Jak ją zdobyć: 9 typów kobiet

Artystki, sportsmenki, barmanki, szefowe – dookoła jest pełno kobiet, które wcielają się w różne role, zawodowo i prywatnie. Każda z nich jest inna i każda ma inne wymagania względem facetów. Zobacz, jak znaleźć klucz do serca i nie tylko serca, każdej z nich.

9 typów kobiet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

 Ta kobieta może być barmanką w klubie i z promiennym uśmiechem podawać Ci piwo. Albo spotykasz ją codziennie w windzie, jadąc do pracy. A może to pani doktor, która bada Twój wzrok, zaglądając Ci głęboko w oczy. Fantastyczną kobietę możesz spotkać wszędzie.

REKLAMA

Ważne, żebyś umiał szybko zareagować, zanim stracisz szansę na zainteresowanie jej swoją osobą. Jej zawód czy hobby może być bardzo ważnym kluczem, dzięki któremu wybierzesz właściwa metodę postępowania. Zobacz, jak poradzić sobie w każdej sytuacji i zdobyć jej numer telefonu w ciągu pierwszych 15 minut.

1. Sportsmenka

Dlaczego właśnie ona? Na początek – jej seksowny strój eksponujący zgrabne, wyćwiczone pośladki, sprężysty krok, szybkie ruchy – wszystko to stanowi wyraźny seksualny sygnał. I nie bez przyczyny, bo naukowcy już udowodnili, że sportsmenki charakteryzują się znacznie lepszym ukrwieniem miejsc intymnych niż kobiety prowadzące bardziej osiadły tryb życia.

Ponadto jej towarzystwo przełoży się i na Twoją kondycję. Według psychologów skłonność do określonych zachowań jest zaraźliwa. Przyjaźniąc się z aktywnymi ludźmi, sami stajemy się bardziej aktywni.

Uważaj: Jeżeli jesteś sportową niedorajdą, to nie licz na zbyt wiele. Amy Baltzell, psycholog sportowy z uniwersytetu w Bostonie, uważa, że aktywne osoby wolą łączyć się z ludźmi podobnymi do siebie.

W dbałość o swoją formę wkładają tyle czasu i wysiłku, że jedyną szansą na spędzanie z nimi więcej czasu jest towarzyszenie im w tym zajęciu.

Twój ruch: Kobieta sportowa lubi komplementy dotyczące jej ciała, ale mniej tych kobiecych aspektów – bardziej tego, jakie jest smukłe i pięknie umięśnione. Mile widziane będzie, jeśli docenisz jej wyniki na bieżni czy na korcie.

Warto, żebyś się zainteresował głębiej jej ulubionym sportem. Musisz też wiedzieć, że nie masz do czynienia z kobietą typu bluszcz. To silna i zdecydowana jednostka.

 

REKLAMA

REKLAMA

9 typów kobiet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

2. Aktorka

REKLAMA

Dlaczego właśnie ona? Bo to najprawdopodobniej kobieta, z którą nie będziesz się nudził. Przynajmniej przez jakiś czas. Większość aktorek to ekstrawertyczki, energetyczne, spontaniczne, zabawne, które lubią skupiać na sobie uwagę.

Lubią nowości, są towarzyskie i trzymają rękę na pulsie, jeżeli chodzi o modne imprezy i miejsca w waszym mieście. A przy okazji istnieje duże prawdopodobieństwo, że są ponadprzeciętnie ładne i zgrabne.

Oczywiście, jeżeli to osoba, która obecnie jest na fali, bo właśnie gra w znanym serialu albo tańczy w „Tańcu z gwiazdami”, to prawdopodobnie będzie Ci trudno dopchać się do niej.

Ale na każdą młodą aktorkę, której szczęśliwie udało się załapać do telewizyjnego serialu, przypada co najmniej kilkadziesiąt takich, które dopiero czekają na swoje pięć minut. A w tym czasie nie mają nic przeciwko temu, aby umówić się ze zwykłym śmiertelnikiem.

Uważaj: Dla niej priorytetem będzie zawsze kariera. Nie po to zostaje się aktorką, by godzić się na trzeciorzędność. Możesz mieć fantastyczne propozycje na weekend, wakacje, zabukowane bilety na Seszele, ale jeżeli ona w przeddzień wyjazdu dowie się, że właśnie organizują casting do roli salowej w serialu o chirurgach, to nie ma zmiłuj.

Musisz się też pogodzić z tym, że jest bardziej niż przeciętnie skupiona na sobie i swoim wyglądzie. Nie ma się co dziwić ani usiłować jej przekonać, że są ważniejsze rzeczy na świecie. W jej zawodzie akurat wygląd odgrywa kluczową rolę. I to nie Twoja opinia na temat jej wyglądu jest najistotniejsza, tylko producentów filmu.

Twór ruch: Jeżeli akurat nie jesteś operatorem filmowym, to Twoim atutem może być spokój, stabilność i przewidywalność. Istnieje duża szansa, że ona właśnie za tym tęskni.

 

REKLAMA

9 typów kobiet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

3. Koleżanka z pracy

REKLAMA

Dlaczego właśnie ona? Bo jest bliska i oswojona. Nie potrzebujecie żadnych męczących podchodów, całego tego wygłupiania się i stroszenia piórek. Macie wspólne tematy do rozmowy, wspólnych znajomych do obgadywania, co pozwala uniknąć krępującej ciszy pierwszych spotkań.

Jak wynika z badań, 40% ankietowanych spotykało się z osobą poznaną w pracy. Spośród nich 30% stworzyło z nią stały związek.

Uważaj: W pracy plotki rozchodzą się lotem błyskawicy. Na ogół tylko dwóm zainteresowanym osobom wydaje się, że są dyskretni i nikt nie zauważa ich spotkań przy ekspresie do kawy, spojrzeń na zebraniach oraz zniknięć w porze lunchu.

W niektórych firmach romanse pomiędzy pracownikami są źle widziane i możecie mieć problem. A jeżeli jeszcze nie jesteście wolni prywatnie, to ryzyko jest podwójne. Warto też wziąć pod uwagę, co będzie, gdy się rozstaniecie.

Bo praca z osobą, z którą się dramatycznie rozstaliśmy, może być koszmarem zarówno dla nas, jak i dla współpracowników – mimowolnych świadków tragifarsy.

Twój ruch: Z drugiej strony nie ma co się tak od razu poddawać – w końcu gdzie ludzie mają nawiązywać kontakty, skoro spędzają w pracy większość swojego czasu? Najskuteczniejszym sposobem na zdobycie serca koleżanki jest wcielenie się w rolę odgromnika.

Zestresowana pracą kobieta instynktownie szuka kogoś, przy kim może się uspokoić. Kto ją rozśmieszy, powie: „Nie martw się, pomogę Ci odzyskać ten utracony plik” i generalnie stoi po jej stronie.

 

REKLAMA

REKLAMA

9 typów kobiet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

4. Lekarka

REKLAMA

Dlaczego właśnie ona? Otacza ją aura profesjonalizmu i niedostępności. Ona może Cię bezkarnie dotykać, kazać Ci się rozebrać, a Ty jej nie (w każdym razie nie na pierwszej wizycie). A w dodatku wszystkim się wydaje, że jako absolwentka akademii medycznej wie znacznie więcej o seksie niż przeciętny człowiek.

Jest coś podniecającego w kobietach, które w pracy noszą uniform i nie bez przyczyny stanowią tak częsty obiekt fantazji erotycznych – piękna pani doktor, która zdejmuje stetoskop, okulary, a potem fartuch i co? Tak, jasne, pod spodem ma seksowną bieliznę oraz koronkowe pończochy.

Uważaj: Wieczorna randka się udała, wszystko idzie w dobrym kierunku, jesteś rozgrzany jak piec, a tu nagle telefon i Twoją partnerkę wzywają do pilnego przypadku. Niestety, lekarki również mają tak ustawione priorytety, że obcy facet z nożem w oku będzie zawsze ważniejszy niż Twoje potrzeby seksualne.

Twój ruch: Wcale nie musisz zarażać się jakąś egzotyczną chorobą, by zwrócić jej uwagę. Wystarczy, jeśli postarasz się wnieść w jej życie trochę beztroski i zabawy.

Pamiętaj, że to dziewczyna, która zamiast wyszaleć się na studiach, spędziła te lata, zakuwając do bardzo trudnych egzaminów. Instynktownie ciągnie ją do ludzi, którzy nie mają aż tak poważnego stosunku do życia i umieją się bawić.

 

REKLAMA

9 typów kobiet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

5. Barmanka

REKLAMA

Dlaczego właśnie ona? Bo dobra barmanka ma w wysokim stopniu rozwiniętą umiejętność słuchania i opowiadania zabawnych historii. A w dodatku zna się na przyrządzaniu drinków.

Poza tym jest przystępna, zna się na ludziach, co zwiększa szansę, że doceni takiego fajnego faceta, jak Ty. Często odgrywa rolę pocieszycielki zranionych facetów, którzy w barze postanowili leczyć swoje smutki. A przynajmniej tak głosi miejska legenda.

Uważaj: Nawet gdyby jej uroda nie powalała, to biorąc pod uwagę znane skutki uboczne nadużywania alkoholu, szansa, że jesteś jedynym facetem w tym barze, który postanowił się z nią umówić, jest niewielka.

A jeśli już to Ci się szczęśliwie uda, weź pod uwagę, że ona jest raczej stworzeniem nocnym i wasze rytmy biologiczne mogą zupełnie się nie zgrywać. Zwłaszcza że Ty zwykle wstajesz do pracy, powiedzmy w banku, około 7 rano, a dla niej to środek nocy, nie licz więc na to, że zjecie wspólnie śniadanie.

Imprezy w sobotnie wieczory też raczej odpadają – musisz samotnie oglądać TV albo ryzykować popadnięcie w alkoholizm, odwiedzając ją w pracy. Dopasuj się albo giń.

Twój ruch: Nie zabieraj jej tylko na randkę do restauracji czy do baru, bo ucieknie z krzykiem. Wyczekaj, aż będzie miała dzień wolny i zabierz ją na wycieczkę za miasto – na barmankę świeże powietrze i prawdziwe światło słoneczne podziałają jak euforyzujący narkotyk.

 

REKLAMA

REKLAMA

9 typów kobiet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

6. Szefowa (niekoniecznie Twoja)

REKLAMA

Dlaczego właśnie ona? Jest ambitna, zdecydowana, pewna siebie. Co tu dużo ukrywać – stanowi wyzwanie. Są faceci, którzy kochają wspinaczkę, skoki spadochronowe, wyprawy polarne czy, dajmy na to, rafting. I co? Wolno im.

Są też tacy, którzy wybierają ścieżkę trudniejszą – porywają się na kobiety silne i niezależne. Takim facetom należy się szacunek, bo trzeba mieć do tego bardzo dobrze ugruntowane poczucie własnej wartości, krótko mówiąc – jaja.

Uważaj: Jeżeli przypadkiem to Twoja szefowa, to miej świadomość, że będziesz posądzany o interesowność – jeżeli nawet nie przez samą szefową, to na pewno przez kolegów z pracy. Stąpasz po kruchym lodzie. A nawet jeżeli romans się nie wyda, to jego koniec na 90% będzie końcem Twojej kariery w tej firmie.

Twój ruch: Nie daj się zwieść pozorom. To, że ona jest szefową, nie oznacza, że nie jest normalną kobietą, która chce być uwodzona, zaopiekowana i spędzać miło czas w towarzystwie sympatycznego faceta. A ponieważ większość facetów boi się silnych kobiet, pewnie ma problem ze znalezieniem takiego. Traktuj ją normalnie, trochę sobie z niej żartuj, trochę się nią opiekuj. Ona dokładnie tego potrzebuje.

