Jacy mężczyźni podobają się kobietom? Geny czy zachowanie?

Ten problem od wieków nurtuje mężczyzn i najwyraźniej Ciebie też, najlepszy dowód, że się tu znalazłeś. Odpowiedź na to pytanie próbują znaleźć badacze posługując się metodami statystycznymi, co do których mamy słuszne wątpliwości (jak powiedział Beniamin Disraeli: Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, okropne kłamstwa i statystyki), ale lepszego sposobu na badanie preferencji dotąd ludzkośc nie odkryła.

mężczyzna, uwodzenie shutterstock.com

Naturalnie jest wiele takich rzeczy, które są wysoko cenione przez kobiety, ale podstawowa zaleta, której szukają u mężczyzn może Cię zaskoczyć. Większość kobiet w przeprowadzonym nie tak dawno badaniu zadeklarowała, że najważniejszą rzeczą, którą chciałyby widzieć u partnera jest, po prostu, życzliwość.

ZOBACZ: Oto sygnały, że ona z Tobą flirtuje

Wnioski te płyną z jednego z największych i najbardziej kompleksowych badań dotyczących atrakcyjności, a konkretnie najbardziej pożądanych cech u partnerów. Badanie zostało przeprowadzone pod kierunkiem Tanji Gerlach z Uniwersytetu w Getyndze, z udziałem MyONE Condoms i Clue. Brało w nim udział 64 860 kobiet ze 180 krajów.Bez względu na różnice kulturowe kobiety były dość zgodne. Aż 89% uznało, że najważniejszą cechą partnera, z którym chciałyby się związac na dłużej jest życzliwość.

Wbrew temu, co się mówi o współczesnej popkulturze zdominowanej przez media społecznościowe, atrakcyjność fizyczna nie okazała się tak istotna, jak można by sądzić. Zamożność też nie była jakoś szczególnie podnoszona. Wyniki badania wskazują, że tylko połowa kobiet (52,4%) uważa, że ich partner powinien mieć parcie na sukces. Bezpieczeństwo finansowe, asertywność były rzadziej wybierane przez kobiety, jako najistotnejsze cechy u potencjalnego partnera (odpowiednio 44,2%, 37%). Co ciekawe, mimo że nasze sukcesy u kobiet wydają się zależeć od dobrego wyglądu, atrakcyjność była mniej ważna, niż osobowość. Tylko 22,3% kobiet uważało, że „atrakcyjne ciało” jest bardzo ważne.

PRZECZYTAJ: Porady od trenera uwodzenia

Profesor Virginia J. Vitzthum, antropolog z Uniwersytetu Indiana tak komentuje wyniki badań: „Życzliwość jest jak grawitacja, niezbędna, ale nie zauważamy jej, dopóki nie zniknie. Biorąc pod uwagę współczesny nacisk na wygląd i status finansowy, może cię zaskoczyć, że życzliwość jest najbardziej pożądaną cechą jak świat długi i szeroki. Ale życzliwość jest kluczem do tworzenia długoterminowych więzi społecznych tak istotnych dla naszej ewolucji. Bez tych więzi i życzliwości, która pomaga nam przejść przez nieuniknione trudności, nie przetrwalibyśmy i nie moglibyśmy sie rozwijać”.

W dzisiejszym świecie kobiety szukają emocjonalnej otwartości i bezinteresowności u partnera, z którym planują budować życie".
Inne istotne cechy, na które kobiety zwracają uwagę, to wsparcie emocjonalne - 87%, inteligencja - 72%, wykształcenie - 64,5% oraz pewnośc siebie - 65%. które wybrało odpowiednio 86,5% i 72,3% kobiet.

Profesor Vitzthum uważa, że wnioski płynące z badań pomogą mężczyznom w zwiększeniu pewności siebie. Dobrze by było, aby zrozumieli, że najważniejsze są cechy, na które mamy wpływ, a nie te, które zawdzęczamy donrym genom.„Nie ma nic złego w tym, że czujemy się atrakcyjnie i seksownie. Błąd polega na myśleniu, że to są najważniejsze rzeczy” – powiedziała."Ludzie szukają raczej partnerów, którzy szanują podobne wartości, a dobroć i życzliwość są tym, co daje napęd prawdziwemu romansowi”.

REKLAMA