Indiana Jones - typ faceta, którego kochają kobiety

Internautki z całego świata zgodnie uznały Indianę Jonesa za najatrakcyjniejszego bohatera filmowego w historii. Co takiego je w nim kręci? Oto 10 cech, którym archeolog-awanturnik zawdzięcza status ikony męskości. Zobacz, jakim facetem warto być, by i Tobie kobiety nie mogły się oprzeć.

fot. dystrybutor
Kobiety cenią w nim rzadkie połączenie cech, które sprawiają, że każda chciałaby go mieć, chociaż na chwilę. Bo trzeba sobie powiedzieć szczerze, że na zawsze to się takiego nie utrzyma. Co ciekawe, lubią go również faceci. Co więc takiego w sobie ma Indiana, że pomimo upływu lat nadal stanowi ikonę męskości?

REKLAMA
 1.


Odwaga i słabość

Właśnie w takim połączeniu. Kobiety od zawsze szukały odważnych mężczyzn, bo w towarzystwie takiego każda mogła się poczuć bezpiecznie. Jednak odwaga ma też swoją ciemną stronę. Odważni faceci w historii to na ogół były typy napakowane testosteronem, którzy chętnie pakowali się w kłopoty, zamiast od czasu do czasu spasować.

Krótko mówiąc, odwaga nakazywała im wdawać się w walkę tam, gdzie rozsądniejszy by uciekł. Mało tego, odwaga nakazywała wspomnianym facetom zostawiać bliskie osoby na pastwę losu, bo trzeba było przyłączyć się do jakiejś bezsensownej walki czy powstania.

Od razu mówię, że piszę jako kobieta i nie zamierzam tu wygłaszać swoich poglądów historycznych i politycznych. Bohater i twardziel to obiekt do podziwiania, a nie do kochania, bo wiadomo, że taki nie potrzebuje kobiety. Najwyżej sanitariuszkę.

Indy to oczywiście awanturnik i miłośnik przygód. Jak wynika z serialu "Przygody młodego Indiany Jonesa", brał udział i w I wojnie światowej, i w rewolucji bolszewickiej. Ale nie jest pomnikowy. Ma swoje słabości, a kobiety uwielbiają, gdy bohater potrafi też okazać słabość. Wtedy czują się potrzebne i ważne. Indiana np. stawi czoło setce Beduinów uzbrojonych w sierpy, ale węży się boi. To rozczuli każdą kobietę.

 2.


Wiedza i pasja

Indy nawet w "miejskim" ubraniu i okularach, wykładający na uniwersytecie, był seksowny. Pamiętacie tę wpatrzoną w niego studentkę, która mrużyła oczy, żeby zdziwiony pan profesor mógł przeczytać napisane na powiekach "I love you". Wykształcenie u mężczyzn jest super, ale u Indy'ego dochodziły jeszcze inteligencja i ogromna pasja. Kobiety kochają pasjonatów, bo oni stanowią potężne wyzwanie.

Kobiety zawsze będą usiłowały sprawdzić, czy potrafią omotać go tak, że staną się dla niego najważniejsze. I to jest podniecające. Już, już myślimy, że jest nasz, własny, udomowiony, a on się znowu wymyka, bo musi odnaleźć jakąś zaginioną Arkę.

REKLAMA

REKLAMA

 3.


Zaradność

Kamienne ściany wilgotnego pomieszczenia 600 metrów pod ziemią ze zgrzytem przysuwają się coraz bliżej do uwięzionych tam ludzi. Normalny człowiek zacząłby robić rachunek sumienia i przygotowywać się na bliskie spotkanie ze Stwórcą. Ale nie Indy. Skupiony, przyświecając sobie zapalniczką, ogląda rysunek na kamieniu, następnie dotyka czwartej cegły w piątym rzędzie i otwiera wrota do wolności.

REKLAMA

Każda kobieta marzy o facecie, który umie radzić sobie w trudnych sytuacjach. Nie jojczy, nie marudzi, nie pyta: "Kochanie, to jak my teraz spłacimy ten kredyt?", nie wychodzi wtedy z domu, żeby odreagować stres z kolegami przy piwie. Nie czeka, aż problem sam się rozwiąże.

