[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Sex

  • Jak używać kondomów. Instrukcja dla tych, którzy już używali

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Jak używać kondomów. Instrukcja dla tych, którzy już używali

Teoretycznie to nic trudnego, ale z badań wynika, że niemal połowa facetów robi to źle.

kondomy fot. Shutterstock

Zawsze

Prezerwatywa spełni swoją funkcję tylko wtedy, gdy będziesz jej używał konsekwentnie, to znaczy za każdym razem, kiedy będziesz współżył z partnerką, co do której stanu zdrowia nie masz całkowitej pewności. I tu pojawia się mała zagwozdka, bo w sumie skąd masz mieć całkowitą pewność, skoro - jak wynika z badań profesora Izdebskiego, co szósta kobieta zdradza swojego partnera? Żeby nie było, że uważamy kobiety za rozwiązłe - faceci zdradzają dwa razy częściej. Co trzeci z nas ma, miał lub będzie miał w życiu co najmniej jeden skok w bok.

Dlatego bezpieczniej jest nie robić wyjątków. Ups, jednak jest wyjątek. Jeśli posadziłeś już drzewo i zbudowałeś dom, choćby i na kredyt, i do dopełnienia męskości brakuje CI już tylko syna, to prezerwatywa raczej tego nie ułatwi.

Ostrożnie

Wprawdzie instrukcja użytkowania jest w każdym opakowaniu, ale kto by tam czytał instrukcje... Jeszcze Cię ktoś zobaczy, i co mu powiesz, że pierwszy raz?! My damy Ci skróconą. Prezerwatywę załóż, gdy tylko osiągniesz wzwód, zanim jeszcze wprowadzisz członek do pochwy. Chwyć dwoma palcami za zbiorniczek na nasienie, ściśnij go, a następnie drugą ręką rozwiń kondom aż do nasady członka. Jeśli nie chce się rozwinąć, trzeba kondom odwrócić, bo prawdopodobnie próbujesz go założyć na lewą stronę. W półmroku łatwo o taka pomyłkę.

Od razu

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest zakładanie kondoma z opóźnieniem. Według badań, od 17 do aż 58% facetów najpierw trochę baraszkuje bez żadnego zabezpieczenia, a dopiero, gdy są już rozgrzani, przerywają zabawę, żeby założyć lateksowe wdzianko. W ten sposób po pierwsze, praktycznie rezygnują z ochrony przed zakażeniem, po drugie, wychwycenie momentu, gdy ejakulacja jest już nieodwołalna, nie dla każdego jest łatwe, zwłaszcza w młodym wieku.

Bez zwłoki

Gdy już dojdziesz, nie czekaj w środku, aż erekcja się zmniejszy, tylko wycofaj członek, przytrzymując prezerwatywę przy nasadzie penisa. Zsuń ją, zawiąż, zawiń w chusteczkę i wyrzuć. Nie, nie na podłogę obok łóżka, nie zostawiaj też na stoliku nocnym, bo ten widok jest, powiedzmy, niezbyt ekscytujący dla dziewczyn. Jeśli zamierzacie bawić się dalej, umyj ręce, bo mogły na nich zostać plemniki. Zresztą nie tylko ręce warto umyć, jeśli wiesz, o co nam chodzi.

Dlaczego warto? Powodów jest wiele, ale jeśli lubisz liczby - oto 6 rzeczy, które stracisz, nie używając prezerwatyw.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij