Erotyka okiem kobiet: fantazje o innych kobietach i erotyczne gadżety

Życie uczy, że te wszystkie poradnikowe mądrości, że jak się człowiek bardzo nadmie, to poruszy Ziemię, są do niczego. Trzeba czasem pogodzić się z tym, że na niektóre rzeczy nie mamy wpływu.

Erotyka okiem kobiet

Związałem się z dziewczyną, która lubiła seks, a okazało się, że żyję z osobą, która jest wiecznie zmęczona i musi być wyspana, bo rano ma coś ważnego w pracy. Czuję się oszukany. A może ma kogoś?

 E tam, zaraz „ma kogoś”. Prawda wygląda niestety smutno dla facetów. Po prostu libido kobiet słabnie, gdy tylko poczują się miło, bezpiecznie i stabilnie w związku. Doświadcza tego, jak mówi prof. Lew-Starowicz, 75% kobiet. Ale zaraz dodaje na pocieszenie, że gdyby kobiety miały takie samo libido, jak faceci, to monogamia nie byłaby możliwa. Z drugiej strony, jeśli nie macie jeszcze aż tak długiego stażu, to może coś jest na rzeczy? Nie znam waszej sytuacji, ale wiem, że najczęstszym powodem braku ochoty na seks jest faktycznie zmęczenie, stres oraz jakieś pretensje do partnera. Zestresowana kobieta się nie podnieci, choćbyś stawał na rzęsach. Najpierw musisz popracować nad tym, żeby się zrelaksowała. Jak? Kombinuj. 

Erotyka okiem kobiet

Nie mam ochoty się jeszcze angażować. Miewam raczej przelotne związki. Problem tym, że nie zawsze udaje mi się nich bezboleśnie wymiksować.

Chłopie, teraz można z łatwością namierzyć każdego. Jeżeli ona będzie chciała Cię stalkować po wspólnie spędzonej nocy, to trudno będzie ją powstrzymać. Jedyna rada – nie oszukuj jej. Przespaliście się ze sobą, OK, ale w żadnym wypadku nie proponuj jej śniadania. Nie jesteście parą. Nie proś jej też o numer telefonu, jeżeli nie zamierzasz z tego skorzystać. Wiem – pewnie wydaje Ci się, że to uprzejme, ale nie rób tego. Stwarzanie fałszywych nadziei jest gorsze. Co prawda mnóstwo komedii romantycznych pokazuje wielkie uczucie, które narodziło się od przypadkowego seksu, ale w życiu to się raczej nie zdarza. 

Erotyka okiem kobiet

Mnie zdecydowanie najbardziej u kobiet kręcą piersi, a mojego kumpla pośladki. Ciekawi mnie, o co chodzi. Jakiś atawizm?

Upodobanie do pewnych szczegółow anatomii odziedziczyliśmy po przodkach. Faceci szukali kobiet, które dadzą się zapłodnić, potem będą w stanie donosić ciążę, urodzić dziecko, a później je wykarmić, nawet gdy będzie krucho z jedzeniem. Nasi przodkowie metodą prób i błędów doszli do tego, że najlepiej nadaje się dupiata i cycata niewiasta. Kojarzysz Wenus z Willendorfu? Od tego czasu piersi i pupa są ewidentnym męskim fetyszem, ale to, co na nas bardziej działa, zależy od wczesnych skojarzeń erotycznych oraz od mody. Jeszcze w latach 90. skupialiśmy się na piersiach (Pamela Anderson), a fajne kobiece pośladki miały być małe i jędrne (patrz Kate Moss). Potem coś się takiego porobiło, że masową wyobraźnię zaczęły podbijać pupy – najpierw nieśmiało (JenLo), a później Kim Kardashian poszła po całości i teraz te monstrualne pupska zalewają sieć. Co się dzieje z tym światem? 

Erotyka okiem kobiet

Jestem od 5 lat w związku. Dobrze nam się układa, ale ja wciąż fantazjuję o innych kobietach. To normalne czy może ten związek to pomyłka?

Bez względu na to, czy związek to pomyłka czy nie, i tak w głowie normalnego, dorosłego, zdrowego faceta pojawiają się fantazje erotyczne. A seks z kimś innym niż swoja partnerka to jedna z najczęstszych fantazji (jak wskazują badania, popularnym tematem erotycznych wizji jest przypadkowo spotkana kobieta, przyjaciółka partnerki, koleżanka z pracy, żona kumpla itd.). Nic na to nie poradzisz. Fantazje są tym bogatsze i bardziej zróżnicowane, im bardziej wykształcony jest facet i im bujniejsze życie erotyczne prowadzi. Na pocieszenie dodam, że Twoja partnerka też fantazjuje o innych facetach (albo kobietach). A w ogóle, jeżeli Cię to niepokoi, to uwierz, że wszystko mija. Im facet starszy, tym bardziej jego wyobraźnia staje się prozaiczna i uboga. 

Erotyka okiem kobiet

Chciałbym mojej partnerce kupić prezent. Czy gadżet z seks shopu to jest siara, czy może ona byłaby całkiem zadowolona? Ale jeśli tak, to co?

Istnieje taka masa gadżetów, że to jest naprawdę trudne pytanie. Mogę Ci powiedzieć, co na pewno nie kręci kobiet (a jeśli już, to raczej znikomy ich procent). Otóż odpadają kagańce, skórzane maski z suwakiem na ustach, dziwacznie powycinane czarne stroje sado-maso z plastykowych materiałów, w których każdy poci się jak mysz, ponure narzędzia tortur rodem z gotyckich pornoli. Również te wszystkie wielkie wibratory w kształcie penisa to nie jest to, o czym marzy kobieta.

Generalnie większość asortymentu w takich sklepach jest dla kobiet albo zbyt wulgarna, albo infantylna (najwięcej rzeczy jest z różowego plastiku). Chcesz koniecznie coś jej kupić? Celuj w wyższą półkę – można dostać w dobrych sklepach dizajnerskie wibratory (od 300 złotych w górę) albo pejczyki czy inne zabawki od projektanta pracującego dla Vivienne Westwood. Są jak rzeźba, i o to chodzi. Zajrzyj na hornandmore. com i zainspiruj się. 

Zobacz również:
REKLAMA