Jedna rzecz, która poprawi Wasz zimowy seks

Jaka część garderoby poprawi wasz seks, gdy za oknem zimno?

seks zima choinka Shutterstock.com
Shutterstock.com

Damska policja modowa stawia sprawę jasno: jeden z najbardziej odrażających widoków to nagi facet w skarpetkach. I w ogóle skarpetki w łóżku są zupełnie nie do przyjęcia. Lepiej już nosić kapelusz. „Ale proszę pani, a w zimie?” – pytamy. „W zimie też – pada twarda odpowiedź. – Ja bym nigdy nie weszła do łóżka w skarpetkach”. No, niestety, i tu popełniasz błąd.

REKLAMA

W zimie jest, po pierwsze, zimno, a po drugie – ciemno i nieprzyjemnie. Z seksem też jakby gorzej. Jesteśmy biologicznie zaprogramowani do hibernacji libido w zimie. Możemy podziękować za to naszym przodkom. Przetrwanie organizmów w czasie zimy wymagało ograniczenia liczby spalanych kalorii, a tym samym wykonywanych czynności, do absolutnie niezbędnego minimum. Od braku seksu w zimie jeszcze nikt nie umarł, czego nie można powiedzieć o braku jedzenia. Poza tym zimno przytępia nasze doznania seksualne. To zjawisko dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

„Im zimniejsza Twoja skóra, tym staje się mniej wrażliwa” – mówi dr Ian Kerner, terapeuta seksualny. Rozwiązanie: rozbierz ją. I siebie. Bowiem nic nie rozgrzewa lepiej niż dotyk innego ciała. „A dodatkowo przytulanie się zwiększa poziom oksytocyny, która poprawia samopoczucie i działa jak afrodyzjak” – dodaje Kerner. A przede wszystkim nie pozwalaj jej na zdjęcie skarpetek. Kobiety mają o 30% większe szanse na orgazm, jeżeli mają ciepłe stopy – odkryli naukowcy z uniwersytetu w Groningen w Holandii.

Zobacz również:
Na pierwszy rzut oka pytanie jest absurdalne. Przecież wszyscy wiedzą, że pomaga. Skąd wiedzą? Jak to skąd, z reklam przecież. Taka ładna pani magister w eleganckim kitlu polecała. Szkoda tylko, że wyniki badań nie są dla magnezu równie łaskawe co sympatyczna farmaceutka. Bo według nich wcale nie jest on lekarstwem na skurcze mięśni. 
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA