Jak wygląda seks czytelników Men's Health? Wyniki ankiety

Czy w tych trudnych czasach w ogóle wypada pytać o seks? Ależ oczywiście że tak: najlepszy dowód, że nasza ankieta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i wzięło w niej udział kilka tysięcy badanych. A temat jest ważny, bo trudne czasy przeminą, a miłość zostanie.

seks ankieta fot. shutterstock.com

16 % pytanych to single

Być może są właśnie w trakcie poszukiwań partnerki, zadowalają się przelotnymi relacjami albo z jakichś powodów chwilowo zniechęcili się do życia we dwoje – tego nie wiemy. Jednak statystyki mówią, że przedłużanie się statusu singla nie sprzyja facetom. Biorąc pod uwagę, że wśród kobiet jest mniej więcej tyle samo singielek w podobnym wieku, warto się zmobilizować.

REKLAMA

47 % żyje w nieformalnym związku

Wygląda na to, że wzrasta awersja do formalizowania relacji. Większość z was mieszka z partnerką bez ślubu, podczas gdy 38% zarejestrowało małżeństwo. Nie oceniamy, czy to dobrze, czy źle. Prawdopodobnie w niepewnych czasach coraz mniej chętnie podejmujemy życiowe zobowiązania. Nie mówiąc już o wydawaniu mnóstwa pieniędzy na zorganizowanie ślubu i wesela.

44 % z Was straciło dziewictwo w wieku 16-18 lat

Z badań wynika, że to jest raczej polska norma. 33% poczekało do wieku 19-22 lat, 11% zrobiło to przed 16. rokiem życia, a 8% wykazało się cierpliwością i pierwszy seks miało w wieku 23-26 lat.

8 % naszych respondentów kocha się codziennie

To najprawdopodobniej ci, którzy od niedawna są w związku, bo im dłużej jesteśmy razem, tym ta częstotliwość spada. Wiemy mniej więcej, ile seksu w roku uprawiają ludzie w zależności od grupy wiekowej. Według Instytutu Kinseya osoby w związkach w wieku 18-29 lat uprawiają seks 112 razy w roku, a w wieku 30-39 już tylko 86 razy.

92 % Czytelników deklaruje się jako osoby hetero

3,5% z nas to osoby homoseksualne, a 4,5% deklaruje orientację biseksualną. Z ciekawości porównaliśmy to z odpowiedziami kobiet w ankiecie przeprowadzonej przez redakcję Women's Health. Tam orientację heteroseksualną zadeklarowało 90% kobiet, orientację biseksualną 7,5%, 1% określiło się jako lesbijki, a tajemnicze 1,4% zakreśliło odpowiedź „inne".

57 % singli odnotowało bessę w seksie

Większość singli nie żyje tak jak się może wydawać szczęśliwym małżonkom. Singielskie życie pełne imprez i przygód na jedną noc prawdopodobnie występuje wyłącznie w głowach twórców seriali. 30% singli mówi, że uprawia seks kilka razy w roku, a 27% nawet nie pamięta, kiedy ostatnio to robiło.

54 % pytanych to długodystansowcy w związku

Ponad połowa osób pozostających w związkach ma za sobą dłuższy staż. To oznacza, że przetrwali już pierwszy duży kryzys, który, jak wynika z ostatnich badań, występuje po trzech latach (a nie – jak się kiedyś twierdziło – po siedmiu). W 36. miesiącu opada euforia seksualna, co sprawia, że mogą na jaw wychodzić istotne różnice między partnerami.

46 % sporów w związku dotyczy obowiązków domowych

Badania dowodzą, że im sprawiedliwszy podział obowiązków, tym lepiej partnerzy oceniają związek. I ciekawostka: częściej uprawiają seks. Przy czym warto wiedzieć, że poczucie „sprawiedliwości” jest bardzo subiektywne.

37% miało w życiu 2-4 partnerki seksualne

Jedna czwarta badanych wspomina o 5-10 partnerkach, a 18% mówi, że było ich więcej niż dziesięć – bez wdawania się w szczegóły. Te wyniki są zgodne z polską średnią. Według badania profesora Zbigniewa Izdebskiego (Seksualność Polaków) przeciętna liczba partnerów seksualnych w Polsce to 4,5 u osób do 49 lat.

95% nigdy nie zaraziło się STD

Chodzi o choroby przenoszone drogą płciową. Tylko 5% miało tę nieprzyjemność. Mamy nadzieję, że taki wynik jest zasługą rozsądku naszych Czytelników. Czyli są wierni swoim partnerkom i zabezpieczają się.

23% określa swoje życie seksualne jednym słowem: Super!

Reszta pewnie im trochę zazdrości, bo dla większości, czyli 56%, ich seks jest „czasami fajny, czasami zwyczajny”. Takie życie. Dla 9% to rutyna, a 13% mówi wprost: „Jest bardzo słabo”. No cóż, wygląda na to, że osoby pozostające w związkach być może czasem i zatęsknią za wolnością, ale za to są bardziej zadowolone z życia seksualnego. Jeśli wolno nam zaryzykować taki wniosek.

20 % odpowiadających na nasze pytania jest w związku z osobą, którą poznali jeszcze na studiach albo w szkole

Badania Uniwersytetu Stanforda pokazują, że między 1995 a 2017 rokiem liczba tych, którzy poznali partnera za pomocą aplikacji randkowych i portali społecznościowych, wzrosła z 2% do 39%. Dzięki Fb często było to ponowne spotkanie z dawnym znajomym.

61 % twierdzi, że potrzebuje więcej seksu, niż ma

Ile to jest mieć „dużo” seksu? To oczywiście indywidualna sprawa. Przeprowadzono kiedyś takie badania, z których wynikało, że ludzie są najbardziej zadowoleni, gdy się dowiadują, że nie uprawiają seksu rzadziej niż inni ludzie. To daje nam poczucie, że statystyki mają głęboki sens.

40 % oblicza, że ich akt seksualny trwa około 20 minut

27% uwija się w 10 minut, a 26% uważa, że zajmuje im to to ponad 30 minut. Wiadomo, że nikt nie patrzy wtedy na zegarek i że to tylko dane szacunkowe. Natomiast naukowcy obliczyli, iż stosunek płciowy przeciętnie trwa od kilkunastu do 30 minut.

18,5 % dżentelmenów uważa, że gra wstępna powinna trwać jak najdłużej

64% realistów jest zdania, że maksymalnie 10 minut najzupełniej wy - starczy. Ale może zapytajmy, co na ten temat sądzą panie? Otóż, uwaga, uwaga – 25% pań uważa, że 20 minut, 23% stawia na 10 minut, a 22% uważa, że kilka minut jest zupełnie OK. A jak tam u Was? Na przedstawicielkę której grupy trafiliście?

50 % z Was kocha się w 3-5 pozycjach za każdym razem

47% poprzestaje na dwóch. Jak widać, są dwie szkoły, które trzymają się mocno. Z kronikarskiego obowiązku przypomnijmy, że panie, pytane o ulubione pozycje, odpowiadały w następującej kolejności: na pieska, na jeźdźca i misjonarz. I jeszcze, że generalnie lubią urozmaicenie.

45 % to faceci pewni siebie w łóżku

30% mówi, że pewność siebie odbiera im niepokój, czy staną na wysokości zadania. Dla 15% problem stanowi wygląd ich ciała. 4% mówi o braku doświadczenia. Na szczęście to ostatnie mija z wiekiem.

56 nigdy nie miało przygody na jedną noc

Czy tylko nam się wydaje, że współczesny facet bardzo sporządniał? Preferuje wieloletnie związki i nie uważa, aby seks z jak największą liczbą kobiet było wyznacznikiem „męskości”. Przekazujemy serdeczne pozdrowienia od całej redakcji Women's Health!

60% naszych badanych twierdzi, że ich partnerka ma orgazm za każdym albo prawie za każdym razem, kiedy się kochają

Ciekawie byłoby usłyszeć, jakie zdanie na ten temat mają partnerki. Problem polega na tym, że bardzo trudno się komunikuje partnerowi, że coś jest nie tak. W ankiecie dla Women's Health 33% kobiet zapytanych o to, co sprawia, że seks nie jest taki, jaki być powinien, odpowiedziało, że trudno im wyrażać własne potrzeby. Tylko 12% miało zastrzeżenia co do umiejętności partnera.

81% nigdy nie zdradziło swojej partnerki

Chcielibyśmy, aby temu wynikowi przyjrzały się dokładnie te wszystkie kobiety, które lubią narzekać na facetów. Szczególnie te, które uważają, że przeciętny polski facet jest brutalem i trudno mu utrzymać penisa w spodniach. Otóż jest zupełnie odwrotnie i statystyki pokazują to dobitnie. Większość facetów nie chce robić świństw swojej partnerce. Do jednorazowej zdrady przyznaje się tylko 6% badanych, a 4,5% mówi, że było to więcej niż pięć razy.

59% lubi i używa gadżetów z sex shopu

Pozostała część nie lubi i nie używa. Jako ciekawostkę warto przytoczyć tu informację z „Forbesa”, z której wynika, że pandemia spowodowała skokowy wzrost zakupów gadżetów. Wśród nich najchętniej kupowane były lalki miłości, suplementy, bielizna erotyczna, stymulatory, a także bardziej klasyczne gadżety, takie jak wibratory.

63% nie kręci zabawa w BDSM

Tak mniej więcej 10 lat temu wszyscy wydawali się być szalenie zainteresowani zabawami w erotyczne sado-maso. Teraz najwyraźniej moda przeminęła, bo tylko 17% twierdzi, że bawi się w to z partnerką. Pozostałe 20% nieco melancholij- nie mówi, że właściwie to ich kręci, ale partnerka nie lubi, więc siłą rzeczy ich seks jest partnerski, zrównoważony i wege.

73% nigdy nie używało specyfików wzmacniających erekcję

To najprawdopodobniej oznacza jedno: nasze porady działają i aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrową dietą sprawiają, że u naszych Czytelników zarówno libido, jak i erekcje są na najwyższym poziomie.

73% facetów wykazało się inicjatywą, poznając partnerkę

Reszta, czyli ponad jedna czwarta z Was, po prostu poczekała cierpliwie i w końcu się doczekała. To jest tzw. wariant ekonomiczny podrywu.

REKLAMA