Głupie nawyki kobiet - jak sobie z nimi radzić?

Początek związku jest fantastyczny. Wszystko nam się podoba, nawet jej wady. Później bywa gorzej. Sprawdź, na jakie zagrożenia musisz być przygotowany i naucz się, jak uniknąć sytuacji, po których wasza idylla zamieni się w piekło.

udany związek
Jeśli nie możesz z nią wytrzymać, gdy jest piękna i młoda, później raczej nie będzie lepiej...

TRZEBA ZOBACZYĆ: Kiedy warto się ustatkować?

REKLAMA

 

Trzeba sobie to głośno powiedzieć – nie tylko kobiety są denerwujące. Każdy z nas ma irytujące nawyki i od czasu do czasu zachowuje się w sposób zupełnie niezrozumiały dla drugiej strony. I nie jest to wcale koniec świata. Twoim zadaniem jest tak zareagować, aby załagodzić potencjalny konflikt w zarodku, albo zastanowić się, czy to jednak nie jest początek końca.  Poniżej znajdziesz przykłady najgorszego i najlepszego wyjścia z sytuacji.

Jeżeli ona marudzi, że jest za gruba, ostatnią rzeczą, na którą czeka, jest propozycja wspólnego biegania.

1. Ona demonstruje Ci swoje mniej lub bardziej urojone defekty

Tobie podoba się w niej wszystko, ale ona najwyraźniej ma zastrzeżenia co do swoich  bioder, pośladków czy piersi. 

ŹLE
Zagadkowo milczysz, udając, że nie słyszałeś pytania, albo zaczynasz mówić za dużo o jej ciele. Jak typowy facet usiłujesz "rozwiązać problem", proponując jej wspólne poranne bieganie. Nie tego ona oczekuje. Taka Twoja reakcja to dla niej natychmiastowy dzwonek alarmowy, że faktycznie coś jest z nią nie tak.

DOBRZE
Przywróć rzeczom właściwe proporcje. Uśmiechnij się i powiedz: "Nie uda ci się mnie  zrazić, choćbyś nie wiem jak się starała. Przecież wiesz, jak bardzo mi się podobasz.  Wszystko mi się w tobie podoba". 

2. Ona nie może żyć bez codziennych, wielogodzinnych rozmów telefonicznych

Nie jest w stanie podjąć żadnej decyzji bez uprzednich  konsultacji z rodzicami czy z przyjaciółkami. 

ŹLE
Marudzisz jak stary mąż.

DOBRZE
Najpierw warto się zastanowić, jaka może być tego przyczyna. Te nieustanne rozmowy  świadczą o tym, że dziewczyna jest mocno niepewna siebie. Skoro ona sama nie wie, kim jest, to skąd Ty możesz  wiedzieć, kim jest Twoja partnerka? A może w ten sposób ucieka od kontaktów z Tobą. Zabierz ją gdzieś na weekend i poproś o wyłączenie telefonu. Jeżeli zaczyna wariować, zastanów się nad sensem bycia razem. 

3. Używa kretyńskiego, dziecinnego szczebiotu

Nie tylko nazywa Cię misiem, króliczkiem i takie tam, ale – co gorsza – o sobie mówi jak dziecko. I to publicznie!

ŹLE
Podejmujesz grę i sam tak samo seplenisz i ciaćkasz w rozmowach z nią.

DOBRZE
Zapewne niespecjalnie Ci pasuje związek z małą dziewczynką. Bo i jak tu z taką  uprawiać seks i brać wspólny kredyt? Ignoruj te teksty i stanowczo przechodź na dialog dorosłym językiem. "Misie" rezerwuj na chwile czułości tylko we dwoje.

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

4. Ona nigdy nie widziała "Ojca chrzestnego"

Albo innego z Twoich ulubionych filmów. Może też kompletnie nie interesować się muzyką, którą uważasz za objawienie. 

ŹLE
Najpierw uświadamiasz jej, że trzeba być skończoną  idiotką, żeby tego nie wiedzieć, a potem zmuszasz ją do zapoznania się z rzeczonym dziełem. 

Rozsądny facet wie, że aby utrzymać fajny związek, trzeba nauczyć się odróżniać rzeczy, które można zmienić, od tych, których nie można.

DOBRZE
Wyluzuj. Ona zapewne nie zna też składu Twoich ulubionych drużyn piłkarskich. I co z tego? Zamiast ją obrażać i zmuszać, wciel się w rolę przewodnika. To jest przecież fajne, że możesz jej pokazać nowe dla niej rzeczy. Taka relacja uczennica-nauczyciel  może być nawet podniecająca. Przynajmniej przez pewien czas.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przepis na codzienność w związku

5. Jej były ciągle się kręci gdzieś w pobliżu

Zaczyna Ci działać na nerwy – gdzie się nie ruszycie, do jakiego klubu byście nie poszli, tam pojawia się jej  eks. W dodatku wygląda jak Brad Pitt. A przynajmniej tak Ci się wydaje.

ŹLE
Robisz jej scenę zazdrości  i zmuszasz do opuszczenia lokalu. Albo zapraszasz eksa do stolika i usiłujesz go zmiażdżyć opowieścią o swoich sukcesach zawodowych.  

DOBRZE
Zaproś go do stolika i potraktuj jak kolegę. Niebezpieczeństwo jest mniej groźne, gdy je lepiej poznamy i oswoimy. Pogadaj normalnie, pośmiej się i w ogóle staraj się zachowywać swobodnie. Twoja pewność siebie zrobi na niej wrażenie.

6. Jej pies śpi z Wami w łóżku

ŹLE
Mówisz: "Natychmiast zabierz to bydlę!".

DOBRZE
Polub go. Nie masz innego  wyjścia.

Men's Health 04/2008

REKLAMA