Jak poznać kobietę? [Uwodzenie po partnersku]

Jak i gdzie poznać kobietę? Jeśli wydaje Ci się, że wyczerpałeś już wszystkie sposoby i wciąż nie możesz poznać żadnej osoby, która by Cię zainteresowała na dłużej, pokażemy Ci, że przed Tobą jest jeszcze mnóstwo możliwości. U nie będzie tu ani słowa o tanim uwodzeniu. 

związki, partnerstwo, uwodzenie shutterstock.com

Z tego artykułu dowiesz się:

Jak poznać kobietę?

Gdzie najszybciej poznać kobietę?

Jak zagadać do dziewczyny?

Studia już dawno za Tobą, a jeżeli nawet właśnie je kończysz powoli, to zapewne w trybie zdalnym. Praca najprawdopodobniej również, przynajmniej częściowo, w trybie zdalnym. Imprez mało. Znajomi gdzieś się porozjeżdżali albo zajęci są swoimi rodzinami, a Ty jakiś czas temu rozstałeś się z dziewczyną. No, krótko mówiąc, na gruncie towarzyskim, miłosnym i seksualnym posucha. Co robi aktywny facet? Szuka partnerki, tylko pojawiają się pytania – gdzie i jak poznać fajną dziewczynę?

Jeśli zastanawiasz się, jak spotkać odpowiednią kobietę, być może pierwszym impulsem jest internet. Ale z drugiej strony wiele osób (szczególnie tych starszych) traktuje to jako pewnego rodzaju desperację. Możemy Cię jednak uspokoić, że miłość można znaleźć nie tylko w internecie, przynajmniej na razie. Poszukiwanie romansu w aplikacjach randkowych może być najbardziej widocznym trendem, zwłaszcza wśród młodszych osób, ale większość par wciąż spotyka się w prawdziwym świecie w miejscach czasem zaskakujących, a czasem codziennych. I zaraz przytoczymy niektóre z takich historii, opowiedziane z punktu widzenia kobiet.

Jak poznać kobietę #1: Poznaj ją w pracy

Magda: "Długo widziałam w nim tylko kolegę".

Mam trzydzieści kilka lat i ze względu na kilkukrotne zmiany pracy i miejsca zamieszkania nie udało mi się skupić wokół siebie grupy przyjaciół. Naprawdę regularny kontakt mam tylko z ludźmi z mojej licealnej klasy. Organizujemy majowe (rocznica matury) zjazdy w różnych fajnych miejscach i przez weekend czujemy się jak za dawnych, dobrych czasów. Tym razem też było świetnie. Los chciał, że siedziałam przy stole koło kolegi, który nigdy nie był mi jakoś szczególnie bliski. Ale okazało się, że świetnie nam się rozmawia. Zrobił na mnie wrażenie tym, że doskonale pamiętał wszystko, co mnie dotyczyło: i z czasów liceum, i późniejszych. Pewnie to próżność, ale nic na to nie poradzę. Okazało się, że kolega jest po rozwodzie, a ja świeżo po rozstaniu. Przegadaliśmy do rana, popijając wino. I tak gadamy do tej pory.

Rada dla poszukiwaczy

Jeśli uważasz, że w Twoim otoczeniu nie ma interesujących wolnych kobiet, to może warto przejrzeć swoje zasoby z poprzednich etapów życia. Może się okazać, że doskonale znasz takie kobiety, tylko do tej pory nie uwzględniałeś ich w swoich poszukiwaniach, bo: a) były w związku, b) były koleżankami. Błąd – status „w związku” może się zmienić, a koleżanka może być atrakcyjną kobietą – jedno drugiego nie wyklucza. Poza tym z koleżanką nie musicie przechodzić tego męczącego etapu przełamywania pierwszych lodów, a sympatyczna bliskość przychodzi niejako z automatu. Nie masz też większych problemów w rozmowie – zawsze możesz przecież powiedzieć coś w rodzaju: „Wiesz, pamiętam cię, jak na wycieczce szkolnej do Krakowa znalazłaś bezdomnego psa. Co się z nim później stało?”.

ZOBACZ: Naucz się czytać jej sygnały

Jak poznać kobietę #2: Pokaż empatię

Oliwia: "Poznałam go dzięki pracy w wolontariacie".

Dołączyłam do grupy pomagających uchodźcom z Ukrainy bezinteresownie. Wcale nie miałam w planach znalezienia partnera. Ale znalazłam. Był sympatyczny, pomocny i taki rycerski w nieprotekcjonalny sposób. Odprowadzał mnie do domu, kiedy kończyliśmy późno (bo niby miał po drodze), przenosił cięższe paczki z darami i dał mi swoją kurtkę, żebym nie zmokła. A poza tym był bardzo fajny dla ukraińskich dzieciaków, rozśmieszał je i zagadywał. Przyjrzałam mu się i stwierdziłam, że chciałabym być z takim facetem, dobrze bym się przy nim czuła. I tak poszło.

Rada dla poszukiwaczy

To dobry przykład na to, że egoizm i zapatrzenie we własny pępek nie sprzyjają romansom. Sprzyja im natomiast wspólna aktywność w szlachetnym celu. Jeśli szukasz kobiety, która jest bezinteresowna, wrażliwa i współczująca, to nie ma lepszego sposobu na zrobienie pierwszego kroku niż taka działalność na rzecz innych.

Jak poznać kobietę #3: Przez wspólne zainteresowania

Kama: "Wszystko zaczęło się od psa".

Mieszkał niedaleko i spotykaliśmy się na spacerach z psami. On chodził ze swoją dziewczyną, a ja ze swoim chłopakiem. I tak sobie spacerowaliśmy w czwórkę, gadając o wszystkim. W pewnym momencie on się rozstał z dziewczyną, a w niedługim czasie ja ze swoim facetem. I chodziliśmy sobie we dwójkę, aż odważył się zaproponować mi spotkanie bez psa. Do dzisiaj nie wiem, czemu tak długo czekał.

Rada dla poszukiwaczy

Zamiast kombinować, rozejrzyj się po najbliższym otoczeniu. Dodajmy, że facet z psem (o ile nie jest to pies wyjątkowo niebezpiecznej rasy) wzbudza w kobietach raczej ciepłe uczucia. Należy jednak pamiętać, że adoptowanie psa wyłącznie w celu poznawania kobiet jest nie fair wobec psa. Ludzie przychodzą i odchodzą, a pies będzie Cię kochał całe życie.

Gdzie najszybciej poznać dziewczynę?

Specjaliści mówią, że jest 7 typowych miejsc:

1. Internet

Wiadomo: aplikacje i serwisy randkowe. Nie trzeba chyba zbyt wiele tłumaczyć.

2. Media społecznościowe

Jeśli obawiasz się aplikacji randkowych, to zrozumiałe. Poddawanie się ocenie potencjalnych partnerek może być frustrujące, zwłaszcza gdy nie odnosisz specjalnych sukcesów. Media społecznościowe są bardziej neutralne i łatwo zaczepić kogoś, kto jest wśród znajomych. Pamiętaj jednak, że samo „hej” nie wystarczy. Zainicjuj rozmowę, która skupia się na jakichś wspólnych sprawach (wasze osiedle?), zadając pytanie i dodając trochę humoru. Jeśli nie odpowie, trudno, nie naciskaj. Ale szanse są.

3. Znajomi

„Największe szanse na poznanie właściwych ludzi masz wtedy, gdy spotykasz ich przez znajomych — mówi dr Tina B. Tessina, psychoterapeutka i autorka poradników. – Statystycznie większość ludzi w udanych małżeństwach poznała swojego małżonka przez przyjaciela lub członka rodziny”. Tak więc nie unikaj zaproszeń na większe spędy znajomych – odpoczniesz sobie, kiedy już kogoś znajdziesz.