Nie, on mówi: "Nic się nie martw, darling, ja się wszystkim zajmę" (to w moim rankingu jedne z najpiękniejszych słów, jakie kobieta może usłyszeć od mężczyzny). Ustala sobie plan, a potem działa. I w cudowny sposób wszystko mu się udaje.

 4.


Podejście do kobiet

Wszystkie za nim szaleją. Poczynając od jego studentek, co nie dziwi, bo w zasadzie przystojny wykładowca na żeńskiej uczelni nie musi robić nic, żeby mieć powodzenie. Ale Indy rozkochuje w sobie każdą kobietę, z którą los go zetknie. Początki zwykle wyglądają podobnie. Kobieta jest wkurzona z nie do końca jasnych powodów, kłóci się z Indym straszliwie, a my już wiemy, co jest grane. Sama przed sobą nie chce się przyznać, że się zakochała.

Co istotne, Indy wcale nie jest uwodzicielem. Nie zabiega o nie, nie przynosi kwiatów, nie mówi komplementów. Na ogół im po prostu ratuje życie, a potem już się musi nimi opiekować, bo odpowiedzialny z niego facet. Traktuje je trochę jak zło konieczne i kulę u nogi. Żartuje z nich i nie bierze na serio ich fochów.

Mówią, że w związku zawsze jest tak, że jedno goni, drugie ucieka. Indy to jest właśnie facet, który się wciąż wymyka i trzeba go gonić. A i tak wiadomo, że nie da się go mieć na własność, bo należy do rasy wolnych duchów i zawsze będzie podążał za swoimi marzeniami. Skazuje nas na wieczną tęsknotę.

 5.


Stanowczość, upór, wytrwałość

Jak Indy sobie coś postanowi, to nie ma zmiłuj. Stawia sobie w dodatku cele niezwykle ambitne, biorąc pod uwagę, że szuka przedmiotów, w których istnienie nikt nie wierzy. Odszukać Świętego Graala? Odbić z rąk nazistów Arkę Przymierza? Nie ma sprawy. Realizuje swoje cele konsekwentnie. Dodając do tego jego niepoprawny optymizm, nie dziwi nas, że wszystko mu się udaje.

Jego energia w dążeniu do celu jest zaraźliwa. Pociąga to nawet kobiety kapryśne, rozpieszczone i zupełnie pozbawione ducha przygody, jaką była np. jego partnerka z filmu "Indiana Jones i Świątynia Zagłady" - Willie Scott, artystka kabaretowa.

 6.


Poczucie humoru

Indy potrafi rozładować żartem każdą sytuację. Fani najlepiej pamiętają scenę, w której wyskakuje na niego egzotyczny tubylec wymachujący wielką szablą , a nasz bohater przygląda mu się chwilę z niesmakiem, a potem wyciąga swoją czterdziestkę piątkę i zabija typa. Czy to nie dowcipna puenta? Ale oprócz opisanego wyżej dowcipu sytuacyjnego teksty Indiany skrzą się dowcipem najwyższego lotu.

Dlaczego kobiety kochają dowcipnych facetów? Bo dowcip to oznaka inteligencji i dystansu do siebie i świata. Sygnał, że nie mamy do czynienia z nadętym, przewrażliwionym na swoim punkcie typem. Z dowcipnym facetem fajnie się spędza czas i każdy problem wydaje się łatwiejszy do rozwiązania. Dowcipni faceci nas rozśmieszają, a śmiech wyzwala hormony szczęścia.

REKLAMA

 7.

 
Bezinteresowność

Nasz bohater nie dba o pieniądze. Motorem napędowym jego działań nie jest ani zysk, ani nawet sława. Do działania pcha go naukowa pasja. Jest w tym nieodparty, staroświecki urok. W dzisiejszych czasach, kiedy to nawet naukowcy, że już nie wspomnimy o pisarzach czy innych artystach, dbają o swój PR i za wszelką cenę chcą zaistnieć w mediach, postawa Indy'ego wzbudza szacunek.

