Egzamin z seksu: zostań kochankiem doskonałym

Dobry kochanek tym się różni od kiepskiego, że nie poprzestaje na wiedzy potocznej, tylko stara się zgłębić temat. I być na bieżąco, bo świat nie stoi w miejscu. Stare prawdy odchodzą do lamusa, a kobiety wciąż zaskakują. 

dziewczyna skąpo ubrana co cieszy fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

1. W ankiecie WH kobiety oceniały rozmaite męskie stylówki pod kątem pierwszej randki. Która zwyciężyła?

 • A. Sportowa
 • B. Klasyczna
 • C. Oryginalna
 • D. Droga

Właściwa odpowiedź: B

REKLAMA

Otóż kobiety na całym świecie wybierają klasykę. 60% ankietowanych uważa, że krótka męska fryzura z przedziałkiem z boku rządzi absolutnie. Nazwij to nudziarstwem, ale takie są fakty. Obecnie modny jest wariant z mocno skróconymi bokami, co wydłuża twarz. Do tego klasyczny garnitur.

Najlepiej szyty na miarę, ale jeżeli Cię nie stać, to pamiętaj, że porządne firmy sprzedające gotowe garnitury oferują usługę dopasowania zarówno marynarki, jak i spodni. Chcesz, żeby gajer dobrze leżał? Skorzystaj. Do tego klasyczne, dobre (i niezużyte) buty. Twój erotyczny kapitał wzrośnie niebotycznie.

2. Jakim zachowaniem na pierwszej randce najbardziej u niej zapunktujesz?

 • A. Zabieram ją do drogiej restauracji.
 • B. Wysłuchuję cierpliwie jej opowieści.
 • C. Porywam ją w jakieś oryginalne, nietypowe miejsce (np. na spektakl teatralny w katakumbach).
 • D. Opowiadam jej o swojej pasji.
 • E. Rozśmieszam.

Właściwa odpowiedź: D, E

Współczesne kobiety cenią pasję, bo to jest coś, czego nie da się udawać. Opowiadanie o swojej pasji sprawia, że wydajesz się naładowany energią. Podobnie z humorem. Często zazdrościmy takim typom, którzy gdzie tylko się nie znajdą, natychmiast stają się obiektem zainteresowania kobiet w każdym wieku i rozmiarze. Ich orężem są humor i pasja. Rozśmieszysz ją i już masz punkty na starcie.

Tylko pamiętaj – kobiety nie lubią żartów seksistowskich, seksualnych i agresywnych. Wolą takie, które świadczą o sporym dystansie do siebie. Pokaż jej swoją pasję. Zabierz ją tam, gdzie może Cię zobaczyć w akcji. Super, jeżeli to jest próba Twojego zespołu, ale nawet obserwowanie ważek czy mrówek też może być fajne, jeżeli umiesz o tym pasjonująco opowiadać.

REKLAMA

REKLAMA

para w łóżku fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

3. Na której randce lub po jakim czasie od poznania kobieta jest gotowa na seks?

 • A. Oczywiście na trzeciej randce.
 • B. Zależy od chemii.
 • C. Gdzieś po trzech miesiącach.

Właściwa odpowiedź: B

REKLAMA

Reguła trzeciej randki to jest taka zasada, która przywędrowała do nas wraz z amerykańskimi komediami romantycznymi. Nie do końca wiadomo, dlaczego właśnie na trzeciej, a nie np. na piątej. I co na to naukowcy z Harvardu? Chrzanić takie zasady.

Znamy pary, które piętnaście lat temu zaczęły związek od seksu na pierwszej randce i do dzisiaj są razem. I takie, które czekały z tym do ślubu, i dzisiaj nie są już małżeństwem. Kiedy kobieta będzie gotowa, to na pewno da Ci sygnał.

4. Jaką pozycję seksualną kobiety lubią najbardziej?

 • A. Na misjonarza, kiedy Ty kontrolujesz sytuację.
 • B. Na jeźdźca, kiedy to ona kontroluje pchnięcia.
 • C. Na pieska.

Właściwa odpowiedź: B i C

Ankieta przeprowadzona przez koleżanki z Women’s Health wykazała, że ulubione pozycje kobiet to piesek (35%) i kowbojka (22%). Klasyczny misjonarz to tylko 9%. A jak już misjonarz, to taki z uniesionymi nogami. Zresztą u facetów jest mniej więcej podobnie. Runął również mit, jakoby kobiety potrzebowały godzinnej rozgrzewki w postaci gry wstępnej.

Dla 28% wystarczy 15 minut, a 20% zadowoli się dziesięcioma minutami. Współczesne dziewczyny podchodzą do seksu trochę jak faceci: szybciej się podniecają i łatwiej osiągają orgazm.

REKLAMA

Udany związek, szczęśliwy związek shutterstock.com
I pamiętaj: bilans zysków i strat musi się zgadzać. Każdy ma wnosić coś do związku. W końcu to gra zespołowa.

5. Masz ochotę na seks, a ona niespecjalnie. Co możesz zrobić, żeby Twoja partnerka zmieniła zdanie?

 • A. Poprzytulać ją nieseksualnie.
 • B. Pogadać z nią, dlaczego tak często nie jest w nastroju. Może ma jakiś problem.
 • C. Zrobić pranie i posprzątać łazienkę.
 • D. Przygotować kolację.

Właściwa odpowiedź: A

REKLAMA

To jakiś mit z tym, że kobieta musi być w „nastroju”. Kobiety często myślą, że aby mieć fajny seks, najpierw musi się coś zadziać, musi nastąpić właściwy moment, musi być odpowiednia aura, klimat, a one same muszą być niesamowicie podniecone. W rzeczywistości u kobiet podniecenie "wyjściowe" rzadko bywa bardzo wysokie.

Na ogół rośnie powoli w trakcie pieszczot, podczas których wydzielają się oksytocyna i testosteron – hormony, które uruchamiają inne fizjologiczne reakcje charakterystyczne dla podniecenia. Dlatego wstępne poprzytulanie się działa cuda, ale kolacja też nie jest złym pomysłem.

Chodzi o to, że dobre jedzenie wprawia w błogostan i na zasadzie bardzo pierwotnych, zmysłowych skojarzeń sprawia, że wzrasta nasze pozytywne nastawienie do innych zmysłowych przyjemności.

6. Jakich komplementów w łóżku Twoja partnerka najbardziej oczekuje?

 • A. Że jest najlepszą kochanką, jaką miałem.
 • B. Że fantastycznie pieści mnie ustami.
 • C. Że ma najpiękniejszy brzuch na świecie.

Właściwa odpowiedź: C

W wielkiej ankiecie zrealizowanej niedawno przez wszystkie międzynarodowe edycje Women’s Health kobiety zapytane, z jakim fragmentem ciała mają największe problemy, w większości odpowiedziały, że z brzuchem. A jak wiadomo, kompleksy to główny wróg dobrego seksu. Dlatego musisz przede wszystkim zadbać o jej komfort i skomplementować jej brzuch. Tylko uwaga, jeżeli masz mówić coś w rodzaju: „Uwielbiam Twój brzuszek, jest taki mięciutki”, to lepiej zamilcz. Kolejne trudne fragmenty ciała to uda i pośladki, dlatego im także nie skąp pochwał.

7. Aby w waszym łóżku wciąż było gorąco, musisz...

 • A. Wciąż ją zaskakiwać.
 • B. Codziennie wykonać do niej miły telefon.
 • C. Wprowadzać nowe pozycje, erotyczne scenariusze, kupować gadżety.

Właściwa odpwoiedź: B

Kto normalny by wytrzymał nieustanne zaskakiwanie i dziwaczenie? W związku nie musi być cały czas ekstra i ekstremalnie. Gdy przyjrzymy się szczęśliwym parom, widzimy, że budują swoją relację na drobnych, codziennych gestach.

To może być zwykły telefon w ciągu dnia i słowa: „Po prostu chciałem usłyszeć Twój głos”, przytulenie ot tak, bez okazji, czy wspólne spacery z psem, podczas których trzymamy się za ręce. Drobne rzeczy, które sprawiają, że czujemy się po prostu szczęśliwi. I nie musisz jej porywać w romantyczną podróż na koniec świata.

Podobnie w seksie. Jasne, wspaniale by było, gdyby za każdym razem ziemia się trzęsła, ale w prawdziwym życiu raz jest lepiej, a raz tak sobie. Seks nie musi być spektakularny za każdym razem – to nie jest sport wyczynowy. Jeżeli chcemy żyć w szczęśliwym związku, lepiej porzućmy nierealistyczne oczekiwania.

REKLAMA

REKLAMA