Jak całować: kobiety radzą mężczyznom

66% ankietowanych kobiet twierdzi, że jeżeli facet beznadziejnie całuje, to najprawdopodobniej jest też kiepskim kochankiem. I bynajmniej nie zamierzają tego sprawdzać. Zapytaliśmy jak wg nich powinien wyglądać pierwszy pocałunek, aby historia miała ciąg dalszy.

pocałunek conrado, shutterstock.com
fot. conrado, 2015, shutterstock.com

1. Dlaczego pierwszy pocałunek jest tak ważny

REKLAMA

Pierwszy pocałunek można porównać do testu laboratoryjnego, czy nasze ciała w ogóle zechcą razem współpracować. Oczywiście dzieje się to trochę poza naszą świadomością, ale jest bardzo ważne dla dalszego biegu wypadków.

Dla kobiety Twój zapach, smak Twojej śliny stanowi komunikat, czy jesteś zdrowy i czy Twoje geny w połączeniu z jej genami mogłyby, jakby przyszło co do czego, stanowić dobry materiał budulcowy dla ewentualnego potomka. Nie, nie stresuj się. Ona też nie ma świadomości, że właśnie to sprawdza. To natura.

2. Ogol się

To są naturalnie rzeczy, o których facet powinien pamiętać w każdej sytuacji. Nie tylko wybierając się na randkę, która może skończyć się pocałunkiem. Przede wszystkim się ogol – kobiety co prawda uważają fajnie przystrzyżony trzydniowy zarost za seksowny.

Ale jeżeli masz twarde, ostre włosy na twarzy, to precz z nimi, bo inaczej ona skończy randkę z czerwonymi kropeczkami na twarzy i w innych miejscach. Jeżeli Twoje włosy są w miarę miękkie, to i tak lepiej dodatkowo je zmiękczyć, wcierając w nie odżywkę do włosów.

REKLAMA

REKLAMA

seks na jedną noc fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

3. Zadbaj o świeży oddech 

REKLAMA

Wyciąganie gumy do żucia i częstowanie nią partnerki to prawie zaproszenie do pocałunku. Ale jak wynika z badań, tłumienie naturalnych zapachów ciała może nie być dobrym wyjściem. Silny zapach mięty nie pozwala jej rozpoznać, czy ma do czynienia z odpowiednim partnerem.

Przeciwnie – wzbudza podświadomy niepokój, że możesz coś ukrywać. Lepiej poprzestań na dokładnym wyszorowaniu zębów i języka, a jeżeli akurat nie masz takiej możliwości, wypłucz usta roztworem wody z solą (ok. dwóch łyżeczek na szklankę) – to wytłucze bakterie.

4. Potrawy sprzyjające pocałunkom 

Lepiej unikać potraw z czosnkiem i cebulą, nawet jeżeli zamierzacie jeść to oboje. Mocne alkohole (typu whisky) też lepiej sobie odpuścić, jeżeli nie chcecie straszyć się nawzajem smoczym oddechem następnego dnia rano. Dwa kieliszki wina będą w sam raz. Papierosy wykluczone. S

Specjaliści raczej polecają potrawy przyprawione ziołami – bazylia, tymianek, oregano ładnie pachną, a co więcej, mają lekkie działanie afrodyzjakalne. Niektórzy radzą zakończyć kolację kieliszkiem anyżówki, której zapach i aromat pobudza krążenie krwi tam gdzie trzeba.

5. Jak zainicjować pocałunek 

Ankietowane w tej sprawie kobiety mówią: „Gdy będę gotowa”. Czyli nie ma reguł, że na przykład na zakończenie pierwszej randki (chociaż 40% uważa, że to dobry moment) albo w taksówce, jadąc do Ciebie (55% wskazań).

Po czym poznać, że ona jest gotowa? Otóż po pierwsze – jej ciało zwraca się ku Tobie, patrzy na Ciebie lekko przechylając głowę, jej usta wydają się większe i czerwieńsze (może też je lekko oblizywać), jej wzrok przesuwa się na Twoje usta. Lepiej bądź uważny, bo w tym momencie ona kompletnie traci zainteresowanie tym, co mówisz.

6. Jak się całować

Przede wszystkim ustalmy jedno: żadnego pakowania języka do jej ust na dzień dobry. Pierwszy pocałunek ma się kojarzyć raczej z zabawą w ciuciubabkę niż z nurkowaniem. Przyciągnij ją do siebie i popatrz jej w oczy z bliska, potem lekko przesuń ustami po jej ustach.

REKLAMA

seks na jedną noc fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Znowu się odsuń, a następnie dotykaj jej ust tylko końcówką języka. Bawcie się swoimi wargami, wsuwając czubek języka do środka i wycofując się. Od czasu do czasu możesz przejechać ustami po jej szyi. Ale wara Ci od jej uszu. Wsuwanie języka do ucha jest zabronione.

REKLAMA

7. Co robić z rękami w trakcie całowania

Mają być aktywne – przesuwaj je po jej plecach, ramionach, szyi. Kobiety szczególnie lubią, gdy delikatnie obejmuje się im twarz obiema rękami. Większość z nich uważa to za szczególnie romantyczny gest, który kojarzy się z zachwytem jej urodą.

I uwaga – jasne, że Twoje ręce kierują się nieuchronnie w stronę jej pośladków i piersi, ale staraj się powstrzymać na początek. Będzie na to czas, gdy pocałunki staną się ostrzejsze i głębsze, a Twoja partnerka zacznie przywierać mocniej do Ciebie całym ciałem. Najlepiej wtedy, gdy taksówka dowiezie was na miejsce.

8. Ciąg dalszy w domu 

Wiele kobiet skarży się, że z chwilą, gdy pozbędą się ubrania, partnerzy tracą zainteresowanie ich ustami, koncentrując się na terytorium poniżej głowy. Oczywiście doświadczony kochanek wie, że każda część ciała kobiety wymaga odwiedzin ustami, ale pocałunki w usta są szczególnie ważne.

Dlatego tak wiele kobiet lubi starą, poczciwą pozycję misjonarską, która daje możliwość niemal nieprzerwanego kontaktu wzrokowego i pocałunków w usta. To daje jej poczucie szczególnej intymności i bliskości. To dla niej dowód, że jest dla Ciebie ważna.

MH 05/2012   

REKLAMA

REKLAMA