 

REKLAMA

9 typów kobiet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

7. Kucharka

Dlaczego właśnie ona? Jak wiadomo, gotowanie to nowy rock’n’roll – bardzo modne zajęcie. Od razu zaznaczmy, że pisząc „kucharka”, nie mamy na myśli grubej baby w fartuchu i z chochlą. Raczej kogoś w typie Nigelli Lawson czy Anki – bohaterki serialu „Przepis na życie”.

Generalnie chodzi nam tu o zmysłową kobietę, która potrafi z wdziękiem trafić do serca przez żołądek. I wcale nie trzeba się wykosztowywać na drogie restauracje, bo ona sama potrafi zrobić wszystko dużo lepiej.

Uważaj: Absolutnie nie wolno Ci mówić takich herezji, jak: „Właściwie nie przywiązuję przywiązuję wagi do jedzenia”, „Nie będę jadł kolacji, bo zjadłem już coś pysznego w McDonaldzie po drodze”, „Nie lubię dziwaczenia, zamówię golonkę”.

Twój ruch: Po prostu daj się uwieść jedzeniem. Ze swojej strony masz zadbać o dobre wino i przyniesienie zakupów z samochodu. A potem zrób jej drinka i obserwuj, jak krząta się po kuchni.

Jedząc, nie szczędź komplementów, proś o dokładkę (najwyżej dłużej poćwiczysz na siłowni następnego dnia, wielka mi rzecz). A potem zaproponuj, że posprzątasz w kuchni. Warto, bo przed wami długa noc.

 

REKLAMA

REKLAMA

9 typów kobiet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

8. Artystka

REKLAMA

Dlaczego właśnie ona? Jeżeli sam masz rozwinięty słuch muzyczny albo robisz piękne zdjęcia, kobieta artystka to dla Ciebie najlepsza opcja. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że macie podobną wrażliwość i podobnie widzicie świat. A dodatkowo, jak wskazują badania, dzięki lekcjom fortepianu, do których zmuszali was rodzice, macie lepiej rozwinięte mózgi.

Uważaj: Artystyczne dusze są narcystyczne, obrażalskie i podatne na zranienia. Musisz uważać na każde słowo.

Twój ruch: Postaw na nieprzewidywalność, bo kreatywne umysły szybko się nudzą. Jeżeli masz artystyczną naturę, to wreszcie możesz być sobą – czyli zachowywać się tak dziwacznie i niekonwencjonalnie, jak lubisz.

 

REKLAMA

9 typów kobiet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

9. Miss adrenaliny

REKLAMA

Dlaczego właśnie ona? Ona może być mistrzynią sportów walki, policjantką albo podróżniczką. Tym, co ją charakteryzuje, jest zapotrzebowanie na emocje. Nie jakieś tam wzruszanie się na romantycznych komediach – tylko silne wrażenia z wykopem, na przemian z euforią.

Jeżeli kiedykolwiek skoczyłeś na bungee, to doskonale rozumiesz, o czym mowa. Związek z taką osobą jest niezapomnianym przeżyciem.

Uważaj: Ona może mieć problem, aby nieco zwolnić tempo, a to może po pewnym czasie okazać się męczące.

A ponadto badania na uniwersytecie w Kentucky wykazały, że poszukiwacze wrażeń mają podwyższoną aktywność w rejonach mózgu odpowiedzialnych za uzależnienia. To zaś automatycznie plasuje Cię w grupie ryzyka.

Twój ruch: Zamiast latać z nią na lotni, wzmocnij tę bardziej kobiecą stronę jej natury – powiedz, że wygląda przepięknie w szpilkach i kobiecej sukience. To może, paradoksalnie, być dla niej nowe doznanie, którego tak szuka.

MH 01/2012

 

REKLAMA

REKLAMA