Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Gdy jej usta mówią "tak", jej mózg mówi...

Chcesz wiedzieć, co w tym momencie dzieje się w jej głowie? Słusznie, bo kobiece centrum zarządzania pracuje zupełnie inaczej niż męskie. Zrozumienie tych różnic ułatwi Ci życie na każdym etapie Twojego związku, dlatego wyjaśniamy je z pomocą specjalistów.
fot. Russell James
Zanim przyszedłeś na świat, miałeś mózg płci żeńskiej. Przez pierwsze dwa miesiące ciąży mózg embriona jest mózgiem dziewczynki. Dopiero w trzecim miesiącu ciąży w mózgu chłopca rozpętuje się istne piekło. Mikroskopijne jądra zaczynają wysyłać do mózgu strumień testosteronu i pod jego wpływem zmienia się on na typowo męski.

W konsekwencji Ty i Twoja partnerka dysponujecie nieco różnymi centrami zarządzania. To naukowo potwierdzony fakt, że najważniejszym organem seksualnym kobiety jest mózg. Dlatego warto poznać nieco lepiej zasadę działania tej tajemniczej maszynerii.

Lekcja 1: Miłosny znak stopu

Mózg kobiety jest o około 10% mniejszy niż mózg mężczyzny. Okazuje się jednak, że - jak to często bywa - również w tym przypadku rozmiar nie zawsze ma znaczenie. W głowie kobiety jest tyle samo neuronów, co w Twojej, tyle że są one ciaśniej upakowane. Jednak w kilku obszarach - zwłaszcza tych odpowiedzialnych za miłość, seks i wychowywanie dzieci - różnice są tak oczywiste, jak te dzielące Twoje i jej ciało. Właśnie w tych różnicach tkwi źródło częstych nieporozumień.

Wiesz o co chodzi? Powiedzmy, że masz już za sobą wstępny etap randki i znajdujesz się sam na sam z kobietą, która Ci się cholernie podoba. Z początku wszystko idzie gładko: znajdujesz zaciszne miejsce, zbliżacie się do siebie coraz bardziej, całujesz ją delikatnie za uchem, a ona chichocze zachęcająco.

Po kilku minutach Twoje dłonie ześlizgują się wzdłuż jej ramion i gładzą niezwykle gładką skórę pod ubraniem. Słyszysz jej mruczenie, Twoje ręce nie napotykają żadnego oporu. Wreszcie głos w Twoim mózgu zezwala Ci na rozpoczęcie frontalnego ataku, a Ty oczywiście idziesz za jego wskazówkami. Twoje spragnione ręce wędrują coraz odważniej w dół i... "No, no, no! - warczy ona. - Wystarczy tego dobrego!"

Straszne, co? Ten scenariusz jest tak stary, jak stare są randki. A swój początek bierze on z różnic między Twoim i jej mózgiem. Jedna z tych różnic zaczyna się w sieci komórek, która począwszy od nasady Twojego mózgu, biegnie wzdłuż kręgosłupa, aż do Twoich genitaliów, i jest kanałem, którym biegną Twoje reakcje seksualne.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij