Jak mówić do kobiet: rozbierz ją słowami

Twoje słowa to najskuteczniejszy sposób na kobietę. Użyte prawidłowo potrafią zdziałać cuda, o jakich dotąd nawet nie marzyłeś. Kobiety podpowiadają, jak i kiedy faceci powinni z nimi rozmawiać, żeby trafić do ich serca i ich łóżka. 

Jak rozmawiać z kobietami shutterstock.com

Droga do serca kobiety prowadzi przez jej uszy. A to dlatego, że dla nas, kobiet, rozmowa o związkach z facetami jest tak samo przyjemna, jak same związki. Czasami nawet przyjemniejsza. To zaczyna się już w pierwszych klasach podstawówki. Zainteresowanie Wojtka z ostatniej ławki jest przyjemne o tyle, o ile można potem opowiedzieć o tym koleżankom. Pamiętam randki, na których moim głównym zajęciem było zastanawianie się, jaka będzie reakcja moich przyjaciółek, kiedy wreszcie wrócę do domu i dorwę się do telefonu.

REKLAMA

Co tu dużo ukrywać, lubimy mówić, opowiadać o sobie i swoich przeżyciach, analizować zachowanie innych ludzi i wspólnie zastanawiać się, jaka głębsza treść się pod tym kryje. Nie ma się więc co dziwić, że gdy tak wytrenowane wchodzimy w poważne związki, oczekujemy od partnerów pełnej gotowości do rozmów o nas obojgu. Jasna sprawa, że spotyka nas nieuchronne rozczarowanie i musimy się nauczyć z tym żyć. Ale w dalszym ciągu łatwo nas zranić niewłaściwym tekstem.

Oto kilka tematów-min, na których mężczyźni, choćby nie wiem jak się starali, na ogół się wykładają. Jeżeli uda Ci się podejść do nich we właściwy sposób, przejdziesz z partnerką na kolejny poziom intymności, a wasz związek stanie się lepszy i pełniejszy. A to dla niej oznacza lepszy seks. Uwierz, że warto rozmawiać.

Twoja przeszłość

Ona: Z iloma kobietami spałeś?
Ty: Z trzydziestoma siedmioma.

Dlaczego to był błąd? Czy Ty naprawdę sądziłeś, że te dokładne dane są jej potrzebne do szczęścia? A czy w sytuacji odwrotnej chciałbyś to wiedzieć? Ona po prostu chciała sprawdzić, czy jesteś bezpiecznym partnerem i czy nie zarazisz jej jakimś choróbskiem. Ale skoro już palnąłeś swoje, bądź pewien, że wszystko, co powiedziałeś, prędzej czy później zostanie wykorzystane przeciwko Tobie.

Trzeba było powiedzieć: "Nie prowadziłem statystyk, a jeśli chodzi Ci o bezpieczeństwo, to miesiąc temu robiłem sobie testy. Jeśli Cię to uspokoi, mogę iść do lekarza w przyszłym tygodniu". I zrób to. Może to nie jest szczyt romantyzmu, ale za to świadczy dobrze tu dużo ukrywać, cywilizowani ludzie tak się zachowują. Im bardziej aktywny będziesz w tych kwestiach, tym lepiej będzie się wam układało w łóżku. Jedynym sposobem na prawdziwy relaks w sypialni jest uporanie się z tym tematem.

Antykoncepcja

Ona: Masz prezerwatywę? 
Ty: Dlaczego nie zaczniesz brać pigułek?

Dlaczego to był błąd? Myślisz, że jesteś szczery i bezpośredni. Ona myśli, że jesteś egoistą, jak wszyscy mężczyźni. To ją wkurza i traci ochotę na seks.

Trzeba było powiedzieć: "Czy seks z prezerwatywą sprawia Ci przyjemność?". Masz spore szanse na sukces, ponieważ większość kobiet też woli kochać się bez gumki. Wykorzystaj jej odpowiedź, by przedstawić swoje preferencje. Pewnie nie powie od razu: "To świetny pomysł, jutro pójdę do ginekologa". Wcześniej zechce przetestować z Tobą kilka rodzajów prezerwatyw, zanim uzna, że jesteś wart pigułki.

