapnia, żelaza oraz zdrowych tłuszczów. Taki zastrzyk składników odżywczych skutecznie pobudza do działania. Prażone pestki idealnie pasują do każdej sałatki.

Krewetki

Co powiesz na rozgrzewające risotto z dynią i krewetkami? Wyrafinowany smak owoców morza zaostrzy apetyt na seks, a zawarte w krewetkach cynk, fosfor, magnez i potas dodadzą wigoru.

Gorąca czekolada

Przełam słodycz czekolady szczyptą chili, bo zawarta w niej kapsaicyna sprawia, że krew  w organizmie zaczyna szybciej krążyć i dociera także do narządów płciowych.

REKLAMA