REKLAMA

Przeczytaj też: Być jak James Bond

Bo trzeba wiedzieć, że tzw. lansowanie się jest dla kobiet niemęskie. Nie lubimy facetów uzależnionych od opinii otoczenia, skoncentrowanych na własnej osobie, dla których sukces w jakiejś dziedzinie to jedynie sposób na to, żeby się pokazać i zaimponować innym. Lubimy facetów osiągających sukcesy, ale to ma być opakowane w skromność i dystans do siebie.

 8.


Życzliwość

Zauważyliście, że Indy'ego lubią zarówno kobiety, jak i faceci? To rzeczywiście ważna zaleta, bo jak uczy życie, ludzie, którzy odnoszą sukcesy, na ogół wzbudzają zazdrość i niechęć. Umiejętność wzbudzania sympatii to cecha, której kobiety szukają u facetów.

Dlaczego? Bo świadczy o tym, że facet emanuje życzliwością do świata. To oznacza, że jest pewny siebie, ale nie arogancki, zna swoją wartość, ale nie ma przewrócone w głowie. Nie zazdrości nikomu. Jest zdrowy psychicznie i ma wszystko w głowie poukładane. Krótko mówiąc, lubi ludzi, bo lubi siebie. Pomoc innym, którzy są akurat w potrzebie, stanowi dla niego naturalny odruch.

 9.

 
Sprawność fizyczna

Na ogół nie oczekujemy od naukowców jakiejś super sprawności fizycznej. Naukowiec kojarzy się nam raczej z dziwakiem i odludkiem, śmiesznie ubranym i zagrzebanym po uszy w swoim śmierdzącym laboratorium. Tym większe wrażenie robi Indy, gdy widzimy go pierwszy raz bez marynarki, w kamizelce odsłaniającej umięśnione ramiona.

Potem jest już tylko lepiej. Indiana Jones potrafi strzelać śmiertelnie celnie i to w pędzie. Wspina się, biega, pływa, jeździ konno i na wielbłądzie, wyczynia prawdziwe sztuki swoim batem, potrafi pokonać przepaść, trzymając się jedną ręką rozkołysanej liny (w drugiej ręce trzyma na ogół swoją pierdołowatą partnerkę). Jest wstrząsająco sprawny, a co więcej - wszystkie wymienione wyżej sztuki robi z wdziękiem i bez widocznego wysiłku.

Możecie, faceci, nazwać to spadkiem po prymitywnych przodkach. Nazwijcie to zresztą, jak chcecie, ale to jest to. Wszechstronnie wysportowany i sprawny facet zawsze będzie bohaterem naszych snów.

10.

 
Urok

Nie będę udawać, że liczą się tylko cechy charakteru, a wygląd Indiany Jonesa jest bez znaczenia. No, nie jest. Indiana jest cholernie przystojny w bardzo męski sposób. Co więcej, wygląda tak, jakby w ogóle nie zdawał sobie z tego sprawy. A do tego ten chłopięcy, bezbronny uśmiech! To właśnie jest w nim takie urzekające.

Bywa niedogolony, nieco osmalony, bo w końcu się nie oszczędza. Nosi się też w sposób niezwykle seksowny. Kapelusz, koszula, kurtka z jagnięcej skóry, wojskowy pas, wysokie skórzane buty, a do tego rewolwer Smith& Wesson kaliber 45 i ulubione akcesorium - trzymetrowy bat, którym perfekcyjnie włada. I wiemy, że się wcale specjalnie nie wystylizował, tylko w doborze stroju kierował się względami czysto praktycznymi. Hm, bardzo to erotyczne.

MH 05/2008

Zobacz również:
Fajnie jest móc przenosić duże ciężary. Fajnie jest przenosić ciężary szybko. A połączenie obu tych umiejętności? Bezcenne. Ten plan łączy w sobie ćwiczenia, które pozwolą Ci udźwignąć każdy ciężar, w każdej pozycji, w każdym wieku. Trenuj w systemie AMRAP (tyle rund, ile zdołasz) z timerem ustawionym na 15 minut.
ZOBACZ WIĘCEJ

REKLAMA

REKLAMA