REKLAMA

REKLAMA

Jak rozmawiać z kobietami shutterstock.com

Wasza przyszłość

Ona: Czy nasz związek ma przyszłość? 
Ty: O nie, nie dam się złapać.

REKLAMA

Dlaczego to był błąd? Myślałeś, że ona chce zapytać, kiedy w końcu się jej oświadczysz. Tymczasem ona chce się po prostu dowiedzieć, czy wiążesz z nią dalekosiężne plany. Ty czujesz się przyparty do muru. A ona traci poczucie bezpieczeństwa.

Trzeba było powiedzieć: "Możemy o tym porozmawiać w niedzielę?" Do tego czasu zdążysz sobie wszystko przemyśleć. A w niedzielę bądź z nią zupełnie szczery. Tak naprawdę zależy jej, byś przemyślał sprawę. I jeszcze jedno: jeśli nie chcesz, by wasz związek trwał, powiedz jej to. Do niedzieli zdąży się przygotować na najczarniejszą prawdę.

Pożądanie

Ona: Chciałam się tylko poprzytulać.
Ty: Co jest z Tobą? Ostatnio w ogóle nie chcesz się ze mną kochać. Znudziłem Ci się? Masz kogoś?

Dlaczego to był błąd? Wpędzanie jej w poczucie winy nie jest afrodyzjakiem. Podobnie jak Twój egoizm. Nie daj po sobie poznać, że myślisz tylko o jednym, nawet jeśli to prawda. Jeżeli zaczniesz się obrażać albo okazywać niezadowolenie, ona zareaguje jeszcze większym wycofaniem.

Trzeba było powiedzieć: "A może masz ochotę na masaż?" Na pewno przejrzy Twoje zamiary, ale widząc, że chcesz jej sprawić przyjemność, przymknie na nie oko. A jeśli wciąż będzie miała ochotę po prostu zasnąć w Twoich ramionach - pozwól jej. Rankiem będzie miała podwyższony poziom testosteronu i większą ochotę na seks.

Pieniądze

Ona: Podobają Ci się moje buty? 
Ty: Naprawdę potrzebowałaś kolejnej pary?

Dlaczego to był błąd? Jasne, że ona mogłaby się doskonale obejść bez nowych butów. Tak jak Ty nie potrzebowałeś nowego iPoda. Ale skoro ma je już na nogach, obdaruj ją komplementem.

Trzeba było powiedzieć: "Świetnie w nich wyglądasz", po czym delikatnie przypomnij jej o wycieczce, na którą wspólnie odkładacie. Rozbieżne cele finansowe to doskonały pretekst do kłótni. Ustalcie, na co wspólnie oszczędzacie, co miesiąc omówcie domowe wydatki, a w budżecie znajdźcie miejsce na jej buty i Twoje gadżety.

Fascynacje

Ona: Czy nie uważasz, że Ola jest śliczna? 
Ty: Twoja przyjaciółka jest naprawdę ekstra.

Dlaczego to był błąd. Gdy kobieta pyta Cię o opinię na temat innych kobiet, to nie po to, aby się poczuć zagrożona. Chce mieć pewność, że jest dla Ciebie jedyna i najpiękniejsza.

Trzeba było powiedzieć: "Ładna, nie powiem, ale trochę za szczupła. Poza tym wolę brunetki, takie jak Ty". Dobra rada. Nigdy nie zachwycaj się kobietami z najbliższego otoczenia. Natomiast żeby nie brzmieć tak już całkiem fałszywie, możesz spokojnie i bezpiecznie przyznać się do fascynacji jakąś zupełnie niedostępną aktorką czy piosenkarką. Ważne, żeby była odrobinę w typie Twojej partnerki.

 
Kiedy ona ma ochotę pogadać?

374 kobiety powiedziały nam, kiedy jest najlepszy czas na rozmowę, a kiedy lepiej zachować milczenie. Zobacz i zapamiętaj:
 

  Kiepski moment
 Dobra okazja
    1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
W siłowni 
   
W czasie gry wstępnej 
   
Tuż przed snem 
   
Przy drinku 
   
Gdy obudzi Was budzik 
   
W samochodzie 
   
Po pracy 
   
Przy kolacji 
   
Przy wspólnym gotowaniu 
   
Po seksie 
   

 

MH 11/2007

REKLAMA