[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Jak zrobić dziewczynie idealne zdjęcie?

Piękne zdjęcie to najlepszy komplement dla jej urody. Oto patenty, dzięki którym Twoja partnerka będzie wyglądać na zdjęciu z wakacji jak prawdziwa gwiazda.

facet i kobieta fot. Shutterstock
Krzysztof Opaliński na co dzień fotografuje gwiazdy show-biznesu. Oto jego sposoby na udane zdjęcia.

1. Tło

Powinno kontrastować z kolorem włosów i ubiorem. Nie może być pstrokate – bałagan będzie odciągał uwagę od fotografowanej osoby.

2. Głębia ostrości

Obraz powinien być wyostrzony na modelu, a tło lekko rozmyte. Osiągniesz to za pomocą obiektywu o ogniskowej 85-135 mm.

3. Pora na zdjęcia

Najlepiej robić je w lekko pochmurny dzień, rankiem albo późnym popołudniem. Wtedy światło jest rozproszone, miękkie, a barwy cieplejsze niż w ostrym słońcu.

4. Światło

Najlepiej ustawić modelkę tak, aby światło padało z boku, pod kątem 45 stopni oraz lekko z góry. Jeżeli będzie stać przodem do słońca, twarz zostanie pozbawiona cieni i będzie wyglądać płasko, a jeśli stanie tyłem, fotka utrwali jedynie ciemną sylwetkę.

Jeżeli chcesz doświetlić nieoświetloną stronę twarzy, użyj blendy odbijającej światło. Może posłużyć za nią arkusz białego papieru czy kawałek styropianu.

5. Sylwetka

Kobiety o szerokiej sylwetce fotografuje się lekko z boku, by zatuszować wypukłości figury. Będą one też mocno widoczne na ujęciach z dołu, więc lepiej ich unikać. Takich osób lepiej nie sadzać, bo to potęguje zwalistość postaci.

Z kolei kobiety o krótkich nogach lepiej fotografować z dołu albo sadzać, w ten sposób maskując defekt. Niskiej osobie można dodać centymetrów, fotografując obiektywem o dłuższej ogniskowej (120 mm) i lekko z dołu.

6. Makijaż

Powinien być delikatny – ciężki pogłębi zmarszczki. Błyszczyk sprawi, że usta będą połyskiwać, a twarz wyda się żywsza. Włosy powinny wyglądać naturalnie, bez skomplikowanych upięć. Duże czoło najlepiej przesłonić grzywką, a szeroką twarz otulić z obu stron włosami.

7. Ubrania

Jasne kolory odmładzają, w czerni wyglądamy starzej. Poza tym czerń pogłębia zmarszczki. Obcisłe ubrania będą podkreślać wypukłości figury.

8. Zbuduj nastrój

Staraj się wprowadzić rozluźniony nastrój, najlepiej cały czas rozmawiając z modelką. Jeżeli będziesz ustawiał ją ,wydając polecenia, wypadnie sztywno i nienaturalnie.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij