Jacy faceci kręcą kobiety? Letnia szkoła uwodzenia

Sprawdzamy, jacy faceci naprawdę kręcą kobiety i czy mężczyźni o tym wiedzą.

seksowna dziewczyna na plaży Shutterstock.com
Shutterstock.com

Najgorszego wroga nosi się podobno w sobie. Wyniki wielu badań wykazują niezmiennie, że ludzie w większości grubo się mylą co do tego, jak są postrzegani przez innych i co naprawdę jest w nich atrakcyjne. Kobiety uważają się za tęższe i cięższe niż są w istocie. Ich zdaniem mężczyźni wolą je w szczuplejszej wersji niż to wynika z badań. To dlatego nieustannie się odchudzają i są przeczulone na punkcie swojego wyglądu.

Mężczyźni z kolei sądzą, że ideałem ich partnerek jest sylwetka masywna i barczysta, podczas gdy ankietowane panie wolą facetów umięśnionych, ale smukłych – takich w typie Ryana Goslinga (52% kobiet wskazuje właśnie na niego). Swoją drogą to ciekawe, że facet nieustannie zajmuje główne miejsca w rankingach kobiecych idoli.

Mężczyznom często się wydaje, że gdyby wyglądali jak The Rock, to żadna kobieta nie byłaby w stanie im się oprzeć. No, może, ale pod warunkiem, że również nazywaliby się The Rock i byliby sławnymi aktorami. Z wielu badań i eksperymentów, a także z ankiet, jakie przeprowadziliśmy wśród czytelników MH i czytelniczek WH, wyłania się następujący obraz damskich preferencji. Otóż kobiety, owszem, doceniają dobrze zbudowanych gości, ale nadmiar mięśni trochę je przeraża. Jeżeli facet wygląda na takiego, który własnej rzeźbie poświęca więcej uwagi niż swojej partnerce, to zaczyna być to niefajne w oczach kobiet.

Poza tym pękająca na bicepsie koszulka to sygnał wysokiego poziomu testosteronu, a kobiety szukające stałych partnerów podświadomie czują, że to nie jest dobry materiał. Aczkolwiek, jeżeli chodzi o wakacyjne przygody, to jak najbardziej. Co ciekawe, dla kobiet istotna jest też waga faceta. Na uniwersytecie w Pretorii zbadano, że kobiety mają tajemniczą miarkę w oku, bowiem za atrakcyjnych uważają mężczyzn, u których tkanka tłuszczowa stanowi ok. 12% ogólnej masy ciała. Czyli tłuszcz, nie. Ale przesadna chudość także odpada.

Sprawdź: Sobotni wieczór w klubie, obok ciebie bardzo interesująca dziewczyna. Przeczucie mówi, że resztę wieczoru spędzicie razem. Ale lepiej się upewnić zawczasu. Zobacz, jak interpretować jej sygnały.

Po co mieć mięśnie?

Słabość kobiet do wysportowanych facetów ma trochę inne podłoże niż tylko estetyczne. Mężczyzna, który trenuje i uprawia sporty, sygnalizuje, że jest wytrwały i zdyscyplinowany. Prawie połowa kobiet woli, jeśli Twoje ciało dobrze wygląda w efekcie Twojej aktywności, a nie specjalnego treningu na „rzeźbę”. 60% kobiet w naszej ankiecie wskazuje na to, że w razie, gdyby co, mężczyzna powinien być w stanie ją obronić. Albo zbudować dom czy narąbać drewna do kominka.

To dlatego one tak lubią, gdy coś naprawiasz w domu, i naprawdę nie chodzi o to, że w ten sposób oszczędzasz na hydrauliku. Istotne jest to, by te mięśnie czemuś służyły, a nie były tylko, ot tak, na pokaz. Helen Fisher, badaczka zasad rządzących doborem seksualnym, wskazuje na jeszcze jeden czynnik: sprawni mężczyźni poruszają się swobodniej i chodzą wyprostowani. Jest to oznaka dominacji oraz pewności siebie, a właśnie to jest szczególnie pociągające.

Próżność odpada

Tylko 4% kobiet chciałoby, aby ich facet był dumny ze swojego ciała. Słyszycie guru fitnessu? Prężenie mięśni przed lustrem zostawcie sobie na chwile, gdy waszej partnerki nie ma obok. Większość kobiet woli, gdy mężczyzna zwyczajnie lubi swoje ciało i ma do siebie pozytywny stosunek, ale uwielbienie i entuzjazm rezerwuje dla ciała kobiety.

Zobacz: Naturalne uwodzenie, czyli co działa na jej zmysły

Kobiety lubią też, gdy mężczyzna o siebie dba. 99% chciałoby, aby używał kremu do twarzy. 58% nie ma nic przeciwko regulacji brwi, a 50% uważa, że manicure u kosmetyczki wcale nie jest niemęskie. Natomiast trudny do akceptacji jest samoopalacz – 95% kobiet nie życzy sobie, żeby ich faceci go używali. 86% kręciłoby nosem na depilację nóg.

Jeżeli chodzi o inne części ciała, to w naszej poprzedniej ankiecie 45% kobiet wyznało, że o ile nie jesteś zarośnięty jak neandertalczyk, o tyle nie musisz nic specjalnego robić z klatą. Niech zostanie jak jest. A włosy łonowe? 86% uważa, że trymowanie jeszcze nikomu nie zaszkodziło – w końcu dlaczego tylko kobiety miałyby się starać. Mamy również opinie kobiet na temat męskich tatuaży. Okazało się, że 58% kobiet je lubi, 23% nie, a reszta nie ma zdania. Czyli można ryzykować i trzasnąć sobie coś ładnego na przedramieniu (tylko nie imię!).

Z kim na randkę

Jeżeli chodzi o wybór faceta na randkę, to połowa kobiet wybrałaby zdrowego i aktywnego, ale i tak liczy się dla nich przede wszystkim osobowość. Ponad 30% stawia na gościa interesującego, a wygląd dla nich to sprawa drugorzędna. No proszę, czyli oprócz karnetu na siłownię trzeba zainwestować w wykształcenie. Zabawne, że chociaż wszyscy już po sto razy czytali w różnych publikacjach, że kobiety uwielbiają mężczyzn z poczuciem humoru, to okazuje się, że wesołek to też nie jest to.

W badaniach Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej wykazano, że dla kobiet bardziej interesujący jest mężczyzna poważny i zamyślony niż śmieszek. Myślę, że to jeden z powodów, dla których Gosling ma takie branie. Też jest przeważnie mrukliwy i małomówny. Po prostu kobiety lubią facetów, którzy noszą w sobie jakąś tajemnicę, a przynajmniej tak wyglądają. Ale absolutnie odpadają typy nerwowe, zestresowane i spięte. Idealny mężczyzna, według kobiet, powinien mieć w sobie spokój, radzić sobie ze stresem. Być chodzącym komunikatem: „Będę dla ciebie opoką w tym zwariowanym świecie”.

Co jeszcze pociąga kobiety? No, talent, oczywiście. Przeprowadzono kiedyś takie badanie, w którym mężczyzna podchodził na ulicy do różnych kobiet, zagadywał miło, a następnie prosił o numer telefonu. Raz miał ze sobą gitarę, drugim razem torbę na fitness, a w trzecim przypadku nic. I co? Okazało się, że aktywność jest w cenie, ale gitara górą. Jedna trzecia kobiet dała telefon gitarzyście, a tylko 9% właścicielowi sportowej torby.

A rozmiar?

Wiadomo, że rozmiar penisa jest dla facetów strasznie istotny. Znacznie istotniejszy niż dla kobiet. Z badań wynika, że aż 85% kobiet jest zadowolona z rozmiaru penisa swojego partnera. Biorąc to pod uwagę, jak i fakt, że przeciętny penis ma 13 cm, to możesz się wyluzować. Spokojna męska pewność siebie i luz to dla kobiet potężny afrodyzjak. Definicja doskonałego kochanka według kobiet brzmi tak: to jest taki facet, przy którym kobieta czuje się najseksowniejsza na świecie. I tyle.

Wyniki ankiet MH

Na co kobiety zwracają uwagę u facetów?

Co myślą kobiety naprawdę

  • 41% PRZYSTOJNA TWARZ
  • 20% PROPORCJONALNA SYLWETKA
  • 19% WYSOKI WZROST

Co myślą faceci, że myślą kobiety

  • 27% PRZYSTOJNA TWARZ
  • 25% PROPORCJONALNA SYLWETKA
  • 23% ZADBANE DŁONIE

Z jakim facetem kobiety chętnie umawiają się na randkę?

  • 51% ZDROWY, AKTYWNY, ALE I TAK OSOBOWOŚĆ JEST NAJWAŻNIEJSZA
  • 31% MA BYĆ INTERESUJĄCY, WYGLĄD TO SPRAWA DRUGORZĘDNA
  • 14% NORMALNIE ZBUDOWANY, NIE ZA SZCZUPŁY, NIE ZA TĘGI
  • 3% MA DOSKONAŁĄ SYLWETKĘ

Które męskie ciało jest najbardziej atrakcyjne dla kobiet + jak obstawiali faceci

52% wg kobiet - Ryan Gosling

Zawsze prymus w kobiecych rankingach, ale raczej ze względu na spojrzenie.

61% wg facetów - Ryan Gosling

Widać, że faceci już się nasłuchali od swoich partnerek o Ryanie.

16% wg kobiet - Jason Momoa

Trochę straszny, ale mięknie przy władczyni smoków.

20% wg facetów - David Beckham

Kobiety widzą urodę, od Was dostał pewnie więcej punktów za grę.

15% wg kobiet - David Beckham

Facet, który potrafi tak zadbać zadbać o siebie, potrafi też pewnie zatroszczyć się o partnerkę.

8% wg facetów - Tom Hardy

Nie doceniacie kobiet, one też lubią Mad Maxa.

14% wg kobiet - Tom Hardy

A wiecie, że on ma tylko 175 cm wzrostu? Kamera kłamie.

6% wg facetów - Jason Momoa

Ha! Myśleliście, że kobiety nie wiedzą nawet, kto zacz?

Zobacz również:
REKLAMA