Fantazje seksualne: podręcz mnie, kochanie

Jej wyobraźnia jest bardziej perwersyjna, wywrotowa i niegrzeczna, niż Ci się wydawało. Wykorzystaj to. Wprowadźcie w życie wasze ukryte pragnienia i erotyczne fantazje, by seks smakował lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

związana seksowna kobieta Kopytin Georgy, shutterstock.com
Kopytin Georgy, 2014, shutterstock.com

On jest zagadkowy, niedostępny, władczy, a ona uległa, gotowa na każde jego skinienie. On realizuje swoje fantazje o posiadaniu seksualnej niewolnicy, którą może mieć w każdej chwili i to w taki sposób, jaki mu przyjdzie do głowy. Ona przed nim klęczy, pozwala się wiązać, skuwać kajdankami, smagać pejczem i wcale nie ma pretensji. Mało tego, uwielbia go coraz bardziej i przeżywa niesamowite orgazmy.

REKLAMA

Nie, to nie jest scenariusz filmu erotycznego, skonstruowany z myślą o męskiej widowni. To jest opis fabuły książki „Pięćdziesiąt twarzy Greya” autorstwa E.L. James – książki, którą zachwyciły się miliony kobiet na świecie. Trylogia pobiła kilka rekordów sprzedaży, w tym najczęściej kupowanego e-booka w historii. Nie jest to arcydzieło, raczej romansidło z elementami sado-maso. To, co nas interesuje, to nowe spojrzenie na kobiece fantazje. Zajrzyj na nocny stolik swojej partnerki, a na 90% znajdziesz tam wspomniane dzieło literackie. Być może to dobry moment, by pójść za ciosem.

REKLAMA

REKLAMA

sexowna brunetka bart78, shutterstock.com
fot. bart78, 2014, shutterstock.com

1. Nie bądźmy tacy grzeczni

REKLAMA

Czy kobiety naprawdę tęsknią za partnerstwem w łóżku? Badania wskazują, że partnerski model związku jest coraz bardziej popularny. Nie tylko wśród kobiet. Nasza ankieta wykazała, że miażdżąca większość naszych czytelników uznaje demokrację w związku za jedyny dopuszczalny model. Skąd więc taka oszałamiająca popularność romansu sado–maso, w którym kobieta jest stroną uległą, a facet panem i władcą?

Pewien trop znajdujemy w książce Esther Perel „Inteligencja erotyczna”. Perel jest psychoterapeutką, od dwudziestu lat zajmującą się terapią par. Zwraca uwagę, że mimo to, iż w dzisiejszych czasach praktycznie możemy mieć tyle seksu, ile dusza zapragnie, coraz więcej par skarży się na zanik namiętności w związku.Paradoksalnie, przyczyną może być fakt, że nasze związki stają się za dobre. Jesteśmy coraz bardziej partnerscy, równouprawnieni, demokratyczni. Uczy się nas, że absolutna szczerość to podstawa, że mamy po równo dzielić się obowiązkami i dbać, żeby nikt przypadkiem nie dominował. I przenosimy te zasady do łóżka.

Boimy się gwałtownych emocji, które zaburzają poczucie bezpieczeństwa, a dobry seks wymaga czasem dopuszczania do głosu tych wypieranych emocji – agresji, niepewności, zazdrości, obcości, lęku. „Kultura udomowiła i oswoiła seks, czyniąc go sprawiedliwym i bezpiecznym, a jednocześnie stworzyła setki znudzonych par. Gdybyśmy mniej pilnowali zasad demokracji w łóżku, seks mógłby stać się dla nas dużo bardziej podniecający, frywolny i swobodny” – mówi Esther Perel. No właśnie. Precz z zasadami w łóżku, niech żyje dzikość serca!

REKLAMA

Seksowna nauczycielka Lisa A
Shutterstock

2. Czy ona jest gotowa?

REKLAMA

Sprawdź, jak bardzo niegrzeczna może być Twoja partnerka. Skoro już ustaliłeś, że Twoja partnerka przeczytała „Pięćdziesiąt twarzy Greya” i nie usłyszałeś od niej komentarzy typu: „Co za gniot!”, „Żadna normalna kobieta nie pozwoliłaby się tak upokarzać”, „To powinno być karalne” – to czas na Twoją inicjatywę. Nie byłoby źle, gdybyś wcześniej sam przejrzał tę książkę, aby wczuć się w jej klimat.

Zapytaj, czy jest tam coś, czego chciałaby spróbować. Albo co ją śmieszy lub dziwi, albo nawet wkurza. Wszystko jedno – na początek może nie chcieć okazywania przesadnego zainteresowania w obawie przed tym, co sobie pomyślisz. Ale nawet jeżeli mówi o tym żartobliwie, niech mówi jak najwięcej. Sama rozmowa może się okazać podniecającym wstępem do dalszych działań.

Fakt. 89% kobiet lubi, gdy mężczyzna dominuje w seksie.

REKLAMA

REKLAMA

Kobieca mowa ciała Valery Bareta 2014/Shutterstock
fot. Valery Bareta 2014/Shutterstock

3. Jak się bawią inni

REKLAMA

To nie jest znowu taka egzotyka – kajdanki odkryliśmy na długo przed Greyem. Podobno aż 60% osób poniżej 25. roku życia ma za sobą doświadczenia seksualne z elementami sado–maso. Takie dane podaje C-Date.pl, popularny serwis randkowy, na podstawie ankiet przeprowadzonych w 11 krajach europejskich. 30% dwudziesto- i trzydziestolatków nie ma nic przeciwko zabawom w wiązanie podczas seksu.

„Ludzie młodzi częściej eksperymentują w życiu seksualnym. W wieku 20-30 lat nadal kształtuje się w pewnym sensie nasza tożsamość, nadal mamy potrzebę eksplorowania preferencji seksualnych. Z wiekiem nabieramy często przekonania, że coś »nie wypada« albo że na coś jest już za późno” – komentuje te wyniki Aleksandra Jodko, seksuolog z SWPS, ekspert C-Date. Portal zbadał również, która nacja w największym stopni lubi eksperymenty sado-maso. Najbardziej otwarci na takie zabawy okazali się Hiszpanie – niemal 85% z nich ma za sobą takie praktyki, jak związywanie partnera podczas seksu.

A jak to wygląda u nas? Ogółem 46% ankietowanych Polaków przyznało się do doświadczeń z ostrzejszym seksem. To nie oznacza oczywiście, że w grę wchodziło zawsze zadawanie bólu – kategoria jest pojemna i obejmuje też używanie różowych futrzanych kajdanek. W ostatnich czasach zresztą przewartościowano takie kategorie, jak perwersja czy zboczenie.

Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne w 1980 roku usunęło SM z listy psychicznych zaburzeń. Wielu psychologów twierdzi nawet, że pozwalanie sobie na tego typu zabawy jest korzystne dla zdrowia psychicznego. Pomaga rozładować negatywne emocje, których raczej unikamy w normalnym życiu albo podczas tradycyjnego przyjacielskiego, łagodnego seksu. Może to mieć nawet terapeutyczne działanie, zwłaszcza że przebiega w bezpiecznych warunkach, z partnerem, któremu ufamy. Zamiast dusić w sobie złość i zazdrość, pokochajmy się na ostro.

Fakt. 46% Polaków eksperymentowało kiedyś z SM.

REKLAMA

kobieta, seksowna kobieta, kobieta na łóżku fot. djile
fot. djile 2015/shutterstock

4. Erotyka dla kobiet

REKLAMA

Filmy erotyczne. Kobiety tak samo podnieca oglądanie scen erotycznych, jak i Ciebie. Skoro zrobiła na niej wrażenie książka „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, tym bardziej polecamy wspólne obejrzenie filmu erotycznego jako element gry wstępnej.

Ale jakie? Kobiety są bardziej wymagające, jeżeli chodzi o filmy erotyczne. Z ankiet wynika, że rażą je kiczowate scenerie, plastikowe twarze aktorów i denna gra, jeżeli chodzi o udawaną rozkosz. Aby dowiedzieć się, co w tej kategorii lubią kobiety, warto zajrzeć na forum strony www.erotyzmoczamikobiet. pl.

Możemy dowiedzieć się, że ostatnio popularne wśród kobiet są filmy soft porno w reżyserii Eriki Lust (np. „Life Love and Lust”, „Cabaret Desire”), w których fabuła nie sprowadza się wyłącznie do penetracji, ale zawiera elementy kobiecych fantazji. Podobno wiele kobiet ogląda je podczas babskich wieczorów. Warto, żebyś je też obejrzał i dowiedział się więcej o tym, jak działa wyobraźnia Twojej partnerki.

REKLAMA

REKLAMA

seksowna brunetka w bieliźnie, fantazje seksualne sakkmesterke, shutterstock.com
fot. sakkmesterke, 2015, shutterstock.com

5. Docenić męskość

REKLAMA

Nie jesteś jej przyjaciółką. Różnica płci nadal istnieje. Nie musisz być cały czas taki partnerski, dobry, prostolinijny i oddany. To jest OK w codziennym życiu, ale nie sprawdza się w seksie. Badania opublikowane w „Archives of Sexual Behavior” wykazały, że tylko 11% życzy sobie przejmowania zawsze pełnej kontroli w łóżku. Nie masz pewności, do której kategorii zalicza się Twoja partnerka? Podczas pocałunku chwyć ją za nadgarstki i unieruchom ją, a następnie kolanem rozchyl jej nogi. Reaguje pozytywnie? OK. Możesz kontynuować. Powiedz jej rozkazującym tonem: „Idź do sypialni, przygotuj się i czekaj tam na mnie”.

Możemy się założyć, że spodoba się jej to bardziej niż postawa petenta seksualnego, którą często przyjmują mężczyźni. Zresztą, jak się okazuje, większą skłonność do eksperymentów z sado-maso w łóżku wykazały kobiety – 60% z nich i 58% mężczyzn. „Kobiety coraz rzadziej pozwalają sobie na uległość w codziennym życiu. Współczesne społeczeństwa oczekują od nich, że będą dorównywały w stanowczości, przebojowości i rywalizacji mężczyznom – jest to zresztą niezbędne w życiu zawodowym. Być może kobiety te w zachowaniach seksualnych powracają do ról wyznaczonych im przez ewolucję: osób uległych i zdominowanych”– dodaje Aleksandra Jodko.

Fakt. 30% 20-30 latków bawi wiązanie podczas seksu.

REKLAMA

kobieta, seks fot. PawelSiarakowski 2015/shutterstock
fot. PawelSiarakowski 2015/shutterstock

6. Ustalcie zasady

REKLAMA

Bezpieczne słowo. Zanim zaczniecie zabawę w wiązanie, koniecznie ustalcie sobie słowo bezpieczeństwa, coś na zasadzie czerwonego guzika. Specjalny zwrot, który będzie oznaczał, że jedna ze stron ma już dosyć, boli ją albo przekroczone zostały jej granice. Najlepiej jeżeli jest to słowo, którego normalnie nie używacie podczas seksu.

Imiona. Dr Stephen Snyder, seksuolog i psychiatra, sugeruje, aby podczas zabawy w ostrzejszy seks przybrać sobie jakieś inne imię albo zwracać się do siebie po nazwisku (jak w słynnej książce – narratorka zwracała się do swojego „okrutnego” kochanka: „Mr Grey”). To pomaga parom, które mają problem w rozdzieleniu tych dwóch światów – seksu i normalnej, pozaseksualnej relacji.

REKLAMA

REKLAMA

seksowna kobieta, kobieta w łóżku fot. HTeam 2015/shutterstock
fot. HTeam 2015/shutterstock

7. Kto nie lubi zakupów

REKLAMA

Kobiety lubią zakupy, faceci to gadżeciarze. Spróbujcie zacząć od kupienia czegoś zabawnego. Nawet jeżeli wszystko wskazuje na to, że Twoja partnerka nie ma nic przeciwko eksperymentom, to fachowcy odradzają rozpoczynanie nowego etapu w Waszym życiu erotycznym od zakupienia przez Ciebie w prezencie dla niej skórzanej uprzęży i pejcza. Na początek najbezpieczniej będzie, jeżeli ona sama lub wspólnie przejrzycie ofertę sklepów internetowych. Oto co, według statystyk polskiego sklepu internetowego z gadżetami erotycznymi Love.Store. Barbarella.pl, najczęściej wybierają kobiety i pary.

Kulki gejszy – czyli kulki połączone sznurkiem do umieszczania w pochwie – zwiększają satysfakcję seksualną, wzmagają ukrwienie i elastyczność narządów.

Miniwibratory – estetyczne, malutkie, mieszczą się w kosmetyczce.

Wibratory dla par – na pilota. Przedłużenie ręki partnera – możesz sam kontrolować na odległość, jakie wibracje odczuwa Twoja partnerka. Drażni jednocześnie pochwę i penisa.

DeLight – zabawka idealnie dopasowana do kształtów kobiecego ciała. Potrafi jednocześnie masować najbardziej wrażliwe punkty na mapie kobiecego ciała: punkt G, wejście do pochwy, samą pochwę i łechtaczkę.

Wibrator typu „królik”, który swoją popularność zawdzięcza serialowi „Seks w wielkim mieście” – masuje pochwę i stymuluje łechtaczkę.

Lubrykanty na bazie wody –najbardziej zbliżone składem do kobiecego śluzu, bezzapachowe, bez konserwantów, zwiększają przyjemność, chronią przed bólem.

W arsenale zawodników lubiących zabawy w uległość i dominację nie powinno zabraknąć oczywiście czegoś do wiązania. Najbezpiecznej jest wybierać coś, co tylko symbolizuje więzy i łatwo może być rozwiązane przez osobę odgrywającą rolę uległej, gdy poczuje, że jej granice zostały przekroczone. Emily Dubberley, autorka książki „Pikantne igraszki nie tylko w łóżku”, radzi używać do wiązania wstążek, krawatów albo specjalnej taśmy ze sklepu z gadżetami.

Fakt. 19% Polaków lubi gadżety erotyczne.

REKLAMA

PawelSierakowski 2014/shutterstock.com
fot. PawelSierakowski 2014/shutterstock.com

8. Przebieranki i odgrywanie ról

REKLAMA

Trudno odgrywać rolę dominującego kochanka w domowych kapciach. Dlatego właśnie ta bardziej wyzwolona część ludzkości wymyśliła przebieranki – żeby oddzielić normalną, partnerską, sympatyczną domową relację od namiętnego seksu z elementami BDSM. W innym stroju możemy być trochę innymi ludźmi.To oczywiście nie musi być kompletny strój czarownika z Hoghwarthu albo pielęgniarki – w zasadzie większość ludzi to śmieszy.

Ale są i tacy, którzy traktują to jak sztukę. Najczęstsze role, w których realizowana jest relacja dominacji podległości, to prostytutka i wymagający klient, pan i niewolnica, niegrzeczna uczennica i surowy nauczyciel, znudzona pani domu i hydraulik, wymagający reżyser i aktorka porno. Scenariusz na ogół jest taki, że dominująca strona wydaje dyspozycje, a druga ma się bez szemrania podporządkować.

Fakt. 50% z nas uważa, że seks powinien być zabawą.

REKLAMA

REKLAMA

seksowna kobieta, kobieta idealna fot. conrado
fot. conrado

9. Ból i rozkosz 

REKLAMA

Najbardziej kontrowersyjną częścią zabaw w dominację i uległość jest zadawanie sobie bólu. Badania przeprowadzone przez Instytut Kinseya wykazały, że 55% kobiet nie ma nic przeciwko klapsom i gryzieniu podczas seksu. Im bardziej jesteśmy podnieceni, tym silniejszych bodźców potrzebujemy. Klapsy w pośladki, jak dowodzi nauka, zwiększają ukrwienie okolic miednicy i sprawiają, że jej orgazm jest silniejszy.

Dla zaawansowanych istnieje cały, bogaty asortyment różnego rodzaju narzędzi do wymierzania kar – od aksamitnych pacek, przez pejcze, szpicruty, po regularne skórzane baty dla ostrych zawodników. Do wyboru, do koloru. Sprawa bardzo indywidualna i zależna od wrażliwości na ból. Dla większości kobiet lekkie ugryzienia w sutki są wystarczającą podnietą, a są i amatorki klipsów zakładanych na brodawki.

Fakt. 55% kobiet nie ma nic przeciwko klapsom.

REKLAMA

Praca i flirt Andrey_Popov 2014/Shutterstock
fot. Andrey_Popov 2014/Shutterstock

10. Granice

REKLAMA

Jak daleko warto się posunąć i czy potem tak łatwo stamtąd wrócić. „Według wielu psychologów sadyzm i masochizm są w pewnym stopniu obecne w naturze wszystkich ludzi” – tłumaczy psycholog dr Marcin Florkowski –„Dzieci przechodzą w swoim rozwoju etap sadyzmu i to pozostawia ślad na zawsze. Dotyczy to też sadyzmu i masochizmu erotycznego. Niestety rozkosz ma to do siebie, że szybko ulega inflacji.Dlatego aby podtrzymać poziom rozkoszy czy przyjemności musimy ciągle zwiększać dawkę, zaostrzać zachowania, które dawniej były przyjemne.

Tutaj jest pierwsze niebezpieczeństwo - jeśli związek oparty jest tylko na pożądaniu i rozkoszy, to będzie dryfować w kierunku coraz to bardziej dziwacznych form w zachowaniu. Żądza jest jednym z ważnych elementów miłości, badania psychologów pokazują jednak, że jest bardzo słabo związana ze szczęściem partnerów”. Widać, że zabawa w ostrą jazdę jest dla ludzi dorosłych, którzy potrafią połączyć ją z codziennymi relacjami, gdzie jest miejsce na czułość, bliskość i odpowiedzialność za drugą osobę.

REKLAMA

REKLAMA

bart78 2014/shutterstock.com
fot. bart78 2014/shutterstock.com

Sprawdź, z kim masz do czynienia

REKLAMA

1. Nowicjuszka

Najbardziej perwersyjny przedmiot w jej sypialni to kable od słuchawek. Żadnych śladów Greya.

Co dalej? Chcesz się przekonać, czy jest skłonna do eksperymentów? Zwróć uwagę, czy w łóżku wyciąga ręce za głowę. „To jest charakterystyczny gest podległości – mówi Jenny Edwards. seksuolog. – Sygnał: jestem bezbronna, masz dostęp do moich najbardziej intymnych miejsc”.

2. Ciekawska

Miała już do czynienia z futrzanymi kajdankami, ale doświadczenia nie wykraczają poza te z asortymentu sklepów ze „śmiesznymi prezentami”.

Co dalej? Przetestuj, jak daleko ona będzie się chciała posunąć, zadając proste pytanie: „Chcesz być dzisiaj niegrzeczną dziewczynką?”. Jeżeli widzisz, że ją to podnieca i odpowiada podobnie, kontynuuj rozmowę w tym samym tonie.

3. Aktorka

Erotyczne zabawki, wiązanie, klapsy – wszystko wypróbowała.

Co dalej? Patrz jej w oczy, gdy ona odgrywa rolę tej niegrzecznej, którą trzeba ukarać. Jeżeli ona nie spuszcza wzroku i wytrzymuje Twoje spojrzenie, możesz zaryzykować następny krok. Masz pewnie do czynienia z niewyżytą aktorką, którą oprócz zmysłowej przyjemności podnieca odgrywanie różnych ról.

4. Perwersyjna

Świat perwersyjnych zabaw to dla niej to, co dla reszty nudziarzy pozycja misjonarska.

Co dalej? „Wyobraź sobie swoje życie seksualne raczej jako cykl, a nie jako linię” – mówi Edwards. Nie miej przymusu ciągłego poszerzania doświadczeń. Raz się kochacie w wersji waniliowej (według nomenklatury Greya), a drugim razem w wersji ostrzejszej. Nadmiar przypraw zabija smak.

5. Dominatorka

Każda próba „zniewolenia”, nawet łapanie za nadgarstki, wywołuje jej natychmiastowy opór. Z drugiej strony nie ma w niej nic z nowicjuszki.

Co dalej? Może masz do czynienia z kobietą dominującą? Takich jest podobno 11%. Spróbuj sam dla odmiany odkryć urok bycia związanym, tylko na łasce jej języka i zębów. Może Ci się spodoba. W końcu kto powiedział, że zawsze musisz sprawować kontrolę?

MH 01/2013

REKLAMA