Foch - jak sobie z tym radzić?

Strojenie fochów to nieodłączna cecha kobiecej natury - wynika z badania przeprowadzonego przez serwis Sagio. Kobiety zdradzają, jak często posługują się tą "bronią", dlaczego to robią i jak w takich sytuacjach powinni reagować faceci.

foch, partnerstwo, związki
Foch jest groźniejszy o niewypału. Postępuj zatem ostrożnie.

Serwis internetowy Sagio przez 3 miesiące badał kobiece fochy, przeprowadzając setki rozmów z dziesiątkami kobiet, również bohaterkami filmów poradnikowych zamieszczonych na Sagio. Wyniki badania brzmią nader interesująco. Okazało się, że zdaniem ankietowanych pań, jest to najefektywniejszy sposób zwrócenia na siebie uwagi mężczyzny oraz manipulowania nim. Co więcej, większość pytanych kobiet przyznaje, że sprawia im to pewnego rodzaju przyjemność i nie widzą w tym nic złego. "Foch to rzecz naturalna dla każdej kobiety, dlaczego miałabym się tego wstydzić?" - twierdzi Anita, 28-letnia prawniczka.

REKLAMA

Foch jest niemal zawsze reakcją na pewne męskie zachowanie bądź sposobem na wymuszenie zachowania, które kobieta uważa za pożądane w danej chwili. 36% kobiet przyznało, że najczęściej chce w ten sposób uzyskać od mężczyzny coś dla niej ważnego, a dla 28% jest to sposób na uniknięcie czegoś, na co nie ma ochoty. Jedna czwarta "strzela" focha, żeby zapewnić sobie święty spokój, a 11% chce tą metodą wywołać u faceta poczucie winy.

Kiedy kobieta ma focha, z najwyższą starannością dobieraj słowa, by cała sytuacja nie skończyła się tygodniowym zesłaniem na kanapę.

Choć nam, mężczyznom, może się wydawać, że kobiety stroją fochy nader często, aż dwie trzecie badanych stwierdziło, że tym sposobem posługuje się najwyżej 2-3 razy w tygodniu. Tylko co piąta przyznała, że sięga po tę "broń" nawet kilka razy dziennie, a 5% - zaledwie kilka razy w miesiącu.

Przeczytaj też: 10 powodów, dla których one będą za Tobą szaleć

Z badania wynika, że można wyróżnić 3 rodzaje fochów, które najłatwiej sklasyfikować jako:

• krótkotrwały foch, służący odwróceniu uwagi mężczyzny od naprawdę istotnej w danej chwili rzeczy lub własnego błędu popełnionego przed chwilą;

• długotrwały foch, będący bezpośrednią reakcją na męskie "złe" zachowanie, którym kobiety posługują się, aby dać facetowi nauczkę i wymusić przeprosiny, najlepiej połączone z wręczeniem jakiegoś mniej lub bardziej kosztownego prezentu;

• nijaki - najmniej uzasadniony i najbardziej zaskakujący foch, który kobieta wykorzystuje z braku pomysłu lub z nudy, aby zobaczyć, czy jej partnerowi jeszcze na niej zależy.

Jak sobie radzić z kobiecym fochem

Panie biorące udział w badaniu jednogłośnie przyznały, iż nie ma jednego, skutecznego w każdej sytuacji sposobu poradzenia sobie z ich fochami. Każda kobieta jest bowiem inna, a każdy foch - wyjątkowy i niepowtarzalny. Na bazie ich odpowiedzi możliwe stało się jednak stworzenie listy sposobów, po które może sięgnąć facet w takich sytuacjach, aby uniknąć eskalacji kłopotów. Oto ona w kolejności od najskuteczniejszych do najmniej efektywnych:

1. szybko przeprosić i przyznać się do winy,

2. kupić kobiecie prezent,

3. wręczyć kwiaty i zabrać partnerkę na spacer/do kina,

4. przeczekać,

5. kompletnie nie zwracać uwagi.

Jedyną uniwersalną radą ankietowanych pań była sugestia, aby starannie dobierać słowa kierowane do sfochowanej kobiety. "Nigdy bowiem nie wiesz, które z nich spowoduje eksplozję i nieodwracalnego w skutkach megafocha grożącego zesłaniem na kanapę na co najmniej tydzień".

MH

REKLAMA