4. Wspólne pasje

Jeśli masz jakąś pasję, która nie polega na siedzeniu w domu przed kompem – żeglarstwo, wspinaczka, chodzenie po górach itp. – istnieje spora szansa, że możesz znaleźć partnerkę podczas takich aktywności.

5. Nauka

Dane pokazują, że szkoły i studia to miejsca idealne do łączenia się w pary. Ale zakładając, że jakoś Ci się nie udało, rozważ zapisanie się na jakieś kursy (np. językowe). Oczywiście stacjonarne.

6. Praca

Na to trzeba uważać, ponieważ rośnie świadomość, że niechciany flirt i romantyczne lub seksualne zainteresowanie współpracownikiem stanowi molestowanie seksualne. Mimo to ludzie tam się zakochują. „Praca spełnia kryteria nawiązania więzi przez dłuższy czas – mówi Tessina. – W przeciwieństwie do randek internetowych i innych przypadkowych miejsc, biuro daje Ci szansę na poznanie, a nawet nawiązanie więzi z osobą przed zadeklarowaniem zainteresowania. Obserwowanie kogoś pod presją, współczucie z powodu problemów i cieszenie się z sukcesów pozwala poznać dokładnie daną osobę”.

PRZECZYTAJ: Biuro lepsze niż Tinder?

7. Twoje sąsiedztwo

Zbyt często nasze sąsiedztwo jest do bólu anonimowe. Ale przecież tak być nie musi. Zatrzymaj się, aby się przywitać, skomentować pogodę, zapytać, kiedy śmieci zostaną wywiezione, lub pożyczyć kosiarkę. Nawet jeśli ta osoba nie ma w planie wiązać się z Tobą, to poszerzasz grono znajomych, a to już jest kolejny krok do punktu 3.

PRZECZYTAJ: 

Jak zagadać do kobiety?

Otwarcie jest najważniejsze.

I to bez względu na to, czy to Tinder, czy spotykasz ją na urodzinach przyjaciela. Słowem kluczem jest personalizacja. Czyli jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie, zagaduj o coś, co jej dotyczy i obchodzi. Jeśli usłyszałeś, że lubi wędrówki i wkleiła na profilu kilka zdjęć na szczycie góry, zapytaj o to konkretne zainteresowanie. „Czy to Śnieżnik? Lubię te okolice”. Pokaż, że chcesz wiedzieć o niej więcej, bez nachalności. Trudno dać przepis na zagajenie, bo liczy się kontekst, nawiązanie do sytuacji, w jakiej jesteśmy, ale może pomocne będą przykłady najlepszych otwarć z Tindera, przywoływane przez kobiety.

„Najlepsze otwarcie, jakie facet zrobił, było takie: Jestem beznadziejny w podrywaniu, więc pozwolę Ci wykonać pierwszy krok”.

„Zawsze lubię, gdy mężczyźni zaczynają od dwóch pytań nawiązujących do mojego profilu. Lubię, kiedy pokazują, że patrzyli na coś więcej, niż na zdjęcia, i interesują się tym, co napisałam. Wolę dwa pytania, bo jeśli nie chcę odpowiadać na jedno, mam drugą opcję”.

„Miałam w bio informację, że studiowałam filozofię. Jeden facet zdołał stworzyć wierszyk, używając nazwisk Platona, Kanta, Kartezjusza i Spinozy. Naprawdę doceniłam ten wysiłek, to było bardzo oryginalne”.

„Lubię facetów, którzy od razu opowiadają mi o swoim życiu i pasjach. Nie boją się otwierać i pokazywać siebie. To naprawdę procentuje”.

„Napisał: Masz uśmiech, który sprawia, że uśmiecham się, patrząc na Ciebie. Zrobiłaś mi dzień”.

„Jeden facet opowiedział mi całą historię naszej potencjalnej pierwszej randki, używając tylko emotikonów. Z jednej strony pokazał, że ma dużo czasu, ale z drugiej, że jest kreatywny i ma poczucie humoru”.

Zobacz również:
REKLAMA