Duże piersi, jędrne pośladki, długie nogi - co lepsze?

Wszyscy kochamy kobiety za całokształt, ale nie da się zaprzeczyć, że męska populacja dzieli się na fankluby ponętnych pup, obfitych biustów i długich do nieba nóg. Okazuje się, że przynależność do konkretnego kręgu miłośników damskich wdzięków sporo mówi o Tobie i Twoich relacjach z kobietami. Zobacz, co konkretnie.

Ponętna brunetka shutterstock.com
Piersi, pupa, wcięcie w talii - tej Pani nic nie brakuje.

Jesteś miłośnikiem długich, zgrabnych nóg Justyny Steczkowskiej? A może to pełne piersi w stylu Scarlett Johansson sprawiają, że zapominasz języka w gębie? Wielkie oczy Emmy Stone czy pośladki a’la Jen Selter? Niezależnie od tego, do którego grona należysz i czyje konto potajemnie obserwujesz na Instagramie, preferencje w kwestii damskiej urody bardzo dużo mówią o Twoich relacjach z kobietami, podejściu do związków i życiu seksualnym. Zdziwiony, że to nie tylko fetysz?

Może więc uczciwie przywołasz w pamięci te miłe dla męskiego oka chwile, gdy w mniej lub bardziej dyskretny sposób oceniałeś mijaną na ulicy kobietę lub tę ślicznotkę przy barze. Przypomnij sobie, dokąd wędrowało Twoje spojrzenie i sprawdź, z czym to się je. Oprócz oczywistego faktu, że zjeść chciałeś akurat ją, bez dodatków i w sosie własnym.

Oczy

Z dużą dozą prawdopodobieństwa szukasz w nich potwierdzenia własnej atrakcyjności i przyzwolenia na dalsze harce, ale w podświadomości Twój mózg zaczyna myśleć o… dzieciach. Skąd to wiadomo? Według badaczy mężczyźni o niebieskich oczach preferują również niebieskookie partnerki. 

Może być to związane z biologiczną chęcią posiadania potomstwa o takim samym kolorze oczu. To taki ewolucyjny trik, który ma upewnić Cię, że spłodzony przez Ciebie pierworodny z całą pewnością jest kontynuatorem Twojego rodu. Błękitnooki Brajan, Pierwszy Tego Imienia – czyż to nie brzmi dumnie?

Piersi

Jeśli jesteś fanem mniejszych piersi albo po prostu nie kręcą Cię kobiety, których biust nie mieści się w dłoni (lub dwóch), może to oznaczać, iż łatwiej Cię usidlić. No dobra, nie zabrzmiało to zbyt miło – może jesteś facetem, który po prostu bardziej docenia ciepło domowego ogniska i zamiast wyruszać na kolejne seksualne podboje, woli wracać do tej jednej jedynej, która czeka w domu.

Ciekawostka: według naukowców Uniwersytetu w Wiedniu mniejsze piersi są bardziej wrażliwe na dotyk od swoich większych kuzynek. Różnica ta może wynosić nawet 24%,  dlatego gdy już dostaniesz takie w swoje ręce, postępuj ostrożnie.

Talia

Kiedy uczeni  przy pomocy specjalnego programu komputerowego zbadali tor, po którym poruszały się męskie spojrzenia taksujące fotografie skromnie (w materiał) ubranych kobiet, odkryli, że samce homo sapiens w pierwsze kolejności zwracają uwagę na talię. To na podstawie wcięcia w tali lub jego braku badani mężczyźni w dużej mierze oceniali atrakcyjności kobiet na zdjęciach.

Kolejny raz mamy do czynienia z podświadomym szacowaniem potencjalnej przydatności danej kobiety do roli matki. Panie, które mogą pochwalić się szerokimi biodrami, a więc i proporcjonalnym wcięciem w talii, są mniej podatne na choroby oraz zdecydowanie łatwiej zachodzą w ciążę.  

Ten wabik chyba działa, bo zgodnie z ustaleniami uczonych z University of Leeds, właścicielki szerokich bioder mają statystycznie więcej partnerów seksualnych.  Jak śpiewała Shakira – Hips don’t lie.

Ciało – z pominięciem twarzy

Jeśli w ocenie seksualnej atrakcyjności umykają Ci piękne usta, uwodzicielskie spojrzenie i wspaniała, wymuskana w najdroższym salonie fryzura, za to z fotograficzną dokładnością jesteś w stanie przypomnieć sobie kształt jej pośladków i rozmiar stanika, najprawdopodobniej należysz do grona facetów, którzy mają dość chłodny stosunek do ustatkowania się i założenia własnego gniazdka.

51% mężczyzn, którzy w pierwszej kolejności zwracają uwagę na ponętne kształty, zadeklarowało niechęć do zawiązywania dłuższych relacji. W grupie, która na pierwszym planie dostrzegła rysy twarzy, odsetek ten wyniósł zaledwie 25%.

Jeśli należysz do tych ponad pięćdziesięciu procent, nie czuj się winny – kobiety wcale nie są pod tym względem bardziej wzniosłe czy uduchowione. Oto wyniki ankiety naszych koleżanek z Women’s Health, w której panie wybierały najseksowniejszą część męskiego ciała. Na pierwszym miejscu wcale nie ma zawadiackiego spojrzenia czy czarującego uśmiechu.

Najbardziej seksowna część męskiego ciała:

  • 33% – klata
  • 14% – twarz
  • 13% – brzuch
  • 13% – ręce
  • 13% – pośladki

 

REKLAMA