Jak uwodzić: sztuka słów

Najszybsza droga do serca kobiety? Trafiony komplement, oczywiście. Tylko uważaj, bo to bardzo podstępny i zdradliwy teren. Na szczęście wskazówki MH pomogą Ci dobrnąć do szczęśliwego końca. 

Sztuka komplementów shutterstock.com

Uwiedź ją słowami

Używaj języka zwycięzcy, a nie ofiary losu. Można się tego łatwo nauczyć.

Mów do siebie

To jedna z tajemnych technik coachów – uczą swoich klientów prowadzić wewnętrzne, motywacyjne, dodające odwagi monologi w stresujących sytuacjach. Udowodniono, że brytyjscy rowerzyści trenujący do olimpiady poprawili swoje wyniki o 4% dzięki takim właśnie monologom. A jak użyć tej techniki na imprezie?

Wygląda to tak, że powtarzasz sobie pozytywne wzmocnienia i instrukcje w drugiej osobie, np.: „Jesteś fajnym facetem, dasz radę, uda Ci się. Teraz wstajesz, podchodzisz do Kasi i zapraszasz ją na drinka”. Tylko mów to w myślach albo bardzo cichutko, bo gdy Kasia usłyszy, może to źle zinterpretować. Uwiedź ją słowami Używaj języka zwycięzcy, a nie ofiary losu. Można się tego łatwo nauczyć.

Krótko i na temat

Wtrącanie co chwila słów typu: „ja tylko”, „chyba”, „może”, „ewentualnie” itp. sprawia, że brzmisz słabo i niepewnie. Powiedz jasno i prosto, czego chcesz, a zwiększysz swoje szanse osiągnięcia celu. „Zapraszam Cię teraz na drinka” jest sto razy lepsze niż: „Wiesz, pomyślałem sobie, że może poszlibyśmy gdzieś posiedzieć, no chyba że nie masz czasu...”. I pamiętaj – działaj szybko. Jeżeli wpadła Ci w oko, to podejdź do niej w ciągu trzech sekund. Policz w myślach i atakuj. W ten sposób unikniesz bicia. się z myślami i kombinowania, co powiedzieć. Im mniej kombinowania, tym pewniejszy siebie się wydasz. A gdy się nie uda? No, najwyżej się nie uda, to nie koniec świata.

Komplementy

W cenie jest spostrzegawczość i komplementy szyte na miarę. Takie, które pasują tylko do niej. Zanim ją skomplementujesz, przyjrzyj jej się bardzo dokładnie i dopiero wtedy powiedz, co Ci się w niej spodobało, np. „Masz taki oryginalny kolor włosów”, „Zwróciłem uwagę na Twój niesamowity śmiech”.  

Zobacz również:
REKLAMA