Erotyczne gadżety BDSM - 5 propozycji na start

Miłość w wersji hard zdobywa coraz większą popularność w Polsce, a wyniki anonimowych ankiet pokazują, że Polki bardzo chętnie dodałyby szczyptę pikanterii do swojego życia erotycznego. Wsparci poradami ekspertki, podpowiadamy, jak się za to zabrać.  

kajdanki, BDSM, erotyka shutterstock.com

Esther Perel, autorka książki „Inteligencja erotyczna. Seks, kłamstwa i domowe pielesze” twierdzi, że ekscytację i radość z seksu zabija przenoszenie reguł codziennego życia do sypialni. I faktycznie, coraz więcej ludzi, przekraczając granice alkowy, decyduje się zostawić życiowe partnerstwo za drzwiami, by zabawić się nieco ostrzej i wprowadzić do swojego erotycznego świata elementy dominacji i uległości.

Oficjalnie w Polsce do fantazji sado-maso przyznaje się 12% kobiet. Idziemy o zakład, że realnie wszystkich skrycie marzących o silniejszych bodźcach pań jest więcej.

Też chciałbyś spróbować, ale nie wiesz, jak zacząć? „BDSM przede wszystkim nie jest zabawą dla każdego. Podstawą jest świadoma zgoda obydwojga partnerów, wspólne ustalenie granic, które nie zostaną przekroczone, i ich bezwarunkowe respektowanie. Zaufanie do partnera jest kluczowe, by podczas pierwszych sesji BDSM wciąż móc czuć się komfortowo. Warto stopniować wrażenia i zacząć od wprowadzania elementów bondage do gry wstępnej – niewinne kajdanki nie przerażają aż tak bardzo, jak zestaw do elektroseksu. Pamiętajcie też, że nie ma w tym nic złego, jeżeli któreś z was zapragnie się wycofać w dowolnym momencie – przede wszystkim chodzi o przyjemność” – radzi Justyna Płonka, certyfikowany Sex Coach, prowadząca salon erotyczny Erotic-Med.

Sex coach radzi

Nasza ekspertka wybrała akcesoria, które najlepiej sprawdzą się na start.

BDSM, gadżetyMen's Health

1. Piórko

„Piórko do muskania potrafi sprawić, że zmysły krzyczą. Po smaganiu pejczem zmiana rodzaju stymulacji doprowadza zakończenia nerwowe na ciele niemal do szaleństwa”  – twierdzi Justyna Płonka.

BDSM, gadżetyMen's Health

2. Knebel

„Knebel uniemożliwia mówienie i uczy posłuszeństwa. To prawdziwy symbol uległości, który niesamowicie intensywnie oddziałuje na wyobraźnię” – dodaje Sex Coach.

BDSM, gadżetyMen's Health

3. Pejczyk

„Pejczyk może być narzędziem dyscyplinowania za nieposłuszeństwo, jednak delikatne wodzenie nim po nagiej skórze może także być bardzo przyjemną nagrodą”  – roztacza wizję nasza ekspertka.

BDSM, gadżetyMen's Health

4. Opaska

„Zasłaniając oczy, sprawiamy, że smagnięcie pejczykiem czy muśnięcie piórkiem nabiera zupełnie nowego, kosmicznego wymiaru”  – podkreśla specjalistka.

BDSM, gadżetyMen's Health

5. Kajdanki

„Mogą być albo  w policyjnej wersji z metalu, zapinane na kluczyk, albo w wersji  skórzanej, skóropodobnej  lub nawet materiałowej. My polecamy te skórzane” – radzi Justyna Płonka.

ZOBACZ TEŻ: Zasady ostrego seksu

REKLAMA